0
TV3

Lietuvos dviratininkės - 24-ejų metų Aušrinė Trebaitė, 25-erių metų Vilija Sereikaitė ir 21-erių metų Vaida Pikauskaitė - Panevėžyje vykstančio trečiojo Europos dviračių treko čempionato moterų 3 km komandų persekiojimo lenktynėse iškovojo aukso medalius.

Lietuvos trijulė finale penktadienį distanciją įveikė per 3 min. 25,237 sek. ir 1,849 sek. pranoko Lenkijos dviratininkes Katažiną Pavlovską (Katarzyna Pawlowska), Eugeniją Bujak (Eugenia Bujak) bei Editą Jasinską (Edyta Jasinska). Lietuvių pasiektas rezultatas - naujas šalies rekordas.

Vėliau  29-erių metų Simona Krupeckaitė ir 26-erių metų Gintarė Gaivenytė  moterų komandų sprinto lenktynių finale penktadienį pranoko ruses - 19-metę Anastasiją Voinovą ir 17-metą Darją Šmeliovą. Pastaroji dviratininkė šių metų pasaulio jaunių čempionate iškovojo net keturis aukso medalius. D. Šmeliova yra daugkartinė pasaulio jaunių rekordininkė.

Mūsiškės buvo pirmos ir atrankos varžybose (3 min. 26,109 sek.).

Bronzos medalius iškovojo Baltarusijos atstovės. Jos važiavime dėl trečiosios vietos nugalėjo Vokietijos sportininkes.

Pirmajame Europos čempionate 2010 metais Pruškove (Lenkija) Lietuvos komanda pelnė sidabrą. Lietuvės tada finale nusileido Didžiosios Britanijos atstovėms.