Penktadienį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) antrajame ture sužaisti keturi susitikimai, kuriuose pergalę šventė tik vienas šeimininkų klubas – Marijampolės „Sūduva“.

„Sūduva“ neturėjo vargo su LMKL čempionėmis, bet traumą patyrė S.Okockytė

Centrinėje dvikovoje Marijampolės „Sūduva“ (2/0) namuose 98:68 (28:16, 30:15, 17:20, 23:17) įveikė titulą ginančias Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (1/1) krepšininkes.

Ketvirtajame kėlinyje traumą patyrė Santa Okockytė, kuri pati aikštelės palikti negalėjo. Pirminiais duomenimis, gynėja susižeidė čiurną.

Nuo pat susitikimo pradžios „Sūduva“ ėmė diktuoti savo sąlygas ir po truputį vis didino savo pranašumą. Galiausiai, likus žaisti 2 minutes, šeimininkės pirmą kartą išsiveržė į priekį – 24:12. Kėlinys baigėsi marijampolietėms įmetus iš viso  net 28 taškus ir pirmaujant rezultatu 28:16.

Antrajame ketvirtyje LMKL vicečempionės toliau įrodinėjo pranašumą prieš čempiones ir tolo nuo varžovių metimas po metimo. 16-ąją minutę skirtumas perkopė 20 taškų žymą, o įpusėjus mačui siekė net 27 taškus – 58:31.

Antroji susitikimo dalis nieko nepakeitė, kadangi „Sūduvos“ susikrautas pranašumas buvo pakankamas tam, kad šeimininkės iškovotų antrąją pergalę šį sezoną.

„Fortūna“ įtikinamai nugalėjo „Jaunuosius talentus“

Pirmąją pergalę LMKL įsirašė Klaipėdos „Fortūna“ (1/1), kuri svečiuose rezultatu91:60 (23:16, 16:15, 33:7, 19:22 ) nepaliko šansų „Jaunųjų talentų“ (0/2) ekipai.

Rungtynes taikliu tritaškiu atidarė „Jaunųjų talentų“ žaidėja Agnė Bobinaitė, tačiau po šešių Monikos Girgalauskytės taškų bei Inesos Visgaudaitės taiklaus tritaškio, „Fortūna“ išsiveržė į priekį 9:3. Klaipėdietės visą pirmąjį kėlinį žaidė tuo pačiu tempu, išlaikydamos 6 – 8 taškų skirtumą, todėl nuaidėjus pirmojo kėlinio sirenai pirmavo 23:16.

Antrajame kėlinyje „Fortūna“ sugebėjo išlaikyti jau sukauptą pranašumą, o įpusėjus ketvirčiui klaipėdietės jau buvo susikrovusios ir dviženklį pranašumą – 36:23. Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi „Jaunųjų talentų“ gynėja Austėja Širšinaitytė. Po dviejų jos taiklių tritaškių vilnietėms besibaigiant antrajam kėliniui pavyko atsilikimą sumažinti iki vienženklio – 31:39.

Trečiajame ketvirtyje geležinę gynybą pademonstravusios ir Marinos Solopovos vedamos klaipėdietės susikrovė labiau nei įtikinamą pranašumą bei įpusėjus kėliniui pirmavo jau 59:35. Vos 7 taškus per visą ketvirtį pelniusios „Jaunųjų talentų“ žaidėjos jokių priešnuodžių prieš varžoves nerado, o pasibaigus kėliniui turėjo 34 taškų deficitą – 38:72.

Paskutinės dešimt minučių tebuvo tik formalumas. Rungtynių tempą išlaikiusi „Fortūna“ nežadėjo atsipalaiduoti ir išlaikė triuškinantį pranašumą iki rungtynių pabaigos bei iškovojo pergalę rezultatu 91:60.

„Fortūna“: M. Grigalauskytė 17 (10 atk. kam.), R. Mizgerytė 16 (9 atk. kam.), I. Visgaudaitė 12, M. Solopova ir L. Aglinskaitė – 10.

„Jaunieji talentai“: A. Bobinaitė 14, A. Širšinaitytė 13, I. Mylko 11.

Dar vienas įspūdingas L.Svarytės pasirodymas pažymėtas pergale Šiauliuose

Antrąją pergalę LMKL pirmenybėse į savo sąskaitą įsirašė Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (2/0), kurios svečiuose nepasigailėjo „Šiaulių-Universiteto“ (0/2) ekipos ir iškovojo pergalę rezultatu 93:63 (32:15, 24:19, 14:11, 23:18).

Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių „Aistės-LSU-Paradis“ kilo į kovą ir spurtavusios 10:1 pirmojo kėlinio viduryje įgijo dviženklį pranašumą – 22:9. Jolantos Marmienės ir Lauros Svarytės vedamos kaunietės jau po pirmųjų dešimties minučių turėjo įtikinamą persvarą rezultatu 32:15.

Antrajame ketvirtyje kova vyko apylygiai, tačiau susikrauta persvara šiaulietėms priartėti prie „Aisčių“ neleido. Ir nors per antrąjį kėlinį „Šiaulių-Universiteto“ puolimas pagerėjo, pelnyti 19 taškų itin neguodė, nes po dviejų kėlinių buvo užfiksuotas 22 taškų kauniečių pranašumas – 56:34.

Antroje rungtynių dalyje „Aistės“ varžovių prisileisti nebuvo linkusios ir beveik viso kėlinio metu išlaikė 20 taškų pranašumą. Kėlinio pabaigoje 5 taškus be atsako pelniusios kaunietės po trečiojo ketvirčio pirmavo jau 25 taškais – 70:45.

Paskutinis ketvirtis staigmenų nepateikė. Įsibėgėjusios „Aistės-LSU-Paradis“ nebuvo linkusios mažinti apsukų ir varžovėms priartėti nė kiek neleidusios iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 93:63.

„Aistės-LSU-Paradis“: L. Svarytė 21 (22 atk. kam. 30 naud. bal.), J. Marmienė 20, N. Skadaitė 16 (9 atk. kam. 23 naud. bal.), M. Petrauskaitė 15, K. Berenytė 10.

„Šiauliai-Universaitetas“: S. Kuodienė 15 (3/6 tritaškiai), N. Bohdan 14, K. Turomsha 11, I. Mikėlėnaitė 9.

Galingai sužaistas trečias kėlinys nuteisė „Utenai“ kelią į antrąją pergalę

Antrąją pergalę LMKL iškovojo „Utenos“ (2/0) krepšininkės, kurios išvykoje 71:55 (17:23, 23:11, 22:9, 9:12) pranoko Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (0/2) klubą.

Viešnios iš Utenos sėkmingai pradėjo susitikimą ir sužaidus 5 minutes pirmavo 13:6. Tuomet „Hoptrans-Sirenos“ atsigavo po nokdauno ir laimėjo atkarpą net 16:0 bei 8-ąją minutę jau buvo priekyje – 22:13. Kristinos Alminaitės pastangų dėka „Utena“ iki kėlinio pabaigos sumažino deficitą – 17:23.

Antrajame ketvirtyje prabėgus 2 minutėms Kauno rajono klubas vėl atitrūko (28:20), tačiau uteniškių spurtas 8:0 leido išlyginti rezultatą – 28:28. Maža to, „Utena“ pagavo gero žaidimo bangą ir sugebėjo išsiveržti į priekį bei įpusėjus mačui turėti 6 taškų persvarą – 40:34.

„Utena“ visus reikalus sutvarkė iš karto po didžiosios pertraukos. Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė trečiąjį kėlinį pradėjo dvitaškiu (36:40), bet tuomet viešnios spurtavo 15:0 ir atitrūko – 55:36. 28-ąją minutę dar vienas K.Alminaitės dvitaškis leido skirtumui perkopti 20 taškų žymą – 60:39. Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu „Utena“ pergalės iš savo rankų nebepaleido.

„Hoptrans-Sirenos“: R.Knyzaitė 16 (5/13 dvitaškiai, 9 atk. kam.), A.Baronėnaitė 11 (3/6 tritaškiai, 5 atk. kam.), K.Balčiūnaitė 10 (7 atk. kam.), V.Kast 8.

„Utena“: K.Alminaitė 15 (7/12 dvitaškiai, 8 atk. kam.), E.Šulčiūtė 13 (5 atk. kam.), S.Linkevičienė 9 (10 atk. kam., 9 rez. perd.). E.Šikšniūtė ir R.Valentienė po 8.