0

Šį savaitgalį Kaune siautėjusios „Bike Show Millennium“ šventės metu vyko Europos motokroso čempionatas. Aleksoto trasoje dėl greičiausiojo vardo varžėsi geriausi sportininkai iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Slovakijos, Latvijos ir Estijos. Kovos vyko trijose klasėse – EMX 65, EMX 85 ir EMX Open. Šeštadienį vyko klasių laisvosios treniruotės bei kvalifikacijos, o sekmadienį – važiavimai, teigiama pranešime spaudai.

Kvalifikacijų metu lietuviai pademonstravo puikų tempą - Vytautas Bučas(EMX Open), parodė trečią laiką ir nuo lyderio atsiliko 0,783 s, o Dovydas Karka(EMX 85) buvo antras ir nuo lyderio atsiliko tik 0,178 s. EMX 65 klasėje Nojus Gasiūnas parodė aštuntą laiką, nuo greičiausiojo atsilikdamas 5,667 s.  Gaila, finaliniuose važiavimuose fortūna nuo lietuvių nusisuko...

Sekmadienio popietę, varžybų atidarymo metu, dalyvius sveikino Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Virginijus Visockis, Kauno vicemeras Vytautas Vasilenko, taip pat Kauno tarybos narys Vygantas Gudėnas, kuris su dideliu susidomėjimu stebėjo visas varžybas.

EMX Open klasėje prie starto linijos iš viso stojo aštuoniolika sportininkų. Abu važiavimus Vytautas Bučas finišavo ketvirtas. Pirmajame važiavime startavo pirmas, bet padarė klaidą, po kurios nebespėjo pavyti lyderių trejetuko ir liko ketvirtas. Antrajame važiavime finišą pasiekė toje pačioje pozicijoje, tad nugalėtojų taurės atiteko latviui Toms Macuks, baltarusiui Evgeni Tyletski ir ukrainiečiui Roman Morozov. Deimis Daniliauskas bendrojoje įskaitoje buvo dvyliktas, Saimonas Vespenderis – keturioliktas, Erlandas Kuncė – septynioliktas, Remigijus Balionis – aštuonioliktas.

EMX 85 klasėje važiavo trisdešimt sportininkų. Dovydas Karka pirmajame važiavime finišavo antras, antrajame griuvo ir finišą pasiekė dešimtas, tad bendrojoje įskaitoje liko ketvirtas. Į nugalėtojų trejetuką pateko latvis Tomass Šileika, estas Tamur Talviku ir Kristers Drevinskis. Domantas Jazdauskas bendrojoje įskaitoje užėmė septynioliktą poziciją, Arnas Milevičius – dvidešimt antrąją, Artūras Daračius buvo paskutinis.

EMX 65 klasės nugalėtoju tapo Patryk Zdunek, Timur Petrashin buvo antras, Andreas Hiemagi – trečias. Uteniškis Nojus Gasiūnas pasiekė aštuntąją poziciją, Jokūbas Januškevičius – devynioliktą.