Ankstyvosiose Anglijos „Premier“ lygos XX turo rungtynėse lyderis „Liverpool“ sekmadienį išvykoje net 5-1 sutriuškino „Newcastle“ ir metus baigs pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

‚Raudonųjų‚ pranašumas nekėlė abejonių - nuo pat pradžių Rafaelio Benitezo auklėtinai perėmė iniciatyvą į savo rankas, o šeimininkus kurį laiką gelbėjo puikiai rungtyniavęs vartininkas Shay‚us Givenas.

Airiui jau per pirmąsias 13 minučių teko atremti itin pavojingus Steveno Gerrardo bei Dirko Kuyto smūgius, o netrukus po to galva netiksliai mušė Sami Hyypia.

Tik per stebuklą įvarčio nepelnė ir Lucasas Leiva, kai po sumaišties baudos aikštelėje kamuolys kurį laiką ridinėjosi prie pat vartų linijos, kol galiausiai gynėjams pavyko bent trumpam likviduoti pavojų. Bet vaizdas nesikeitė ir toliau kone kiekviena „Liverpool“ ataka baigėsi pavojinga proga - po eilinio kampinio ir dar vieno Hyypios smūgio Charlesas N‚Zogbia atmušė kamuolį nuo vartų linijos.

31 minutę stebuklo dėka besilaikiusi „Newcastle“ ekipa galiausiai palūžo, kai Yossi Benayounas įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu ir atmetė kamuolį Gerrardui, kuris stipriu smūgiu iš 10 metrų nepaliko vilčių Givenui.

Dar po kelių akimirkų „Liverpool“ jau pirmavo 2-0 - stipriu smūgiu galva po kampinio pasižymėjo gynėjas Hyypia.

Tačiau kėlinio pabaigoje šeimininkams atgimė viltis, kai bandymu galva kone pirmą ir vienintelę komandos progą išnaudojo galva pasižymėjęs Edgaras - 2-1.

‚Šarkos‚ aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį, bet 50 minutę „Liverpool“ pelnė trečią įvartį - tragišką „Newcastle“ gynybą po kampinio į nokautą pasiuntė Ryanas Babelis, pelnęs įvartį iš kelių metrų nepaisant to, kad buvo apsuptas kelių nežinia ką veikusių gynėjų.

Nuo to laiko nugalėtojas nekėlė abejonių, bet svečių atakos nesiliovė ir 66 minutę po idealaus Leivos perdavimo vienas prieš Giveną iššoko ir ketvirtą ekipos įvartį pelnė Gerrardas.

Paskutinę vinį į „Newcastle“ vartus įkalė Xabi Alonso, 76 minutę realizavęs Davido N‚gogo uždirbtą 11 metrų baudinį.

Likęs laikas tebuvo formalumas, o iš tribūnų radijo ryšio pagalba asistentams nurodymus davęs po operacijos atsigaunantis „Liverpool“ strategas Rafaelis Benitezas 87 minutę atsisveikinęs paliko savo vietą.

„Newcastle“ 1 - 5 „Liverpool“

31` [0 - 1] Steven Gerrard

36` [0 - 2] Sami Hyypia

45` [1 - 2] Edgar

50` [1 - 3] Ryan Babel

66` [1 - 4] Steven Gerrard

76` [1 - 5] Xabi Alonso