REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konferencijoje, skirtoje Hitlerio invazijai į SSRS, prabilta apie dabartinį kolektyvinį saugumą Europoje.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai išteisintas dėl pasisakymų apie sausio 13-osios įvykius, Algirdas Paleckis, Socialistinio liaudies fronto (SLF) lyderis šį kartą pažymėjo, jog kolektyvinio saugumo sutartis, kurią sukurti mėgino ir buviusi SSSR, yra būtina ir mūsų laikais: „Karo veiksmai, pradėti Afganistane jau persirito į Libiją, kas gali sukelti Trečiąjį pasaulinį karą“.

REKLAMA

Anot A. Paleckio, kol pasaulyje yra kapitalizmas ir privati nuosavybė, išlieka karo grėsmė: „Kaip ir dabar, taip ir prieš 70 metų Vakarų Europos ir SSRS požiūris į kolektyvinį saugumą skyrėsi iš esmės ir todėl  tapo karo priežastimi. SSSR jau tada suprato, jog kolektyvinio saugumo sistema padėtų apsiginti nuo užpuolikų“.

Antrąjį pasaulinį karą, pabrėžė SLF lyderis, sukėlė JAV investicijos į Vokietijos karinę pramonę bei Didžiosios Britanijos taikstymasis su Hitleriu.

REKLAMA
REKLAMA

Europa norėjo jungtis į koaliciją su šūkiu: „Su amerikiečiais be rusų, vokiečius už apynasrio“. Kitaip tariant – su Hitleriu be sovietų.

„Tuo metu SSRS buvo gyvybiškai suinteresuota taikos palaikymu, tačiau Europa nepalaikė, o Hitleris nukreipė smūgį į šalis, kurios išaugino nacistus“, – sakė A. Paleckis.

Toliau kalbėta apie Miuncheno sutartį, kuri, anot Rusų mokyklų mokytojų asociacijos pirmininkės Elos Kanaitės, irgi tapo Antrojo pasaulinio karo pradžia.

Profesorius Jaroslabas Volkonovskis tikino, jog  Lenkijos  vaidmuo užtikrinant Europos kolektyvinį saugumą, turėjo svarų indėlį : „Lenkai jau nuo karo pradžios turėjo pogrindį, ketino sunaikinti Hitlerį, tačiau nepavyko“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai svarbu, anot profesoriaus, kad žmonės žinotų, už ką balsuoja: „Juk Hitlerį irgi išrinko demokratiniu būdu. Dabar žmonės Lenkijoje irgi turi problemų, jie privalo reikalauti iš politikų atsakomybės, kitaip neišvengsime Trečiojo pasaulinio karo“.

Anot J. Volkonskio, legaliais būdais Hitlerio sustabdyti buvo negalima, todėl teko pradėti karą: „Panaši padėtis dabar susidarė Libijoje, kuri bombarduota prevenciškai. O juk įsakymą davė Suvienytųjų nacijų organizacija. Tie, kas leido atlikti prevencines priemones, kurios dabar vykdomos Libijoje, yra neteisėti karo veiksmai, todėl tie, kas davė įsakymą bombarduoti tą šalį, sėdės kalėjime“.

Dvidešimt metų, anot kalbėtojo,  prevencinis puolimas leidžiamas  įstatymais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų