Šiandien anksti ryte vykusiame mače Lietuvos krepšinio rinktinė nepasigailėjo Azijos čempionės Irano komandos ir, sutraiškiusi varžovus net 99:67 (15:20, 31:14, 28:19, 25:14), Pekino olimpinėse žaidynėse į savo sąskaitą įsirašė jau antrą pergalę.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo R. Kaukėnas, tačiau čia pat kamuolį į mūsiškių krepšį įritino ir Irano milžinas Hamedas Ehadadi. Lietuviams sunkiai sekėsi tvarkytis su kovingaisiais varžovais gynyboje ir sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes po dar vieno iraniečių tritaškio atsilikome jau 6:14.

Po R. Butauto paprašytos minutės pertraukėlės tritaškius įsmeigė R. Šiškauskas ir R. Kaukėnas, bet azijiečiai į tai atsakė dviem dvitaškiais ir iki pat pirmojo kėlinio pabaigos išsaugojo persvarą - 15:20.

Antrąjį ketvirtį mūsiškiai pradėjo daug labiau susikaupę ir, spurtavę 9:0, pagaliau susigrąžino persvarą - 24:20. Iraniečiams pakrikusio žaidimo nepavyko sustyguoti ir per minutės pertraukėlę - užsivedę lietuviai stabdė visas varžovų atakas, o puolime puikiai darbavosi Šarūnas Jasikevičius, siuntęs į krepšį vieną kamuolį po kito.

Irano krepšininkai pabudo tik antroje kėlinio pusėje ir, paleidę dvi tolimas bombas, kiek aptirpdė Lietuvos vyrų pranašumą - 35:26. Du kartus iš eilės atakas rezultatyviai užbaigė R. Javtokas, dvitaškį pridėjo R. Kaukėnas ir mūsiškiai į rūbinę pailsėti bei aptarti mačo išėjo pakilios nuotaikos, nes pirmavo jau 46:34.

Po pertraukos Azijos čempionai įsismagino ir realizavo dar du tolimus šūvius. Tiesa, lietuviai puolime taip pat nesnaudė ir po R. Kaukėno dvitaškio įgijo rekordinę persvarą - 55:40.

Mūsiškiai ir toliau nesiruošė atsipalaiduoti ir nemažino apsukų - po greitos R. Kaukėno kontratakos ir kaip iš natų šiandien rungtyniavusio Š. Jasikevičiaus tritaškio nurūkome į priekį jau 64:41.

Irano kapelos gretose vienintelis bandęs dar priešintis buvo 218 centimetrų vidurio puolėjas Hamedas Ehadadi, nedavęs ramybės mūsų rinktinės priekinei linijai ir kartais sėkmingai įveikdavęs visas gynybines užkardas. Būtent jo pastangomis azijiečiams pavyko priartėti iki 64:47.

Vis tik lietuviai susiėmė pačiu laiku ir dar arčiau savo varžovų jau nebeprisileido: L. Kleiza dviem dvitaškiais užbaigė trečiąjį kėlinį - 74:53.

Pamatęs, kad pergalė nebeišvengiama, į aikštelę R. Butautas nusprendė išleisti ir rečiau pasireikšti gaunančius krepšininkus. Pavargę iraniečiai net ir tuo nesugebėjo pasinaudoti, nes po L. Kleizos metimų mūsiškių persvara pasiekė neregėtas aukštumas - 87:57.

Skirtumas ir toliau augo kaip ant mielių, M. Petravičius dvitaškiu su bauda priartino Lietuvos komandą prie 100-ojo taško - 96:58, bet J. Mačiulis įmetė tik vieną baudą ir finalinė sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą lietuvių pergalę - 99:67.

Lietuvos gretose pirmaisiais smuikais griežė: Linas Kleiza 22 taškai (8/10 dvitaškių, 6/7 baudų, 8 atkovoti kamuoliai), Šarūnas Jasikevičius 20 taškų (6/7 dvitaškių, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos, 3 rezultatyvūs perdavimai), Rimantas Kaukėnas 14 taškų (4/6 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 5 klaidos), Marijonas Petravičius 9 taškai, Robertas Javtokas (7 atkovoti kamuoliai) ir Ramūnas Šiškauskas - po 8 taškus.

Iraniečius į priekį tempė: H. Hadidi 21 taškas (9/13 baudų, 9 atkovoti kamuoliai, 8 klaidos), H. Eslamiehas ir M. Nikkhadas - po 9 taškus, O.Sahakianas (12 atkovotų kamuolių), M. Kamrany ir I. Zandi - po 7 taškus.

Priminsime, kad pirmajame ture lietuviai po atkaklios kovos rezultatu 79:75 palaužė Argentinos komandą, o Irano krepšininkai net 49:71 nusileido Rusijos rinktinei.