REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš pat Kalėdas, ketvirtadienį ir penktadienį, Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) išleidžia paskutiniąją šių metų premjerą - naujausią Mariaus Ivaškevičiaus dramą „Išvarymas“.

REKLAMA
REKLAMA

Oskaro Koršunovo režisuotame spektaklyje vaidina beveik 30 įvairių kartų aktorių. Scenografiją sukūrė dailininkas Gintaras Makarevičius, kostiumų dailininkė - Agnė Jagelavičiūtė, muziką kūrė ir parinko Saulius Prūsaitis.

REKLAMA

Spektaklyje vaidmenis kuria Ainis Storpirštis, Vytautas Anužis, Marius Repšys, Monika Vaičiulytė, Toma Vaškevičiūtė, Oneida Kunsunga, Martynas Nedzinskas, Elzė Gudavičiūtė, Miglė Polikevičiūtė, Gintarė Sabaliauskaitė, Monika Bičiūnaitė, Tadas Gryn, Arūnas Sakalauskas, Paulius Ignatavičius, Irmantas Jankaitis, Vitalija Mockevičiūtė, Rimantė Valiukaitė, Marius Čižauskas, Algirdas Dainaviečius, Arūnas Vozbutas, Jolanta Dapkūnaitė, Neringa Bulotaitė, Daumantas Ciunis, Ramutis Rimeikis, Remigijus Bučius, Mindaugas Jusčius, Dovydas Stončius, Algirdas Gradauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Dramaturgas M. Ivaškevičius sako, kad pjesė „Išvarymas“ parašyta „emigrantiškų“ istorijų - lietuvių ir kitų rytų europiečių pasakojimų, kuriuos jam pavyko išgirsti Londone, pagrindu.

„Tačiau pjesė nepasakoja ir nedokumentuoja emigracijos, savo šalies, savo terpės palikimo ir mėginimų įsitvirtinti svetur. Tiesa, šios temos sklendžia per tekstą, jį spalvina. Tačiau pjesės pagrindu laikyčiau bandymą žvelgti ir nagrinėti tai, ką mes vadiname tapatybe. Kas ją sudaro, kaip ji funkcionuoja žmoguje, kaip glaudžiai ji siejasi su kiekvienu iš mūsų. Geriausiai ji išryškėja kitų, mums svetimų tapatybių, fone, o toks metropolis kaip Londonas - idealiausia šio reiškinio stebėjimo vieta“, - aiškina dramaturgas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot M. Ivaškevičiaus, pjesės idėja, tai bendras jo, LNDT ir Lietuvos kultūros atašė Londone Daivos Parulskienės projektas. „Realizuoti šią idėją sutikau ilgai nesvarstęs, man patiko pati tematika, be to, supratau, kad šio kūrybinio tyrimo metu galiu stipriai praplėsti savo paties akiratį. Taip, beje, ir atsitiko“, - sako dramaturgas.

Pradėjęs 72-ąjį sezoną LNDT kvietė žiūrovus atrasti tikrovę - tikrąją mūsų laiko realybę. Dramaturgo manymu, jo naujasis kūrinys į šį šūkį atsiliepia tiesiog pažodžiui.

REKLAMA

„Ta tikroji emigrantų realybė, kurią išgirdau, išvydau ir atskleidžiau pjesėje, yra mažai kam žinoma. Įsitikinau, kad ji visiškai nežinoma net vietiniams londoniečiams britams. Jie tokio Londono nepažįsta ir net neįtaria jį egzistuojant. Mes, gyvenantieji Lietuvoje - juo labiau. Jau dabar galiu įsivaizduoti, kad spektaklį išvydę lietuviai tvirtins, kad jų ar jiems artimų žmonių realybė ten yra visiškai ne tokia. Ir jie bus teisūs. Nes ten, svetur, yra tūkstančiai realybių ir kiekviena ji - individuali. Aš pasirinkau ir domėjausi pačiomis dramatiškiausiomis“, - tvirtina M. Ivaškevičius.

REKLAMA

„Emigracijos masto turbūt mes nesuvokiame net statistiškai, tik spėliojama, kiek žmonių išvažiavo, emigravo, bet ši situacija politinėje erdvėje neanalizuojama, o ką jau kalbėti apie kultūrinę ir meninę erdvę. Mene mes beveik neturime rimtos analizės, rimto požiūrio į tai, kas vyksta dabar su Lietuva, su tauta. Už to slypi ne tik tautos ir valstybės interesai - už to slypi sulaužyti žmonių likimai, visos odisėjos - grįš tie žmonės ar negrįš“, - spektaklio temą komentavo O. Koršunovas, ne vienus metus pats gyvenantis kūrybinės emigracijos sąlygomis. Tuoj po „Išvarymo“ premjeros O. Koršunovas išvyksta į Graikiją, vėliau - į Norvegiją, kur pagrindiniuose šių valstybių teatruose kurs spektaklius pagal klasikų kūrinius.

Premjerinis „Išvarymo“ spektaklis LNDT didžiojoje scenoje bus rodomas ir paskutinį šių metų vakarą, gruodžio 31-ąją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų