REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena patikimiausių investicijų lietuviams – nekilnojamas turtas (NT). Dalis gyventojų būsto ieško kurortuose, tačiau ne Lietuvos, bet užsienio. Šiuo metu gyventojai būsto ieško Ispanijos pagrindinėje dalyje ar tokiose salose, kaip Tenerifė. NT specialistai skaičiuoja, kad būstui svetur lietuviai išleidžia nuo 60 tūkst. eurų iki milijonų eurų.

Viena patikimiausių investicijų lietuviams – nekilnojamas turtas (NT). Dalis gyventojų būsto ieško kurortuose, tačiau ne Lietuvos, bet užsienio. Šiuo metu gyventojai būsto ieško Ispanijos pagrindinėje dalyje ar tokiose salose, kaip Tenerifė. NT specialistai skaičiuoja, kad būstui svetur lietuviai išleidžia nuo 60 tūkst. eurų iki milijonų eurų.

REKLAMA

Matydami lietuvių susidomėjimą NT Ispanijoje, ten plėtra vykdyti užsimojo ir lietuvių NT vystytojai. Bendrovė „Realco“ įsigijo du žemės sklypus Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje, viename brangiausių Marbeljos rajonų, kur vystys du prabangių vilų projektus, už kurias gyventojams teks pakloti daugiau nei 6 mln. eurų.

Renkasi būstą svetur

NT agentūros „Dhome Spain“ įkūrėja ir sertifikuota brokerė dirbanti Ispanijos, Alikantės ir Mursijos regionuose Daiva Grakauskienė skaičiavo, kad Ispanijos NT rinka 2023 metus baigė rekordiniais būsto pardavimo užsieniečiams skaičiais, nepaisant neapibrėžtumo ir palūkanų normų padidėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, Notarų asociacijos duomenimis, užsieniečiai sudarė 14,94 proc. (22706 vienetų) visų būsto pirkimų Ispanijoje sausio–birželio mėn.

REKLAMA

„Kol kas turime aktualius pirmojo pusmečio rezultatus. Pagal gyventojų tautybes, įsigijusių būstus kaip visada pirmauja britai (8,8 proc.) antroje vietoje palikdami vokiečius (7,25 proc.), prancūzus (6.56 proc.) ir marokiečius (5,37 proc.).

„Ispanijos NT portalo „Idealista“ duomenimis lietuviai sudaro 1,08 proc. visų pirkėjų, įsigijusių 245 būstus“, – skaičiavo specialistė.

Po atostogų nusprendžią įsigyti savo NT

NT agentūros „Namai Tenerifėje“ vadovė Vida Cechanavičienė pasakojo, kad jau 9 metus padeda lietuviams įsigyti būstą Tenerifėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai spalį atšąla Lietuvoje, žmonės ima ieškoti krypčių atostogoms šiltuose kraštuose. Labai dažnai žmonės renkasi būtent Tenerifę. Pirmiausia žmonės atvyksta atostogauti, vėliau ima dairytis būsto ir pirkimui.

Dažniausiai perka vieno miegamojo, t. y. dviejų kambarių butus. O kas turi didesnes šeimas ir daugiau pinigų ieško didesnių – 2 miegamųjų butų“, – pasakojo NT specialistė.

Tačiau anot jos, Tenerifėje būsto kainą lemia ne jo dydis, bet vieta.

„Brangiausi būstai šalia vandenyno pakrantės, netoli paplūdimių. Tokie butai visada turės paklausą.

Būstui Tenerifėje lietuviai skiria 200–400 tūkst. eurų. Štai neseniai už 245 tūkst. eurų žmonės nusipirko vieno miegamojo, 2 aukštų butą su didelėmis terasomis ir vaizdu į vandenyną“, – pasakojo V. Cechanavičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji pastebėjo, kad žmonės būstą perka Tenerifėje, nes nori investuoti pinigus.

„Tenerifėje būsto kainos kiekvienais metais auga 5–10 proc.

Tačiau nusipirkę būstą, dažnai atvyksta atostogauti į Tenerifę arba leidžia čia apsistoti atvykusiems draugams ar giminaičiams“, – sakė NT specialistė.

