Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius pastaruoju metu diriguoja „Žalgirio“ atakoms, bet po dviejų mačų Eurolygoje peršasi išvada, kad lietuviai gali kokybiškai vadovauti tik pirmas 20 minučių. Deja, rungtynės trunka 40 – „Žalgiris“ nusileido „Bayern“ 73:75.

Mantui Kalniečiui tai buvo proveržis šiame sezone ar bent jau pirmoje mačo pusėje. Puikiai su Mareku Blaževičiumi pikenrolus sukęs įžaidėjas greit susirinko 8 taškus, 4 rezultatyvius perdavimus, o „Žalgiris“ pirmavo 39:27.

35-erių Kalnas po pertraukos nebebuvo toks šviežus, o „Žalgiris“ puolime atrodė užsmaugtas. Ieškodamas priežasčių, žaidėjas bedė į varžovų pamėgtą gynybos sistemą.

„Nieko nuostabaus nepasakysiu, dvi skirtingos pusės. Pirmoje pusėje mums gal kažkiek pasisekė, kad jie nepataikė savo metimų, o po pertraukos įgavę pasitikėjimo ir sunkius pradėjo pataikyti.

Pagrindinė problema man atrodo yra, kad mes nerandame sprendimų prieš keitimosi ginamaisiais gynybą. Dažniausiai tai mums baigiasi desperacija. Kamuolys neina į vidų, o perimetro žaidėjai neturi tiek talento žaisti vienas prieš vieną,“ – po rungtynių sakė M. Kalnietis.

Įžaidėjas papasakojo, kaip turėjo įvykti lemiama ataka, bet net ir šioje „Bayern“ viską išpildė puikiai.

„Lukas negalėjo priimti kamuolio, likome pradinėje situacijoje. Visą kėlinį jie žaidė tą pačią gynybą ir žinojome, kas vyks. Tiesiog turėjome ieškoti metimo ˜– pataikai arba nepataikai,“ – kalbėjo M. Kalnietis.

Įžaidėjas pasakojo, kad visko nurašyti nesusižaidimui negalima. Taip pat, kaunietis atskleidė, ko dažnai iš žaidėjų reikalauja Jure Zdovcas.

„Reikia prisiimti atsakomybę, kad gynyboje nebuvo tokie agresyvūs antroje pusėje. Negalime visko nurašyti ant taktikos.

Treneris stipriai akcentuoja, kad prieš metimą turi būti iškeliamos rankos, o ne metimo metu. To kartais nepadarėme,“ – sakė M. Kalnietis.

Mantas apibūdino, kaip jam sekasi darbuotis su dviem komandos aukštaūgiais – Joshu Nebo ir Mareku Blaževičiumi.

„Norėtųsi geriau ir daugiau paskirstyti tų perdavimų. Yra tikrai, kur tobulėti. Joshas vis manęs prašo, nes aš nuo žemės duodu, o jis nori į viršų,“ – sakė M. Kalnietis.

„Aš manau, kad jis vėl neblogai įėjo ir davė atsipūsti Joshui. Ėjo, kovėsi ir labiausiai, ko reikėjo – kovojo dėl kamuolių, dirbo gynyboje. Aišku, jaunam žaidėjui yra dalykų tobulintinų,“ – pridėjo žalgirietis.

Taip pat, po rungtynių M. Kalnietis kiek ilgiau pasišnekučiavo su „Bayern“ treneriu Andrea Trinchieri. Kaip teigė žaidėjas, jis sulaukė padrąsinimo.

„Sulaukiau, bet ką čia drąsinsi tokioje situacijoje...,“ – sakė M. Kalnietis.

Mačą pakomentavo ir rezultatyviausias žalgirietis Lukas Lekavičius – vijurkas pelnė 17 taškų.

„Gaila, kad paleidome tokį šansą. Turėjome galimybių laimėti, bet gale pridarėme kvailų klaidų, aš pridariau kvailų klaidų,“ – sakė L. Lekavičius.

Beveik 23 minutes dideliu intensyvumu aręs žalgirietis pripažino, kad rungtynių pabaigoje jam jau trūko kvapo.

„Nesu pratęs tiek žaisti. Galbūt pritrūko jėgų kažkiek, bet pralaimėjome ir jokių pasiteisinimų negali būti,“ – kalbėjo įžaidėjas.

L. Lekavičius šiandien aikštėje buvo kaip reta emocingas. Ne sykį teisėjams savo tiesą įrodinėjęs mažylis turėjo priekaištų ir spaudos konferencijoje.

„Išspyrė kamuolį. Teisėjas nieko nesušvilpė, – apie epizodą susidūrus su Othello Hunteriu kalbėjo L. Lekavičius. – Keletą klaidų, manau, padarė teisėjai. Šiek tiek išmušė iš vėžių tokie epizodai.“

Lukas pabrėžė, kad žaidimas dar tikrai bus geresnis: „Treneris daug prašo rotuoti, padėti gynyboje. Puolime dar nepavyko daug ko naujo įsivesti, tad žaidimas ateityje gerės“