REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant to, kad prezidentė po beveik tris valandas trukusio pokalbio su generalinės prokuratūros vadovais jų darbą ir pateiktus pedofilijos bylos rezultatus įvertino teigiamai, tačiau neilgai trukus generalinis prokuroras A.Valantinas, neišlaikęs minios ir Seimo spaudimo, atsistatydino.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo posėdyje A.Valantinas prisipažino, kad nutarė atsistatydinti dėl Seimo pareikšto nepasitikėjimo, kai parlamentarai patvirtino Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) išvadas, jog generalinis prokuroras netinkamai organizavo savo vadovaujamų institucijų darbą ir netinkamai vykdė teisės aktų jam numatytas pareigas. Tokie buvusio generalinio prokuroro prisipažinimai labai maloniai nuteikė Seimo narius. Dažnas jų stebėjosi, kodėl prezidentė nepavedė laikinai eiti generalinio prokuroro pareigas vienam iš jo pavaduotojų. Visai kitokios nuotaikos prezidentūroje. Prezidentė po tokio akibrokšto iškritikavo visą generalinės prokuratūros vadovybę ir pareiškė, kad pavaduotojų kadencijų nebepratęs.

REKLAMA

Tenka pastebėti, jog ši vadinamoji pedofilijos byla užima pakankamai daug vietos Lietuvos politiniame gyvenime.  Žmones ši tema labai jaudina. Jie supranta, kad Lietuvą valdo labai tamsios jėgos. Tikrai nemanau, kad visi politinių- finansinių grupuočių nariai yra pedofilai, bet  plačioji visuomenė jiems sega pedofilų etiketę. Tai rodo, kad liaudies nuomonė apie valdžią yra labai bloga ir asocijuojasi su visomis neigiamomis formomis. Šios nuomonės nepakeitė net greitas sveikatos apsaugos viceministro nuteisimas, kuris turėjo parodyti, kad prezidentė vykdo apsivalymą. Galima sakyti, kad giliai širdyje dauguma žmonių abejoja ir D.Grybauskaite. Visgi ryšiai su tamsiosiomis jėgomis – jaučiami.

REKLAMA
REKLAMA

Galima pagrįstai teigti, kad žmonėms valdžia tampa svetima. Praėjo tik beveik 20 metų nuo nepriklausomybės atkūrimo, o Lietuvos valdžia jau susikompromitavo. Dar daugiau – atsiranda skiriamosios fronto linijos tarp valdžios ir liaudies. Vienoje pusėje – turtingos, stiprios, vieningos (prieš liaudį) valdančios grupuotės ir jas aptarnaujančios valstybės institucijos, kitoje pusėje – neturtingi, silpni, pavieniai liaudies atstovai arba, kitaip sakant, valdžios atstumtieji. Pedofilijos byla tik papuolė reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje ir tik patvirtino besiformuojančią atskirtį. Byla iškart tapo politizuota ir nukreipta prieš valdžią ir teisėsaugą. Dabar valdžia (stipresnė pusė) jau apsiprato su liaudies nuotaikomis ir žaidžia populiarumo žaidimus. Seimas  pritarė generalinio prokuroro atsistatydinimui ir šiame populiarumo mūšyje nugalėjo prezidentę.

Mindaugas Pliauga

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų