REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį į Lietuvą atvyksta šalių parlamentarų, dalyvaujančių Pietų Kaukazo parlamentinės iniciatyvos (PKPI) veikloje, delegacija.

REKLAMA
REKLAMA

Pietų Kaukazo šalių parlamentarų delegacija, pasak Seimo pranešimo, susitiks su Seimo Pirmininko pirmuoju pavaduotoju Česlovu Juršėnu, Seimo narės Giedrės Purvaneckienės vadovaujama Seimo delegacija Baltijos Asamblėjoje.

REKLAMA

Per susitikimus ketinama aptarti regioninio bendradarbiavimo padėtį Pietų Kaukaze bei bendradarbiavimo tarp Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos formas, pasidalinti Baltijos šalių patirtimi plėtojant regioninį bendradarbiavimą, ypač atsižvelgiant į tai, kad ES didelę reikšmę teikia būtent regionams.

Pietų Kaukazo parlamentinės iniciatyvos įkūrimą 2001 m. pradžioje inicijavo Didžiosios Britanijos nevyriausybinė organizacija LINKS, padedant Didžiosios Britanijos Vyriausybei ir Parlamentui. PKPI pagrindinis tikslas - užmegzti trišalį Pietų Kaukazo šalių parlamentarų bendradarbiavimą. Šios iniciatyvos dėka 2001 m. kovo mėnesį ir 2002 m. birželį įvyko Armėnijos, Azerbaidžano ir Gruzijos parlamentų delegacijų susitikimai Didžiojoje Britanijoje. Juose buvo pareikštas pasiryžimas plėtoti trijų šalių kontaktus parlamentiniu lygiu. Antrojo susitikimo metu Pietų Kaukazo regiono parlamentarai pasirašė Supratimo memorandumą, kuriame pabrėžiama parlamentarų atsakomybė sprendžiant regiono problemas.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant galimų pavojų, susijusių su politine situacija Pietų Kaukaze, PKPI rengėjai ir dalyviai nusprendė, kad jos veikla turi būti perkelta į regioną. Trečiasis Pietų Kaukazo parlamentinės iniciatyvos susitikimas įvyko 2003 m. vasario mėnesį Tbilisyje. Tada dėl susitikimo metu viešai iškilusių nesutarimų tarp Armėnijos ir Azerbaidžano delegacijų nepavyko pasirašyti bendro dokumento, tačiau darbas buvo tęsiamas. Po šio susitikimo LINKS toliau palaikė aktyvius kontaktus su trijų parlamentų vadovybe, ir gegužės 13 d. įvyko dar vienas susitikimas Tbilisyje, kurio metu buvo pasirašytas Memorandumas ir numatyti būsimi bendri veiksmai. Memorandume Pietų Kaukazo parlamentinė iniciatyva apibūdinama kaip pagrindas trijų šalių parlamentų dialogui, kontaktams, nuomonių pasikeitimui. Dokumente numatyta kas pusę metų rengti plenarinius susitikimus, kuriuose dalyvautų po dešimt parlamentarų iš kiekvienos šalies, o kas ketvirtį rengti prezidiumo posėdžius. Taip pat buvo įkurtos trys darbo grupės, kurios turėtų svarstyti šiuos klausimus: parlamentų vaidmenį skatinant taikų regiono konfliktų sprendimą; gamtinius išteklius ir aplinką; demokratinės valstybės kūrimą ir Europos integraciją.

Politinę paramą Pietų Kaukazo parlamentinei iniciatyvai pareiškė Europos Taryba, ESBO ir Europos Sąjunga.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų