„Maccabi“ ir „Montepaschi“ ketvirtfinalyje, R. Grigas kaltina jaudulį

Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo Eurolygos F grupės mačą Pirėjo „Olympiacos" ekipai rezultatu 52:61 (9:13, 19:14, 15:12, 9:22) ir prarado galimybes patekti į ketvirtfinalį.

Prieš rungtynes

Tai buvo jau ketvirtoji šių klubų akistata šį sezoną. Per pirmojo Eurolygos etapo mačą Pirėjuje graikai sutriuškino kauniečius rezultatu 90:74, tačiau po to „Olympiacos“ beveik taip pat beviltiškai atrodė Kaune ir pralaimėjo „Žalgiriui“ rezultatu 75:88. Per antrojo etapo mačą Pirėjuje kauniečiai rungtyniavo geriau, ilgą laiką kontroliavo įvykių eigą, bet graikams pavyko išplėšti pratęsimą, o per jį ir iškovoti pergalę rezultatu 86:84.

Kaune dėl traumos ir vėl nepamatėme žaidžiančio Arvydo Macijausko. Kitas „Olympiacos“ lietuvis Renaldas Seibutis atvyko į Kauną ir trumpam buvo pasirodęs aikštėje.

Vyriausiasis varžovų komandos treneris Panagiotis Giannakis prieš rungtynes sakė, kad pastaruoju metu kauniečiai demonstruoja labai gerą sportinę formą: „Jie pastaruosius pusantro mėnesio žaidžia labai gerai ir pralaimėjimas „Real“ klubui nieko nereiškia. „Žalgiris“ ypatingai stiprus namie, Kaune galima laimėti tik tuomet, kai visas 40 minučių kontroliuoji situaciją aikštelėje.“

Aukštaūgis Loukas Mavrokefalidis teigė, jog Kauno klubas turi panašumų su Tel Avivo „Maccabi“ ekipa, kurią graikai prieš savaitę nugalėjo išvykoje. „Kauno klubas ir „Maccabi“ yra panašūs tuo, kad jų aikštėse žaisti ypatingai sunku. Rengiamės šioms rungtynėms kaip svarbiausioms, todėl kovosime visas 40 minučių ir sieksime tik pergalės“, - sakė graikas.

Pagrindinis „Olympiacos“ vidurio puolėjas Marcas Jacksonas laukė dar vienos aršios dvikovos su Mamadou N‘Diaye: „Pastarąjį kartą Kaune sužaidėme prastai. Jie turi gerą komandą ir puikius aistruolius. Norime žaisti savo krepšinį ir nutildyti jų gerbėjus. Manau, rungtynės bus lėtos, gynybinės. kovosiu su M. N‘Diaye, tačiau nesureikšminu to. Jis yra geras ir stiprūs žaidėjas. Bet yra skirtumas: jis yra žmogus, o aš - supermenas (juokiasi). Žinome, kokio svarbumo tai rungtynės, ir jau esamę įrodę, kad galime laimėti priešiškiausiose Europos aikštelėse."

Tik apie pergalę, be abejo, galvojo ir kauniečiai. "Žaisime jau ketvirtą kartą, todėl vieni kitus pažįstame gerai. Puikiai žaidžia jų lyderis Lynnas Greeras, viena svarbiausių mūsų užduočių bus sulaikyti būtent jį. P. Giannakis labiau pasitiki graikais nei ankstesnysis jų treneris Pini Gershonas. Jie dabar agresyviau ginasa, pakeitė ir puolimo schemas. Mes esame priremti prie sienos, negali pralaimėti antrą kartą iš eilės, todėl padarysime viską, kad laimėtume“, - taip mačui nusiteikęs buvo „Žalgirio“ strategas Rimantas Grigas.

„Naujas treneris įnešė naujovių į jų žaidimą. Tačiau šį kartą jie mūsų negalės nustebinti, todėl manau, kad nugalėtoją lems maži dalykai. Praeitą kartą jie spaudė DeJuaną Collinsą ir tai mus sutrikdė. Varžovų komandoje išskirčiau L. Greerą, kuris yra jų lyderis, kai nežaidžia A. Macijauskas. M. Jacksonas taip pat yra puikus žaidėjas. Jis yra fiziškai galingas, dominuoja baudos aikštelėje. „Olympiacos“ yra stipri komanda, turinti gerų žaidėjų visose pozicijose“, - sakė „Žalgirio“ puolėjas Paulius Jankūnas.

Rungtynės

Susitikimą sėkmingiau pradėjo graikai, kuriems Panagiotis Vasilopoulas ir Roderickas Blakney pelnė po du taškus su pražanga ir "Olympiacos" pabėgo į priekį 10:4. Kauniečiams ne tik užsirišo krepšys, bet jie nuolat klydo ir niekaip negalėjo pasinaudoti svečių klaidomis. Nemažai diskusijų sukėlė ir teisėjų sprendimai vienintelis taškus rinkęs DeJuanas Collinsas kėlinuko pabaigoje sumažino atsilikimą iki 4 taškų - 9:13.

