REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pasidalino įspūdingu Plungės rajone užfiksuotu kadru ir paaiškino apie daugeliui nuostabą keliantį reiškinį – Saulės halą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pasidalino įspūdingu Plungės rajone užfiksuotu kadru ir paaiškino apie daugeliui nuostabą keliantį reiškinį – Saulės halą.

REKLAMA

Nuotrauka iš „Facebook“ grupės „Orų entuziastai“ ir paaiškinimu, kas tai per reiškinys, pasidalinta meteo.lt socialinių tinklų paskyroje.

Specialistai teigė vis sulaukiantys Saulės halo nuotraukų ir klausimų, kas tai, ne vienas nusistebi, kad tokio vaizdo dar nėra matę.

„Karts nuo karto sulaukiame nuotraukų su panašiais ratilais aplink Saulę (ar Mėnulį) ir klausimu kas tai. Taip pat, vienur ar kitur tenka pastebėti net nusistebėjimus, kad tai esą labai retas reiškinys ir niekad tokio netekę matyti.

Dar kažkas, tradiciškai, viską bando paaiškinti įvairiausiomis sąmokslo teorijomis (nors halą galima atkartoti tiesiog laboratorijoje)“, – dalinosi meteo.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Paaiškino, kas tai per reiškinys

Paaiškinama, kad Saulės halas išties nėra toks jau retas reiškinys ir jį pakankamai dažnai galima pastebėti Lietuvoje, tereikia pakelti akis į dangų:

REKLAMA

„Šis atmosferos optinis reiškinys yra pakankamai dažnas mūsų šalyje, todėl truputį keista skaityti pasitaikančius komentarus, jog tai kažkam vis dar retas ir niekad nematytas reiškinys. Matyt kai kurie žmonės labai jau retai žiūri į dangų arba gyvena tankiai apstatytoje ar miškingoje vietovėje.

Pateiktame kadre užfiksuoti Saulės halo 22° ir 46° ratilai, taip pat šonuose matomos netikros saulės (parheliai) ir jų parhelinis ratas, zenitinis liestinis lankas, Parry arka ir kt.

Kuo daugiau šaltame ore (ir / ar plunksniniuose debesyse) sklando smulkių leo kristalėlių, tuo galas būna aiškiau matomas ir daugiau skirtingų jo formų galima įžiūrėti (priskaičiuojama netgi iki 50, bet pagrindinių yra tik keletas).“

REKLAMA
REKLAMA

Priduriama, kad Mėnulio halas yra retesnis reiškinys nei Saulės halas, nes tam reikalingos tam tikros sąlygos. Tačiau retas žino, kad halas gali pranašauti artėjančius prastesnius orus.

„Dar galime pridurti, kad Mėnulio halas yra retesnis reiškinys, kadangi norint plika akimi pamatyti halą reikia pilnaties. Taip pat, halas gali išpranašauti orų pablogėjimą, kadangi jį sukėlę plunksniniai debesys neretai rodo besiartinantį atmosferos frondą (su krituliais ir vėju).

Tikimės, kad nuo šiol dvigubos–trigubos saulės ir lankai danguje jūsų jau nenustebins, nes žinosite kas tai per reiškinys“, – rašoma socialiniuose tinkluose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų