Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė savo kontrolinių varžybų ciklą baigė Vilniuje, “Siemens” arenoje rungtynėmis su Vilniaus “Lietuvos ryto” klubu. Paskutinėse rungtynėse Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 77:70.Tačiau Eurolygos sezonui besiruošianti „Lietuvos ryto“ ekipa surengė labai rimtą egzaminą jau šį šeštadienį į Europos čempionatą išvykstančiai Lietuvos rinktinei.

Dovanos buvusiems „Lietuvos ryto“ žaidėjams

Prieš rungtynes šįmet dešimties metų jubiliejų minintis „Lietuvos ryto“ klubas pasveikino ir vardinėmis atminimo dovanomis apdovanojo Lietuvos rinktinės krepšininkus, kurie įvairiais savo karjeros etapais vilkėjo Vilniaus klubo aprangą – Šarūną Jasikevičių, Robertą Javtoką, Ramūną Šiškauską, Simą Jasaitį, Rimą Kaukėną bei vieną rinktinės trenerių, olimpinį čempioną Rimą Kurtinaitį.

Visas rungtynes – atkakli kova

Jau rungtynių pradžia Lietuvos rinktinei nebuvo lengva. Energingai dvikovą pradėję Vilniaus klubo krepšininkai išsiveržė į priekį ir pirmavo visą pirmą kėlinį. Po pirmųjų dešimties minučių – 17:12 “Lietuvos ryto” naudai. Išlyginti rezultatą šalies rinktinei pavyko tik 13-ąją dvikovos minutę – po Š.Jasikevičiaus tritaškio 22:22.

Tačiau persverti rezultatą savo naudai Lietuvos rinktinei pavyko tik 17-ą min. – po L.Kleizos dvitaškio 28:27 rinktinės naudai. Tačiau ir šį kartą rinktinės spurtas truko neilgai – paskutinę kėlinio minutę vilniečiai vėl išlygina rezultatą. Po dviejų kėlinių lygu – 32:32.

Permaininga kova tęsėsi ir po pertraukos. Drausmingai žaisdami, „Lietuvos ryto“ žaidėjai vėl lengvai rasdavo spragų rinktinės gynyboje. Sužaidus tris minutes LKL vicečempionų persvara didėja iki šešių taškų (44:38), ir rinktinės treneris R.Butautas priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos – jau rinktinės spurtas ir įpusėjus kėliniui vėl lygu – 45:45. Pusiausvyra išlieka iki paskutinės kėlinio minutės, o trečiojo ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmauja ir po 30 minučių – 53:52.

Ketvirtajame kėlinyje užverda dar atkaklesnė kova. 33 minutę po M.Lukauskio tritaškio vėl lygu – 58:58. Netrukus Lietuvos rinktinė kiek atitrūksta – po keturių iš eilės R.Kaukėno baudos metimų nacionalinė komanda nutolsta 67:60. Tačiau "Lietuvos rytas" negalvoja kelti baltos vėliavos - dvi sėkmingos atakos ir "Lietuvos rytas" vėl pradeda rinktinei kvėpuoti į nugarą (67:64). Dėl pergalės abi komandos grumiasi iki paskutinių sekundžių. Vis tik susitikimo pabaigoje tiksliau žaidę Lietuvos rinktinės nariai iškovoja pergalę rezultatu 77:70.

“Toyota” tapo LKF rėmėja

Prieš Lietuvos rinktinės ir “Lietuvos ryto” rungtynes Lietuvos krepšinio federacija ir viena garsiausių automobilių gamintojų visame pasaulyje “Toyota” atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Savo parašais rėmimo sutartį sutvirtino visų trijų “Toyota” atstovybių Lietuvoje vadovai – UAB “Tokvila” valdybos pirmininkas Petras Ignotas, UAB “Autotoja” generalinis direktorius Vytautas Naujalis, UAB “Solorina” generalinis direktorius Antanas Bartkėnas bei LKF prezidentas Vladas Garastas.

Prieš rungtynes atidengta skulptūra Lietuvos krepšiniui

Atvykusi į “Siemens” areną, vyrų krepšinio rinktinė neskubėjo ruoštis dvikovai. Visi krepšininkai ir treneriai padėjo iškilmingai atidengti skulptoriaus Tado Gutausko sukurtą skulptūrą, skirtą Lietuvos krepšiniui.  Krepšinio kamuolį laikančią ranką simbolizuojanti kompozicija yra pastatyta šalia „Siemens“ arenos, joje iškaltos 37-erių šalies krepšiniui nusipelniusių asmenų sąrašas

Atidengiant skulptūrą dalyvavo Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus ir premjeras Gediminas Kirkilas. Krepšininkus bei susirinkusiuosius į iškilmingą renginį taip pat sveikino prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas bei Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas.

Prezidentas V. Adamkus savo kalboje palinkėjo jaunajai kartai eiti keliu tų vyrų, kurių pavardės iškaltos skulptūroje ir kuriais didžiavomės bei didžiuosimės.

Ministras pirmininkas G. Kirkilas renginyje dėkojo skulptūros autoriui bei teigė, kad neįsivaizduoja geresnės išraiškos tautos pasididžiavimui – krepšiniui.

„Vieta skulptūrai pasirinkta neatsitiktinai – būtent „Siemens“ arenoje vyksta reikšmingiausios šalies krepšinio kovos“, - sakė skulptūrą Lietuvos krepšiniui sukūręs skulptorius Tadas Gutauskas. Jos kompoziciją sudaro ant penkių kolonų iškeltas nerūdijančio plieno veidrodinis rutulys. Įspūdingų matmenų – 6 metrų aukščio ir 30 tonų svorio – figūrai granitas atgabentas iš Kinijos.

Skulptūroje krepšiniui buvo iškaltos 37-ių krepšinio aikštelėse pasižymėjusių asmenų sąrašas -  24 krepšininkai, 8 krepšininkės ir 5 treneriai. Krepšinio aistruoliai internetu juos rinko iš 85 pretendentų sąrašo, kurį sudarė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) atstovai. Sąrašas formuotas, atsižvelgiant į komandų pergales nuo 1922-ųjų, iškovotas dėvint Lietuvos rinktinės marškinėlius.

Kas ketverius metus skulptūroje bus iškalamos naujos krepšininkų pavardės ir Lietuvos krepšinio istorijai reikšmingi įvykiai, todėl savo vertės ji nepraras ir ateityje.

Skulptūra Lietuvos krepšiniui buvo sukurta įgyvendinant projektą „Tiems, kuriais didžiuojamės“, kurio mecenatais tapo bendrovės TEO LT, AB, UAB „Švyturys - Utenos alus", „Philips“ atstovybė Lietuvoje ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.