REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Protestuodami prieš verslą žlugdančius valdžios sprendimus, šįvakar Lietuvos viešbučiai ir restoranai pradės visuotinę protesto akciją „Lietuva užsidaro! Grįžtame 1000 metų atgal“.

REKLAMA
REKLAMA

Naktį iš liepos 5-osios į 6-ąją, kai Lietuva minės savo vardo tūkstantmetį, nuo 22 val. vakaro iki 1 val. nakties viešbučiuose ir restoranuose bus išjungta šviesa. Viešbučių holuose, restoranuose ir kitose bendrose patalpose, kaip senovėje – degs tik žvakės, o viešbučių svečiai bus raginami solidarizuotis ir išjungti šviesas savo kambariuose. Restoranuose negros muzika arba tyliai gros klasikinė muzika. Viešbučių ir restoranų fasadai, kurių apšvietimas ypač puošia Lietuvos sostinės senamiestį, tamsoje skendės visą naktį.

REKLAMA

Akcijoje dalyvaus apie 300 viešbučių ir restoranų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Palangos, Druskininkų ir kitų miestų, tarp jų – pagrindiniai sostinės viešbučiai, kuriuose apsigyvens į Lietuvos tūkstantmečio iškilmes atvykę karaliai, užsienio valstybių vadovai, kiti garbingi svečiai.

Akcijoje dalyvaujančių viešbučių ir restoranų languose bei vitrinose kabos plakatai, kuriuose bus aklos ir kurčios Vyriausybės galvos – premjero Andriaus Kubiliaus – šaržas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tenka tik apgailestauti, kad tuo metu, kai Lietuva švęs savo tūkstantmetį, mes esame priversti imtis netradicinės protesto formos, kuri gali sukelti nepatogumų aukštiems užsienio svečiams ir pakenkti Lietuvos įvaizdžiui. Tačiau kitos išeities mes neturime, nes dėl padidintų mokesčių ir kitų atvykstamojo turizmo verslą žlugdančių valdžios sprendimų, dauguma šalies viešbučių ir restoranų atsidūrė ant bankroto slenksčio, darbo turizmo, viešbučių ir restoranų versle šiemet jau neteko apie 10 tūkstančių žmonių. Tačiau Vyriausybė mūsų argumentams kurčia. Kol kas girdime tik valdžios kalbas apie verslo ir eksporto skatinimą, bet ir toliau einama kitu – mokesčių naštos verslui didinimo keliu“, – sako Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak E. Šiškauskienės, tokia protesto akcijos forma pasirinkta todėl, kad kuo mažiau nepatogumų patirtų viešbučių ir restoranų svečiai, ir nebūtų sugadinta Lietuvos tūkstantmečio šventė. Kaip parodė birželio 11 ir 29 dienomis vykusios viešbučių ir restoranų įspėjamosios protesto akcijos, dauguma svečių joms pritarė, o nepatenkinti buvo tik Lietuvos valdžios atstovai.

„Liepos 5-6 dienomis mes ne tik protestuosime prieš valdžią, bet kartu su viso pasaulio lietuviais minėsime Lietuvos vardo tūkstantmetį. Liepos 5 dieną viešbučiai ir restoranai prisijungs prie „Tūkstantmečio odisėjos“ akcijos – 21 val. viešbučių holuose ir restoranuose bus įjungti televizoriai ir rodoma tiesioginė TV transliacija, giedamas Lietuvos himnas. Raginsime visus svečius giedoti kartu arba tiesiog pasiklausyti, kaip Lietuvos himną tuo pačiu metu gieda lietuviai visame pasaulyje“, – E. Šiškauskienė akcentavo, kad Valstybės dieną viešbučiai ir restoranai solidarizuosis

su tauta, bet protestuos prieš neapgalvotus valdžios sprendimus.

REKLAMA

LVRA prezidentė pabrėžė, kad liepos 6-ąją viešbučių ir restoranų protestai nesibaigs, įvairios akcijos bus tęsiamos tol, kol nebus pasiekti turizmo verslui palankūs sprendimai. Viešbučiai ir restoranai planuoja savo languose ir vitrinose visuomenei nuolat skelbti atvykstamąjį turizmo verslą labiausiai įtakojančius politikų sprendimus ir tų sprendimų autorių karikatūras.

Viešbučių ir restoranų bei viso atvykstamojo turizmu verslą žlugdo tai, kad  iki šiol neišspręsta Lietuvos pasiekiamumo problema; nekilnojamo turto mokesčiai yra neadekvatūs esamai situacijai; padidintas PVM atima bet kokią galimybę konkuruoti Europos rinkoje.

Šiais metais tik dvi Europos šalys – Lietuva ir Latvija – padidino PVM apgyvendinimo paslaugoms  virš 10 proc. 20 iš 27 Europos šalių apgyvendinimo paslaugoms taiko nuo 5 iki 10 proc. PVM. Pavyzdžiui, Liuksemburge yra 3 proc., Maltoje ir Portugalijoje – 5 proc., Prancūzijoje – 5,5 proc., Belgijoje ir Olandijoje – 6 proc., Bulgarijoje, Ispanijoje ir kaimyninėje Lenkijoje – 7 proc., Kipre ir Suomijoje – 8 proc. ir pan., o Lietuvoje – net 19 proc. PVM ir Vyriausybė šį mokestį dar ruošiasi didinti. Tuo tarpu kitos Europos šalys, siekdamos skatinti atvykstamąjį turizmą ir išlaikyti šio darbui imlaus sektoriaus darbo vietas, mažesnius mokesčius taiko ne tik viešbučiams, bet ir restoranams. Pavyzdžiui, neseniai Prancūzija PVM restoranams sumažino iki 5,5 proc., Liuksemburge restoranams taikomas – 3 proc., Olandijoje – 6 proc., Ispanijoje ir Lenkijoje – 7 proc. PVM ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų