REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Malaizijos lėktuvas rastas Vietname

Aiškėja naujos detalės (papildyta)

(papildyta 19.02) Malaizijos lėktuvas rastas Vietname, tai patvirtino gelbėtojų tarnyba. Kodėl jį ištiko nelaimė bus aiškinamasi, kuomet bus rastos juodosios dėžės.

(papildyta 19.02) Malaizijos lėktuvas rastas Vietname, tai patvirtino gelbėtojų tarnyba. Kodėl jį ištiko nelaimė bus aiškinamasi, kuomet bus rastos juodosios dėžės.

REKLAMA

(papildyta 16.16) Vietnamo gelbėjimo tarnybos aptiko nepažįstamą objektą jūroje. Neatmetama galimybė, kad tai gali būti ieškotas lėktuvas.

(papildyta 15.21) Aiškėja naujos ir įdomios detalės - daugelio keleivių telefonai vis dar įjungti. Nors signalas yra puikus, tačiau jais niekas neatsiliepia.

(papildyta 11.13) Kinas, kurio paso numeris yra tarp dingusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo keleivių pasų numerių, iš tikrųjų į tą lėktuvą neįlipo, sekmadienį pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida.

Tas žmogus, Rytų Kinijos Fudziano provincijos gyventojas, kiek žinoma, niekur nebuvo išvykęs ir tebėra Fudziane, remdamasi policija pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“.

REKLAMA
REKLAMA

„Malaysia Airlines“ užregistruotas keleivio vardas skiriasi nuo vardo žmogaus, kuris turi pasą su tuo numeriu, nurodoma pranešime.

Paso savininkas sako, kad jo niekada nebuvo pametęs ir kad jis niekada nebuvo pavogtas.

Šis pranešimas pasirodė paaiškėjus, kad du žmonės į minimą lėktuvą, kuris dingo pakeliui iš Kvala Lumpūro į Pekiną, įlipo su pavogtais europietiškais pasais.

REKLAMA

(papildyta 09.45) Malaizijoje atliekamas tyrimas dėl keturių pavardžių dingusio lėktuvo su 239 žmonėmis manifeste, aiškinantis galimus teroristinius ryšius, sekmadienį pranešė šalies transporto ministras.

Šie Hishammuddino Husseino (Hišamudino Huseino) komentarai tikriausiai pakurstys spėliones dėl to, ar su potencialiai didžiausia Malaizijos aviacijos katastrofa yra susijęs koks nors saugumo pažeidimas ar pagrobimas.

Tokie nuogąstavimai kilo šeštadienį paaiškėjus, kad du žmonės į dabar dingusį „Malaysia Airlines“ 370-ojo reiso lėktuvą įlipo su pavogtais europietiškais pasais.

REKLAMA
REKLAMA

Hishammuddinas Husseinas, paprašytas patvirtinti Malaizijos žiniasklaidos pranešimus, kad buvo identifikuoti dar du įtartini keleiviai, pasakė: „Turiu visas keturias pavardes“.

Tačiau jis atsisakė pateikti detales ir sakė, kad pareigūnai studijuoja „visą manifestą“.

Kaip vėliau paaiškino vienas civilinės aviacijos pareigūnas, vis dar manoma, kad tik du keleiviai pasinaudojo pavogtais pasais ir pareigūnai studijuoja saugumo kamerų nufilmuotą medžiagą apie juos.

„Užregistruoti tik du keleiviai su suklastotais pasais“, - sakė civilinės aviacijos vieno departamento generalinis direktorius Azharuddinas Abdul Rahmanas (Azharudinas Abdul Rahmanas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turime saugumo kamerų įrašus apie du keleivius. Tie įrašai ... dabar studijuojami. Nėra keturių žmonių, tik du“, - sakė jis.

Hishammuddinas Husseinas sakė, kad Malaizija palaiko ryšį su kontrterorizmo agentūromis JAV ir kitose šalyse.

„Pasų klausimu palaikau ryšį su tarptautinėmis žvalgybos agentūromis“, - sakė jis.

Paklaustas, ar Malaizija mano, kad lėktuvas buvo pagrobtas, jis atsakė: „Aiškinamės visas galimybes“.

Hishammuddinas Husseinas, kuris anksčiau buvo vidaus reikalų ministras, atsakingas už valstybės saugumą, patvirtino JAV žiniasklaidos pranešimus, kad FTB atsiunčia į Malaiziją savo komandą.

Radaro, kuris fiksavo dingusio oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo skrydį, duomenys rodo, kad į Pekiną skridęs laineris prieš dingdamas galėjo pasukti atgal, sekmadienį pranešė Malaizijos kariniai pareigūnai.

REKLAMA

„Ką mes padarėme, tai išnagrinėjome turimus radaro įrašus ir supratome esant galimybę, jog orlaivis pasuko skristi atgal“, - žurnalistams per spaudos konferenciją sakė Malaizijos karališkųjų oro pajėgų vadas Rodzali Daudas.

Todėl, pasak pareigūno, Malaizijos gelbėtojų komandos išplėtė paieškų zoną į šalies vakarinę pakrantę.

Laineris „Boeing 777-200ER“, kuriuo iš Kvala Lumpūro į Kinijos sostinę skrido 227 keleiviai ir 12 žmonių įgula, kaip spėjama, sudužo šeštadienį Pietų Kinijos jūroje.

Į keleivių sąrašą buvo įtraukti austras ir italas, tačiau jie negalėjo įsėsti į lėktuvą, nes buvo pavogti jų pasai. Šiuo metu abu jie savo šalių ambasados. Tačiau iškelta teorija, kad būtent šių keleivių pasais galėjo pasinaudoti teroristai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų