Lietuvos krepšinio sostine vadinamas Kaunas šį sezoną liko be trofėjų. Svarbiausiuose šalies vyrų ir moterų turnyruose dalyvavę Laikinosios sostinės klubai taip ir neužlipo ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio.

„Žalgiris“ - keturiskart antras

Tituluočiausias šalies klubas - Kauno „Žalgiris“ - šį sezoną keturiuose turnyruose liko antras ir pirmą kartą nuo 2006 metų neiškovojo nei vieno trofėjaus. Kauniečiai šį sezoną užėmė antrąsias vietas SEB BBL „Prezidentų taurės“ turnyre, LKF taurės turnyre, SEB BBL „Elito“ divizione bei Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse.

Įvairių užkulisinių peripetijų bei finansų stygiaus perpintame sezone vieninteliu džiaugsmu „Žalgirio“ fanams tapo pačioje sezono pradžioje Maskvoje laimėtas draugiškas A.Gomelskio taurės turnyras, kuriame kauniečiai įveikė tokius Europos grandus, kaip Maskvos CSKA ir Atėnų „Panathinaikos“. Būtent šios dvi komandos gegužės pradžioje Berlyne susitiko Eurolygos finalo rungtynėse.

Moterys nepateko tarp prizininkių

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) šį sezoną vėl startavo dvi Kauno ekipos – „Laisvė“ ir „Aistės“. Visgi, priešingai nei praėjusių metų pirmenybėse, nei vienai kauniečių komandai nepavyko patekti į prizininkių trejetuką.

Arčiausiai tikslo buvo praėjusį sezoną vicečempionės titulą iškovojusios „Laisvės“ krepšininkės, tačiau kaunietės mažojo finalo serijoje 2:3 nusileido Klaipėdos „Lemminkainen“ klubui ir liko be apdovanojimų.

Penktąją vietą reguliariajame sezone užėmusi „Aisčių“ komanda jau ketvirtfinalyje 0:2 nusileido „Laisvės“ klubui ir į galimybę iškovoti apdovanojimus nepretendavo.

NKL čempionate - be atkrintamųjų varžybų

Ypač nesėkmingai šis sezonas susiklostė trims Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate dalyvavusioms Kauno ekipoms - nei vienas klubas nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Praėjusį sezoną triumfavusi, tačiau tarpsezonyje iš pagrindų pasikeitusi „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ komanda per 36 susitikimus sugebėjo iškovoti vos 5 pergales ir turnyro lentelėje aplenkė tik autsaiderę Alytaus „Alytaus/Alramstos“ ekipą.

Ne ką geriau pasirodė ir likusios dvi Laikinosios sostinės ekipos: „LKKA-Atletas“ (18 pergalių ir 18 pralaimėjimų) liko tryliktoje, o „KKM-Aisčiai-Artransa“ (7/29) - septynioliktoje pozicijoje.

Rekordinis komandų skaičius laimėti LKL nepadėjo

Pirmą kartą nuo 1994/95 metų sezono tris komandas stipriausioje šalies krepšinio lygoje turėjęs Kaunas po trijų metų pertraukos prarado LKL čempionų titulą. „Žalgiris“, kaip jau minėjome, užėmė antrąją vietą, o likusios dvi ekipos: „Kaunas Triobet“ ir „Aisčiai“ kovas baigė jau ketvirtfinalyje.

Tiesa, žalgiriečiams šį sezoną LKL pavyko iškovoti 24 pergales iš eilės ir pasiekė geriausią rezultatą nuo 2003/04 metų sezono. Tuomet, turėdami savo gretose Arvydą Sabonį, kauniečiai iš eilės laimėjo 27 susitikimus.

Padėtį pataisė studentai

Vienintelį kiek reikšmingesnį trofėjų šį sezoną iškovojo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) pirmenybėse rungtyniaujanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda.

Įspūdingą būrį LKL žaidėjų ir net septynis žalgiriečius savo sudėtyje turinti VDU ekipa turnyro finale 78:72 palaužė Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkus ir trečią kartą iš eilės iškovojo čempiono titulą.