Antrajame kėlinuke kauniečius į kova sutelkė Gorano Jurako tritaškis, o jį pakeitęs P. Jankūnas pelnė 6 taškus iš eilės bei išvedė "Žalgirį" į priekį 18:15. Pirmuosius taškus graikams antrajame kėlinuke pelnė M. Jacksonas - iš pradžių jis pelnė dvitaškį su pražangą, o po to pridėjo dar 2 taškus ir išlygino rezultatą (20:20). Šeimininkams pavyko padidinti pranašumą iki 5 taškų (28:23), bet paskutinės atakos suregzti nepavykus Marcusui Brownui, jis dar buvo nubaustas nesportine pražanga. Georgias Printezis sumetė baudos metimus ir paliko kauniečiams tik minimalų pranašumą (28:27).

Po didžiosios pertraukos užsivedę kauniečiai ėmė didinti pranašumą. Kauno sporto halėje susirinkę sirgaliai sukūrė kurtinantį triukšmą, o graikai pataikė tik kas antrą metimą, todėl M. N‘Diaye metimas padidino "Žalgirio" persvarą iki 5 taškų, o Marko Popovičiaus tritaškis - iki 6 (41:35). "Žalgiris" turėjo visas galimybes sėkmingai užbaigti kėlinuką, bet aikštelėje pasirodęs Damiras Markota paskubėjo mesti tritaškį, o Ioannis Bourousis už tai atsidėkojo dėjimu ir prieš lemiamą kėlinuką "Žalgiris" turėjo 4 taškų persvarą 43:39.

Itin nervingas ir įtemptas buvo ketvirtasis kėlinukas. Tritaškį įmetė Milošas Teodosičius ir sumažino "Olympiacos" deficitą iki 1 taško (42:43). Tačiau Jonas Mačiulis grąžino kauniečiams 5 taškų persvarą (47:42). Kostas Vassiliadis įmetė dar vieną tritaškį, o M. Teodosičiaus metimas išlygino rezultatą (47:47). Įtampa trumpam nutraukė M. Browno tritaškis, tačiau klysti puolime pradėję žalgiriečiai negalėjo pelnyti taškų, o R. Blakney tritaškis likus žaisti 32 sekundes suteikė graikams 4 taškų pranašumą (56:52). Maža to, likus žaisti 26 sekundes J. Mačiuliui skirta nesportinė pražanga, o L. Greeras sumetė baudos metimus. Susitikimą "Žalgiris" pralaimėjo 52:61.

Po rungtynių

P. Giannakis: „Tai buvo labai nervingos ir įtemptos rungtynės. Abi komandos troško iškovoti pergalę. Pirmoje rungtynių dalyje žaidėme prastai, padarėme daugybę klaidų, neatkovojome kamuolių. Po pertraukos pagerinome gynybą, atkovojome kamuolius ir perėmėme iniciatyvą. Turėjome kantrybes net ir atsilikdami. Nugalėjome stiprią komandą su neįtikėtinais aistruoliais. Noriu palinkėti „Žalgiriui“ sėkmės.“

R. Grigas: „Pralaimėjome todėl, kad niekaip negalėjome nugalėti jaudulio, noro pasiekti reikalingą rezultatą ir psichologinio spaudimo. Įtampa tęsėsi iki rungtynių pabaigos, o laimėjo ta komanda, kuri pirmoji įgijo persvarą. Psichologinę kovą laimėjo varžovai. Mūsų lyderiai, ypač D. Collinsas, jaudinosi, kad nepavyko gerai sužaisti rungtynių su „Real“. Pralaimėjome ne dėl lengvabūdiškumo, o dėl didžiulio jaudulio. Per treniruotes stengėmės nukreipti krepšininkų mintis, tačiau nerimas išliko. Šiandien visai komandai persidavė M. Browno jaudulys. Be to, šio žaidėjo nelabai myli ir teisėjai. Gal jis neteko pusiausvyros ir dėl to, kad teisėjai neskyrė vienos ar kitos pražangos. Nenoriu kritikuoti teisėjų, visi daro klaidų.

Rungtynės buvo nerezultatyvios, viskas turėjo paaiškėti rungtynių pabaigoje. Tas R. Blakney tritaškis iš nepatogios padėties nulėmė mačo baigtį. Noriu padėkoti vyrams už kovą, už pastangas. Atsiprašome žiūrovų, kad iškritome iš tolimesnės kovos.

Manau, „Žalgiriui“ šį sezoną šiek tiek pritrūko sėkmės. Per praeitas rungtynes su „Real“ varžovai turėjo tiek sėkmės, kad bent pusę galėtų duoti mums. Šiandien negalėjome pataikyti „savo“ metimų, o jiems pavyko įmesti tą tritaškį ketvirtajame kėlinyje. R. Blakney net nebuvo nepasiruošęs metimui, kojos buvo nepatogiai pastatytos, bet pamatė, kad baigiasi atakos laikas, ir jam nusišypsojo sėkmė.

Nepavyko Eurolygoje, pavyks kitur.“

Trečiadienio rungtynės

Ketvirtadienio rungtynės
D grupė

Efes Pilsen - Partizan 79:83
Panathinaikos - Montepaschi 77:76 (Panathinaikos: Šarūnas Jasikevičius 12 ir 5 rez.p.; Montepaschi: Kšištofas Lavrinovičius - 12 ir 7 atk.k. „Montepaschi“ užsitikrino vietą ketvirtfinalyje, nes žemiau 2 vietos grupėje nukristi negali)

Žalgiris - Olympiacos 52:61
Real - Maccabi 100:103 po pratęsimo („Maccabi“ užsitikrino vietą ketvirtfinalyje, nes žemiau 2 vietos grupėje nukristi negali)