„Lietuvos rytas“ patyrė pirmąją nesėkmę LKL čempionate

„Lietuvos rytas“ patyrė pirmąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje. Vilniečiai po dramatiškos kovos 84:89 išvykoje nusileido „Šiaulių“ komandai.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Vilniaus ekipa užtikrintai pradėjo susitikimą. D.Songaila pataikė dvitaškį, atakas rezultatyviai užbaigė O.Cookas bei M.Gecevičius - 7:0 (2 min.).

D.Songaila „apdovanojo“ A.Labucką bloku, M.Gecevičius vėl pasižymėjo puolime (11:4, 5 min.).

Netrukus sostinės ekipos vyr. treneris D.Adomaitis į aikštelę išleido A.Kavaliauską, S.Babrauską ir R.Seibutį. Pastarasis iš karto įveikė „Šiaulių“ gynybą (13:10, 7 min.).

Naujasis „Lietuvos ryto“ strategas dar pirmajame kėlinyje suteikė galimybę pasireikšti S.Jelovacui ir Z.Dowdellui. Iš 12 rungtynėms registruotų krepšininkų aikštėje dar nepasirodė tik E.Bendžius ir T.Lydeka.

Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė šiauliečiai, laimėję atkarpą 0:9 (16:19).

Svečių tylą puolime nutraukė R.Seibutis, tačiau jaunasis „Šiaulių“ talentas R.Giedraitis atsakė tolimu metimu - 23:27 (14 min.).

A.Kavaliauskas pelnė savo pirmuosius taškus LKL lygoje, o paskutinėmis kėlinio sekundėmis varžovą privertęs prasižengti Z.Dowdellas realizavo abu baudos metimus - 40:39.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai vėl bandė nutolti. Daugiausiai R.Giedraičio pastangomis šiauliečiai susikrovė 9 taškų pranašumą (46:55, 26 min.).

Tris minutes taškų nepraleidę vilniečiai skirtumą išlygino (59:59, 30 min.).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Saulės miesto ekipos legionieriaus D.Needhamo rezultatyviu žaidimu, S.Babrauskas atsakė tritaškiu - 68:70.

S.Jelovacas ir R.Seibutis pasinaudojo „Šiaulių“ gynybos spragomis ir vėl išvedė vilniečius į priekį (81:80, 38 min.). Vietos sirgalių džiaugsmui T.Leslie smeigė tolimą metimą ir likus 34 sekundėms savo komandai suteikė 2 taškų pranašumą. Po minutės pertraukėlės O.Cookas bandė išplėšti pergalę, tačiau amerikiečio tritaškis buvo netaiklus.

Vilniečiai bandė gelbėtis prasižengdami - A.Labucko ranka sudrebėjo abu sykius, tačiau puolime kamuolį atkovojęs V.Šulskis galutinai pražudė „Lietuvos rytą“.

Puolėjas M.Gecevičiaus pražangą pavertė 2 taškais (81:85). Likus žaisti 2 sekundėms M.Gecevičius dar spėjo pataikyti tritaškį, tačiau šiauliečiai pergalės iš savo rankų jau nepaleido. D.Pakamanio ir T.Leslie baudos metimai dar labiau padidino skirtumą - 84:89.