• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo penktadienio, spalio 19 d., lietuviai jau gali naudotis mobiliuoju e-parašu.

„Prieš metus Lietuvos Respublikos Vyriausybės, pirmaujančių šalies įmonių ir asociacijos „Langas į ateitį“ pasirašyta Elektroninio parašo proveržio programa ir metus trukęs bendras darbas davė pirmųjų rezultatų. Pagal Elektroninio parašo proveržio programos grupės technines rekomendacijas sukūrėme ir rinkai pradedame siūlyti pirmuosius Lietuvoje kvalifikuotus saugius mobiliuosius e-parašus, kurie turėtų būti masiškai naudojami piliečių bei verslo įmonių“, - tvirtina mobiliojo e-parašo iniciatorės bendrovės „Omnitel“ komunikacijos vadovas Darius Maikštėnas.

REKLAMA
REKLAMA

Mobilusis e-parašas leidžia atsisakyti papildomų prietaisų, nes nuskaitymo įrenginį pakeičia mobilusis telefonas, kuriame įdedama nauja SIM kortelė su e-parašo galimybe. Vartotojui, norinčiam naudotis mobiliuoju e-parašu, tereikia savo turimą SIM kortelę pasikeisti naująja ir pasirašyti e-tapatybės sutartį.

REKLAMA

„Mobilusis e-parašas yra nesudėtingas ir patogus naudoti. Žinodami, kad Lietuvoje mobiliojo ryšio skverbtis yra viena didžiausių pasaulyje, galime prognozuoti, kad naujasis sprendimas sparčiai populiarės“, - sakė „Omnitel“ komunikacijos vadovas.

Kol kas mobiliuoju e-parašu gali naudotis tik „Omnitel“ vartotojai, jungdamiesi prie „Hansabanko“ internetinės bankininkystės sistemos. Bankai tapo mobiliojo e-parašo galimybių naudojimo pionieriais, kadangi jie turi daug aktyvių internetinės bankininkystės sistemų naudotojų ir siekia pasiūlyti jiems saugesnį ir patogesnį įrankį prie šių sistemų prisijungti.

REKLAMA
REKLAMA

"Bankai, diegdami įvairius klientų identifikavimo sprendimus, išpopuliarino internetinę bankininkystę ir perkėlė daugelį santykių su klientais į elektroninę erdvę. Mobiliojo e-parašo srityje žengiame dar pirmuosius žingsnius, bet, remiantis pasauline praktika, galime tikėtis nemažai naujų sprendimų, palengvinančių kasdienybės rūpesčius, o įmonėms leidžiančių perkelti vis daugiau savo procesų į elektroninę erdvę. Kvalifikuotas mobilusis e-parašas - tai elektroninis pasas, su kurio pagalba klientas, atėjęs į interneto banką, galės gauti visas paslaugas, kurias jis gauna banko padalinyje, ir net tas paslaugas, kurių negautų niekur kitur, - teigė "Hansabanko" Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Antanas Danys. - Prisijungimas prie internetinio banko "hanza.net" mobiliuoju e-parašu turėtų būti išties patogi priemonė mūsų klientams pasiekti savo sąskaitas internete. Didžiausi mobiliojo e-parašo privalumai internetinėje bankininkystėje yra patogumas,  universalumas, išlaikant ne prastesnį saugumo lygį - juk mobilusis telefonas beveik visuomet po ranka, todėl ir "hanza.net" nuo šiol bus dar labiau po ranka", - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol nė vienai elektroninio parašo technologijai Lietuvoje ar pasaulyje nepavyko masiškai paplisti dėl sudėtingo naudojimo: vartotojams reikėjo turėti kompiuterinių įgūdžių, taip pat įsigyti ir naudoti papildomus nuskaitymo prietaisus.
Specialistų vertinimu, lietuvių sukurta mobiliojo e-parašo infrastruktūra yra itin saugi: asmeninį raktą mobiliajame telefone nuo neteisėto panaudojimo saugo netgi du kodai – telefono ir pasirašymo, kuriuos žino tik pats vartotojas. Net jeigu jis telefoną praranda, svetimas žmogus, nežinodamas kodo, e-parašu pasinaudoti negalės. O užblokavus SIM kortelę, nelieka jokių galimybių neteisėtai pasinaudoti mobiliuoju e-parašu.

REKLAMA

„Omnitel“ vartotojai, norintys pradėti naudotis mobiliuoju e-parašu, turi pasikeisti savo turimas SIM korteles į naujas. Tai vartotojai gali padaryti atvykę į „Omnitel“ stendą parodoje „Infobalt“, kuri vyks š.m. spalio 25-27 dienomis. Po dviejų savaičių SIM korteles vartotojai galės keistis ir „Omnitel“ salonuose. Keisdami SIM korteles, vartotojai turėtų turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Šiuo metu SIM kortelės "Omnitel" vartotojams keičiamos nemokamai.

Savo sistemas mobiliojo e-parašo naudojimui jau pradėjo adaptuoti ir SEB Vilniaus bankas, „Parex“ bankas, „DnB Nord“ bankas bei "Sodra".

REKLAMA

Iniciatyvinė mobiliojo e-parašo grupė siekia sudaryti palankias sąlygas elektroniniam parašui Lietuvoje plisti, kad per trejus ateinančius metus jo naudojimas mūsų šalyje taptų masinis, o aktyviai besinaudojančių sukurta e-parašo infrastruktūra interneto ir mobiliųjų vartotojų skaičius siektų ne mažiau kaip 300 tūkstančių.

Elektroninio parašo proveržio programoje šiuo metu dalyvauja Lietuvos Respublikos Vyriausybė, "Hansabankas", SEB Vilniaus bankas, "DnB Nord" bankas, "Parex" bankas, "Omnitel", "Bitė Lietuva", asociacija "Langas į ateitį", "Sodra", Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV, Vidaus reikalų ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie programą - internete, adresu www.parasas.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų