Lietuvos ledo ritulio rinktinė, besiruošianti pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės kovoms balandžio 20-26 dienomis Vilniuje, Taline šeštadienį sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes su Estijos rinktine. Pergalę 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) šventė Lietuva.

Lietuvos komandos treneriai pirmosios draugiškoms rungtynėms pasirinko tokią sudėtį: vartininkai N.Dauksevičius ir D.Žukovas. I penketas: T.Vyšniauskas – R.Aliukonis, A.Židkovas – D.Kulevičius – Š.Kuliešius, II penketas: J.Vėželis – K.Kubilius, A.Fiščevas - D.Bogdziulis – P.Gintautas, III penketas: M.Kieras (kapitonas) – N.Ališauskas, K.Šlikas – E.Rybakovas – A.Bosas, IV penketas: A.Katulis – A.Kaminskas, D.Pliskauskas – U.Čižas - M.Baltrukonis. Gynėjo pozicijoje devintuoju žaidėju dar žaidė ir R.Aliapkinas.

Šiose rungtynėse įvyko net keletas debiutų. Suaugusiųjų rinktinės sudėtyje debiutavo U.Čižas, P.Gintautas, E.Rybakovas, D.Žukovas, trenerio asistento pareigose debiutavo strategas iš Latvijos Aigaras Ciprusas, kuris sėkmingai dirbo su U-20 rinktinė pasaulio čempionate Vengrijoje.

Dvikovą šeimininkai pradėjo energingai ir pirmieji metė į varžovų vartus, įgijo net dviejų žaidėjų persvarą, tačiau įvarčio pelnyti neįstengė.

Apsipratę su varžovų žaidimu, lietuviai pademonstravo estams, kaip reikia realizuoti progas. Jau pirmos pavojingesnės atakos metu U-20 rinktinės puolimo trejetas pelnė pirmą įvartį, kai pasižymėjo Danielius Bogdziulis (07:39). Netrukus tas pats trejetas jau pilna sudėtimi prisidėjo prie antrojo įvarčio, o pasižymėjo praėjusiame pasaulio čempionate per 21 minutę 6 įvarčius į estų vartus pelnęs Estijos „specialistas“ Aimas Fiščevas (10:19, D.Bogdziulis, P.Gintautas).

Antrame kėlinyje jau lietuviai diktavo madas ant ledo, nors įvarčių pelnyta ir nebuvo. Šalies rinktinė kūrė progas vieną po kitos, aktyviai ant ledo žaidė antrasis penketukas, ritulio valdymo gebėjimus demonstravo D.Pliskauskas. Įvartį pelnyti galėjo D.Kulevičius, tačiau paskutiniu momentu pritrūko tikslumo.

Kėlinio pabaigoje meistriškumą demonstravo ir vartininkas N.Dauksevičius, kuris šaltakraujiškai pagavo iš arti siųstą ritulį.

Trečią kėlinį Estijos rinktinė pradėjo staigia ataka ir jau 50 sekundę estai šeimininkai sušvelnino rezultatą iki 1:2.

Lietuvos rinktinė neprarado tempo ir po įvarčio, kombinavo prie varžovų vartų, tačiau tinkamai įžaisti ritulį nepavyko.

Lietuvos rinktinės jaunimo trejetas dar kartą pademonstravo savo jėgą trečiojo kėlinio pabaigoje, kai D.Bogdziulis pelnė antrąjį savo įvartį rungtynėse (57:24, P.Gintautas, A.Fiščevas) ir Lietuva susigrąžino dviejų įvarčių persvarą.

Rungtynių pabaigoje estai pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju, netrukus prie įmetimo taško nesuprantamą pražangą užsidirbo D.Kulevičius ir paskutinę rungtynių minutę estai žaidė šešiese prieš keturis, tačiau nieko doro nepešė.

Sekmadienį 15 valandą komandos susitiks dar kartą.