„Lietuvos rytas“ sutraiškė Vokietijos ekipą

Europos taurės turnyro TOP-16 etapo trečiojo turo rungtynėse Vilniuje vietos „Lietuvos ryto“ krepšininkai nepasigailėjo Kvakenbriuko „Artland Dragons“ klubo – mūsiškiai tiesiog nušlavė atvykėlius iš Vokietijos 105:64 (27:16, 27:20, 23:15, 28:13) ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie pirmavo - 4:0, tačiau svečiai nepasimetė, pelnė 6 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį - 6:4. Į tai vilniečiai atsakė spurtu 13:0 ir atitrūko iki 17:6. Netrukus po M. Petravičiaus baudų metimų skirtumas išaugo iki rekordinio - 22:10. Per likusį laiką svečiams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Lietuvos rytas“ buvo tvirtai priekyje – 27:16.

Antrajame ketvirtyje sužaidus 3 minutes „Lietuvos ryto“ pranašumas buvo išaugęs iki 36:21, tačiau tada D. Madrichas pataikė du tritaškius iš eilės, perėmęs kamuolį dėjimu ataką užbaigė W. Blalockas ir svečiai priartėjo – 39:29. Po R. Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės vilniečiai surengė spurtą 11:2 ir įgijo rekordinę persvarą – 50:31. Po M. Bjelicos dvitaškio skirtumas tarp komandų išaugo iki 20 taškų – 54:34. Tiesa, paskutinę antrojo kėlinuko sekundę D. Neitzelis dar įmetė dvitaškį – 54:36.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ nesiruošė atsipalaiduoti ir susikrovė 23 taškų persvarą - 59:36. Po E. Dainio dvitaškio vilniečių pranašumas tapo triuškinantis – 73:45. Per likusį laiką svečiams nepavyko sumažinti deficito, kuris po trisdešimties žaidimo minučių siekė 26 taškus – 77:51.

Pasinaudoję dviem iš eilės M. Prekevičiaus klaidomis „Artland Dragons“ krepšininkai sugebėjo kiek priartėti – 82:60, tačiau po R. Kurtainaičio paprašytos minutės pertraukėlės į aikštelę sugrįžo Ch. Eidsonas, vilniečiai spurtavo 8:0 ir įgijo 30 taškų pranašumą– 90:60. Po S. Babrausko dėjimo persvara tapo dar didesnė – 97:62. Šimtąjį tašką sostinės klubui taikliu baudos metimu pelnė S. Babrauskas. Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ baigė triuškinti savo varžovus. Galutinis rungtynių rezultatas – 105:64.

„Lietuvos rytas“: Ch. Eidsonas 18 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), M. Bjelica ir D. Zavackas (5/5 tritaškiai) po 15, M. Lukauskis 12, M. Petravičius 11, S. Babrauskas 10, A. Jomantas 8, M. Prekevičius 5 (6 min.5 atk. kam.), Justas Sinica, Martynas Gecevičius bei Lukas Brauzdauskis po 3, Evaldas Dainys 2 taškai.

„Artland Dragons“: D. Madrichas 14, D. Neitzelas 11, D. Fenas 9 taškai.