53
U-18 krepšinio čempionatas: Lietuva - Rusija Audriaus Bareišio nuotr.

Lietuvos jaunių (U18) vaikinų rinktinei nepavyko peržengti Latvijoje vykstančio Europos čempionato ketvirtfinalio barjero. Iki tol keturias pergales iškovojusius Gedimino Petrausko auklėtinius šiame etape sustabdė Rusija.

53

Lietuvos rinktinė varžovams pralaimėjo dramatiškoje kovoje rezultatu 77:79.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinukas

Lietuvos jauniai aktyviau pradėjo rungtynes. Nors puolime nespindėjo abi rinktinės, bet per pirmas 4 minutes taškus rinko tik lietuviai - 6:0.

Netrukus rusam pavyko suregzti pirmą rezultatyvią ataką. Sužaidus beveik 6 minutes lietuviai pirmauja - 13:4. Į tai rusai atsakė 4 taškais iš eilės - 13:8.

Kėlinuko pabaigoje sėkmingiau sužaidę lietuviai laimėjo pirmąjį ketvirtį rezultatu 18:12.

Antrasis kėlinukas

Antrajame kėlinuke toliau vyko apylygis žaidimas. Sužaidus 3 minutes lietuviai pirmavo - 22:16. Netrukus Lietuvos rinktinė pateko į duobę ir pralaimėjusi atkarpą 0:5 tepirmauja vienu tašku - 22:21.

Taškų badas mūsiškių stovykloje tęsėsi ir toliau. Sužaidus 5 minutes antrajame kėlinuke rusai išsiveržė į priekį - 23:22. Netrukus dėjimu varžovai didina persvarą iki 25:22.

Lyderio vaidmens imasi Rokas Jokubaitis, kuris priartina lietuvius iki vieno taško - 24:25. Su sirena taškus pelno rusai ir jie pirmauja po dviejų kėlinukų 38:36.

Trečiasis kėlinukas

Trečiajame ketvirtyje rusai ir toliau nemažino apsukų. Sužaidus dvi minutes lietuviai atsiliko 38:43. Dar po minutės rusai įgijo pavojingą 9 taškų persvarą - 39:48.

Gerą atkarpą sužaidę lietuviai sužaidus 5 minutes atsilikimą sumažino iki 2 taškų - 46:48. Netrukus lietuviams pavyko išlyginti rezultatą - 52:52.

Tačiau kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidę varžovai po trijų ketvirčių turi 6 taškų persvarą - 54:60.

Ketvirtasis kėlinukas

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo rusai. Sužaidus tris minutes jie pirmavo 64:56. Į tai lietuviai atsakė 3 taškais ir vėl sugrįžo į kovą - 59:64.

Tačiau rusai ir toliau sėkmingai puldami didino persvarą - 61:69. Lietuvių spurtas 5:0 leido sumažinti atlikimą iki 66:69. Liko 4 min. 43 sek.

Likus žaisti 2 min. 51 sek. lietuviai atsilieka 69:71. O netrukus jau Klaido Metrikio tritaškiu rezultatas persveriamas Lietuvos naudai - 72:71. Rusai vėl išsiveržia į priekį - 73:72. O kitoje atakoje fantastišku tritaškiu paskutinę sekundę susikrauna solidžią persvarą - 76:72. Į tai savo atsakymą turi K. Metrikis. Dar vienas tritaškis ir skirtumas tik vienas taškas rusų naudai - 75:76.

Rusai atsako dvitaškiu ir likus 18 sek. pirmauja 78:75. Skirtumą sumažina Rokas Jokubaitis - 77:78. Tačiau pergalę iškovojo rusai rezultatu 79:77.

IŠSAMI RUNGTYNIŲ STATISTIKA

Kelias ketvirtfinalio link

Grupės etapą Lietuvos jaunių rinktinė pradėjo dviem itin dramatiškomis pergalėmis. Net 18 taškų skirtumu laimėję lemiamą ketvirtį lietuviai palaužė serbus 92:87. Dar dramatiškiau nugalėti pavyko Juodkalnijos jaunuosius krepšininkus. Mat kovojant su jais ir likus 30 sek. nuo varžovų lietuviai atsiliko net 6 taškais, bet to laiko pakako, kad pavyktų panaikinti atsilikimą. Pergalė iškovota rezultatu 79:77. Paskutinėje grupės dvikovoje įveikti Didžiosios Britanijos 18-mečiai 93:82. Aštuntfinalyje lietuviai sutriuškino Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus net 104:71.

Tuo tarpu Rusija turnyrą pradėjo dramatiška pergale prieš prancūzus – 82:80. Nors prieš lemiamą ketvirtį rusai ir turėjo 10 taškų persvarą. Tačiau antrose rungtynėse rusams teko pripažinti vokiečių pranašumą. Laimėję lemiamą ketvirtį net 24:9, vokiečiai įveikė rusus 75:72. Paskutinėje grupės dvikovoje Rusija nugalėjo turkų bendraamžius 65:56. Aštuntfinalyje Rusija įveikė italus rezultatu 79:66.

Rinktinių tarpusavio statistika

Žvelgiant į Lietuvos ir Rusijos tarpusavio rungtynių istoriją, ji kol kas palankesnė Rusijos krepšininkams.

Varžovai iškovojo tris pergales (1996 m. – 78:60, 2000 m. – 64:61, 2005 m. – 94:63), lietuvių sąskaitoje dvi pergalės (2007 m. – 79:65 ir 2009 m. – 76:69).

Kitos ketvirtfinalio dvikovos

Prieš jau buvo sužaistos likusios trys ketvirtfinalio dvikovos. Pirmieji susigrūmė prancūzai ir juodkalniečiai. Šią itin atkaklią dvikovą rezultatu 76:74 laimėjo Prancūzija.

Po jų susikovė Serbija ir Vokietija. Šioje dvikovoje stipresni pasirodė serbai. Itin aršioje dvikovoje įveikę varžovus rezultatu 92:86 serbai pusfinalyje jie susitiks su Prancūzija.

Toliau sekė Latvijos ir Didžiosios Britanijos dvikova. Gausiai Rygos arenoje žiūrovų palaikomi latviai žaidė tarsi ant sparnų ir patiesė varžovus rezultatu 76:51. Šios poros laimėtojams liko sulaukti paskutinės dvikovos tarp Lietuvos ir Rusijos baigties. Mat su viena iš šių rinktinių teks susigrumti pusfinalyje.