REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažniausia skalbimo mašinos vieta, kurioje kaupiasi didžiausi nešvarumai ir pelėsis yra guminė dalis, kurios tarpeliuose būtent ir užsipildo minėtos sankaupos. Taip nutinka todėl, kad dauguma pamiršta pasirūpinti šia vieta, kuomet valo skalbimo mašiną. Laimei, yra trys paprasti būdai, kurie padės lengvai atsikratyti šių nešvarumų.

Dažniausia skalbimo mašinos vieta, kurioje kaupiasi didžiausi nešvarumai ir pelėsis yra guminė dalis, kurios tarpeliuose būtent ir užsipildo minėtos sankaupos. Taip nutinka todėl, kad dauguma pamiršta pasirūpinti šia vieta, kuomet valo skalbimo mašiną. Laimei, yra trys paprasti būdai, kurie padės lengvai atsikratyti šių nešvarumų.

REKLAMA

Nors guminė dalis yra svarbi skalbimo mašinoje dėl savo užpildymo funkcijos, tačiau dauguma pamiršta, kad jos tarpuose taip pat gali susikaupti nešvarumai.

Dažniausiai guminiame tarpelyje susikaupia didelis kiekis bakterijų, kartais įsimeta net ir pelėsis, o dėl tokių nešvarumų, skalbiami rūbai gali įgauti keistą kvapą. Jeigu nesirūpinsite šia vieta reguliariai, nemalonus kvapas ne tik įsigers į drabužius skalbimo metu, tačiau ir ant jų atsiras nešvarumų dėmės.

Dažniausiai skalbimo mašinose guminė dalis jungia pačios mašinos dureles. Šiuose tarpeliuose nešvarumai susikaupti gali dėl daugelio priežasčių, tačiau dažniausiai taip nutinka kuomet rūbai yra dažnai skalbiami žemoje temperatūroje bei naudojami fermentiniai skalbikliai.

REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgiant į tai, kad skalbimo mašinoje reguliariai teka didelis vandens kiekis, nenuostabu, kad dažnu atveju mašinos būgnas tampa puikia pelėsiui augti vieta.

REKLAMA

Vos tik pastebėjus nešvarumų sankaupas, yra be galo svarbu jas išvalyti, nes nevalant – nešvarumai pradės kauptis ir kitose skalbimo mašinos vietose, pavyzdžiui, vandens žarnoje, o tai taip pat prisidės prie blogo kvapo atsiradimo mašinos viduje.

 Specialistai pataria valyti skalbimo mašiną bent kartą per mėnesį, tačiau jie siūlo guminės dalies tarpelius peržvelgti dažniau, nes šiose vietose dažniau susikaupia nešvarumai. Laimei, yra keletas paprastų būdų, kurie valymą padarys žymiai lengvesniu ir efektyvesniu.

Baliklis ir soda

Paprastas ir neįtikėtinai efektyvus būdas išvalyti skalbimo mašinos guminę dalį ir jos tarpelius yra sumaišant tirpalą, kurį sudaro puodelis baliklio ir vienas puodelis sodos miltelių.

REKLAMA
REKLAMA

Supilkite šį sumaišytą tirpalą į skalbimo mašinos vietą, skirtą pilti skalbimo milteliams arba skystam skalbikliui, o tuomet į mašinos būgną dar šiek tiek priberkite sodos miltelių. Juos galite pabarstyti ir ant guminės skalbimo mašinos dalies.

Tada paleiskite skalbimo ciklą visiškai tuščiu būgnu maždaug 90 laipsnių temperatūroje.

Kai procesas bus baigtas, skalbimo mašiną galėsite dar kartą pravalyti šluoste, taip įsitikindami, kad guminės dalies tarpeliai liko nepriekaištingai švarūs.

Obuolių sidro actas ir vanduo

Daugelis siūlo guminės dalies ir jų tarpelių valymo naudoti ir baltąjį actą. Tačiau, jeigu stiprus šio produkto kvapas dirgina jūsų nosį, galite rinktis kiek švelnesnį variantą – obuolių sidro actą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sumaišykite pusę puodelio obuolių sidro acto su puse puodelio vandens, o tuomet švaria šluoste pamirkę ją į tirpalą, įtrinkite mišinį į guminės dalies tarpus.

Prieš nuvalydami tirpalą kita švaria šluoste, palikite jį pabūti maždaug dvi ar tris minutes, kad jis pastovėtų ir suveiktų, rašoma express.co.uk.

Soda

Jei baliklio ir sodos miltelių mišinys jums ne prie širdies, skalbimo mašiną galite valyti ir be baliklio, tik su sodos milteliais.

Norėdami tai padaryti, tiesiog įpilkite maždaug 100 g sodos tiesiai į skalbimo mašinos būgną ir paleiskite mašiną veikti tuščią 90 laipsnių temperatūroje.

Kai procesas pasibaigs, nuvalykite būgną muiluota šluoste, o tuomet atidžiai apeikite ir guminės dalies tarpus .

REKLAMA

Be to, norint sumažinti nešvarumų ir pelėsio sankaupas, iškraunant skalbimo mašiną reikėtų atlikti keletą greitų ir paprastų dalykų.

Skalbimo mašinos dureles laikykite praviras arba visiškai atidarytas, kai jos nenaudojate. Tai padės būgnui greitai išdžiūti ir taip sumažės tikimybė susidaryti pelėsiui.

Taip pat, po kiekvieno panaudojimo galite nušluostyti būgną sausu rankšluosčiu ir rūbus ištraukti iškart, kai jie bus vos tik išsiskalbę, tai vėlgi sumažins galimybę atsirasti nemaloniems kvapams ir veistis bakterijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų