30
P. Kalaitzakis (Teodoras Biliūnas/BNS)

Vilniaus „Rytas“ pakilo į šturmą mačo pabaigoje, šventė dramatišką pergalę prieš Panevėžio „Lietkabelį“ ir dabar jiems tetrūksta vieno žingsnio iki čempionų titulo.

30

„Rytas“ svečiuose buvo stipresnis 78:77 (19:22, 28:16, 7:20, 24:19) ir dabar serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-1.

Penktosios rungtynės vyks antradienį, Vilniuje.

Šiame mače nebešvilpė skandalu Vilniuje pažymėtose rungtynėse dirbę Tomas Jasevičius ir Saulius Račys. Juos pakeitė Gytis Vilius Ir Jurgis Laurinavičius.

„Lietkabelio“ sirgaliai taip pat nepamiršo šio incidento – tribūnose buvo matyti Giedrių Žibėną pašiepiantis plakatas – šis dažnai atsidurdavo prie „Ryto“ atsarginių suolelio.

„Rytas“ šiam mačui jau registravo naudingiausią LKL reguliaraus sezono žaidėją Ivaną Buvą, praleidusį antrą ir trečią susitikimus, bet kroatas nuo suolo nepakilo.

Antrame kėlinyje „Rytas“ atsiliko penkiais taškais, bet spurtavo 12:0 ir perėmė iniciatyvą – virš 70 proc. tikslumu iš žaidimo pirmoje mačo pusėje atakavę vilniečiai sužaidus dvidešimt minučių pirmavo 9 taškais.

Vos prasidėjus trečiam kėliniui vilniečiai po baudų metimų pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 50:38, bet tada gynybos sistemą pakeitęs „Lietkabelis“ pakilo į šturmą.

Ginamaisiais keistis pradėję ir mažiau Džordže Gagičių naudoję panevėžiečiai laimėjo atkarpą 15:0 – jie net šešias minutes „Rytui“ neleido pelnyti taškų ir išsiveržė į priekį 56:52.

Per trečią kėlinį „Rytas“ sukrapšė vos 7 taškus – iš žaidimo prametė visus 11 metimų ir pasižymėti sugebėjo tik mesdami baudas.

Ketvirtame kėlinyje kova ir toliau buvo apylygė, nors „Lietkabelis“ vis buvo žingsniu priekyje. Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes šeimininkai užtikrintai pirmavo 76:69, bet tada vilniečiai pakilo į lemiamą šturmą.

Likus 34,6 sek. Lukas Uleckas įsūdė tritaškį ir priartino „Rytą“ per tašką – 76:77.

Po pertraukėlės G. Orelikas klydo, o Arnas Butkevičius pelnė greitus taškus – 78:77. Paskutinėje mačo atakoje Dovydas Giedraitis laisvas prametė iš toli ir triumfavo vilniečiai.

Trečiame kėlinyje „Rytas“ nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo – prametė visus 11 metimų ir visus 7 taškus surinko baudų metimais.

„Lietkabelis“ šiame mače pagaliau solidžiai atakavo iš tritaškio zonos – 10 tikslių metimų iš 20. Per pirmus tris mačus jie buvo realizavę vos 11 iš 64.

„Lietkabelis“: P. Kalaitzakis ir G. Orelikas po 17, K. Žemaitis 11, D. Gagičius 9, D. Giedraitis 8, N. Radiševičius 7, V. Lipkevičius 6.

„Rytas“: K. Smithas 18, M. Normantas 13, A. Butkevičius 12, T. Leissneris 9, R. Williamsas ir L. Uleckas po 8.