Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinė iškovojo trečiąją įskaitinę pergalę Europos čempionate Graikijoje ir praktiškai garantavo vietą tarp aštuonių stipriausių turnyro komandų. Lietuviai antradienį po atkaklios kovos 93:83 (24:31, 26:16, 19:24, 24:12) palaužė Kroatijos komandą.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje užvirė atkakli kova, tačiau Kroatijos rinktinė iškart išsiveržė į priekį. Kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus (15:15), tačiau įspūdingai žaisdami puolime kroatai šiek tiek atitolo ir po Bojano Bogdanovičiaus tolimo metimo įgijo septynių taškų pranašumą - 29:22. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliais metimais ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos komanda atsilieka - 24:31.

Antrajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės kroatai padidino savo pranašumą iki devynių taškų (36:27), tačiau lietuviai laimėjo atkarpą 9:0 ir Vaidas Čepukaitis dvitaškiu išlygino rezultatą - 36:36. Nors Miro Bilanas neturkus vės išvedė į priekį Kroatijos komandą (38:36), Simas Buterlevičius įpusėjus ketvirčiui tolimu metimu po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą lietuvių naudai - 39:38. Puikiai žaidusio Ado Juškevičiaus dėka mūsiškiai įgijo keturių taškų pranašumą (46:42), tačiau ketvirčio pabaigoje Kroatijos komanda sugebėjo šiek tiek sumažinti deficitą - 47:50.

Antrąją susitikimo pusę a.Juškevičius pradėjo tolimu metimu, tačiau kroatai atsakė atkarpa 9:3 ir atstatė pusiausvyrą - 56:56. Per likusį ketvirčio laiką nei vienai komandai atitrūkti nepavyko. B.Bogdanovičiaus vedini kroatai kelis kartus buvo įgiję keturių taškų pranašumą, tačiau lietuviai vėl greit panaikindavo deficitą. Likus žaisti 21 sekundę Mindaugas Kuzminskas vienu baudos metimu rezultatą išlygino (69:69), tačiau kėlinį dėjimu iš viršaus baigė nesulaikomai žaidęs B.Bogdanovičius ir po trijų ketvirčių Kroatija priekyje - 71:69.

Lemiamame ketvirtyje jau Lietuvos rinktinė dažniau buvo priekyje, tačiau atitrūkti lietuviams pavyko tik antroje ketvirčio pusėje. Likus žaisti tris minutes mūsiškiai laimėjo atkarpą 6:0 ir po Donato Motiejūno, M.Kuzminsko bei Šarūno Vasiliausko metimų įgijo septynių taškų persvarą (87:80) bei privertė Kroatijos rinktinę prašyti minutės pertraukėlės. Nepaisant varžovų pasitarimo, Lietuvos ekipa dar labiau padidino savo pranašumą (91:81) ir iniciatyvos iš savo rankų nebeišleido - 93:83.

Lietuva: Ž.Janavičius 19 (dvitaškiai 7/10, 6 atk. kam., 7 rez. perd.), A.Juškevičius 17 (dvitaškiai 4/4, tritaškiai 1/1, baudos 6/6), S.Buterlevičius 16, Š.Vasiliauskas 14, D.Motiejūnas 11, V.Čepukaitis 9, M.Kuzminskas 6, E.Želionis 1.

Kroatija: B.Bogdanovičius 28 (tritaškiai 1/7, 7 atk. kam., 7 kl.), K.Vragovičius 13, M.Delas ir M.Bilanas - po 9.