Lietuvos penkiakovininkai Justinas Kinderis, Andrejus Zadneprovskis ir Edvinas Krungolcas Leipcige (Vokietija) tapo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionais. Mūsų šalies atletai iškovojo pirmąją vietą Senojo žemyno pirmenybių komandų įskaitoje.

Antrąją vietą užėmė Čekijos, o trečiąją – Baltarusijos penkiakovininkai.

„Asmeninėje įskaitoje nepavyko iškovoti medalių, tačiau laimėjome „paguodos turnyrą“ – be apdovanojimų negrįšime“, - telefonu iš Leipcigo sakė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas.

Asmeninėje įskaitoje geriausiai iš Lietuvos atstovų pasirodė 22-ejų metų J. Kinderis. Jis tarp 36 finalo dalyvių buvo penktas.

Europos čempionu tapo 21-ų metų čekas Ondrejus Polivka. Sidabro medalis antrus metus iš eilės atiteko 25-erių metų rusui Iljai Frolovui, o bronzos medalį pelnė 24-erių metų vengras Adamas Marosi.

Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionas ir Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas 34-erių metų A. Zadneprovskis užėmė devintąją, o Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas 36-erių metų Edvinas Krungolcas - 20-ąją vietas.

Po dviejų rungčių - fechtavimo ir plaukimo – J. Kinderis buvo pirmas, A. Zadneprovskis – penktas, o E. Krungolcas – 25-as. Po trečiosios rungties – jojimo – J. Kinderis išsaugojo lyderio poziciją, A. Zadneprovskis nukrito į devintąją vietą, o E. Krungolcas išliko 25-as.

J. Kinderiui iškovoti medalį sutrukdė labai prastas pasirodymas pirmajame šaudyme.

„Justinui koją pakišo jaudulys, tačiau ir penktoji vieta – labai geras pasiekimas. Be to, J. Kinderis laimėjo fechtavimo varžybas. Auga stiprus sportininkas“, – teigė V. Kalininas.

Vyrų atrankos varžybose dalyvavo 63 sportininkai.

Pirmadienį vyks moterų, o antradienį - vyrų estafetės varžybos. Lietuvos moterų komanda jose nedalyvaus, nes Gintarė Sikorskytė per treniruotę patyrė čiurnos traumą.

„Labai gaila, nes Gintarė buvo labai gerai pasirengusi pirmenybėms. Estafetės varžybose galėjome tikėtis medalio“, – sakė V. Kalininas.