Kainos pakilo

Anot V. Cechanavičienės, šiuo metu būstų paklausa viršija pasiūlą.

„Pastebiu, kad daugėja lietuvių, kurie nori čia įsigyti NT. Todėl mažėja pasiūla, taip pat ir kainos pakilo.

Nemaža dalis žmonių įsigiję butus Ispanijos, žemyninėje dalyje, dabar juos parduoda ir perka Tenerifėje. Ispanijoje vasara kepina iki 50 laipsnių karštis, o žiemą temperatūra gali nukristi ir iki minusinės temperatūros. Tuo metu Tenerifėje žmones žavi tiek šiltas ir malonus klimatas, tiek patogi infrastruktūra. Nebūtina nuomotis automobilį, nes parduotuves, mokyklas ir kitas įstaigas patogu pasiekti pėsčiomis“, – vardijo V. Cechanavičienė.

REKLAMA

Pasak jos, lietuvius Tenerifėje stebina ir mažesnės maisto produktų kainos.

„Be to, dauguma produktų Tenerifėje itin švieži“, – tikino V. Cechanavičienė.

Būstui Ispanijoje negaili ir milijonų eurų

Tuo metu D. Grakauskienė nepastebėjo, kad mažėtų lietuvių susidomėjimas NT Ispanijoje. Anot jo, lietuviai, kaip ir visi užsieniečiai Ispanijoje ieškodami būsto, pirmenybę teikia Viduržemio jūros pakrantei, o ypač Valencijos regionui.

„Čia gan geras susisiekimas su Lietuva, Alikantės oro uoste per savaitę 3 kartus atskrenda lėktuvai iš Kauno, o vasario pabaigoje numatomi skrydžiai ir iš Vilniaus.

Beveik pusė pirkėjų perka nedidelį butą ar studiją. NT įsigijimui žmonės skiria nuo  60 tūkst. eurų iki 100 tūkst. eurų. Pirkėjai ieško būsto, netoli paplūdimio“, – komentavo NT specialistė.

REKLAMA

Ji atkreipė dėmesį, kad kita dalis lietuvių Ispanijoje ieško kotedžų, kurių vertė jau viršija 100–200 tūkst. eurų.

„Na o mažiausia lietuvių grupelė gali sau leisti įsigyti prabangų namą ant jūros kranto, kurių vertė viršija ne vieną šimtą tūkstančių ar net milijonus eurų“, – skaičiavo D. Grakauskienė.

Pirmenybę teikia senos statybos būstams

Anot D. Grakauskienės, apie 80 proc. sandorių sudaro antrinės rinkos objektai.

„Lietuviai vis dar bijo investuoti į naujai statomą NT. Tačiau pagal Ispanijos įstatymus būstas turi turėti 100 proc. baigtumą, o vystytojas už kiekvieną pirkėjo įnašą turi pateikti banko garantiją. Tuo metu kiti užsieniečiai mieliau renkasi naujos statybos objektus, nes pradžioje jie yra maždaug 20 proc. pigesni, be to, galima pasirinkti būsto išplanavimą, dydį, apdailos medžiagas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

90 procentų Lietuvos pirkėjų NT perka kaip investiciją nuomai, su sąlygą kad ne sezono metu patys galės mėgautis ispaniška saule. Paskutiniu metu vis daugiau jaunų šeimų ir senjorų renkasi Ispaniją kaip pastovią gyvenamąją vietą“, – pasakojo NT specialistė.

Anot jos, investuoti į NT Ispanijoje verta, nes ateityje norint jį parduoti, tai padaryti visuomet bus paprasčiau ir greičiau nei Lietuvoje.

Lietuvių vystytojai irgi statys būstus Ispanijoje

Matydami lietuvių susidomėjimą Ispanijos NT rinka, ten plėtrą žada vykdyti ir lietuvių NT vystytojai.

NT plėtros bendrovė „Realco“ įsigijo du žemės sklypus Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje, viename brangiausių Marbeljos rajonų, kur vystys du prabangių vilų projektus.

REKLAMA

Pasak įmonės vadovo Juliaus Dovidonio, sklypai visame pasaulyje garsėjančioje kurortinėje Ispanijos teritorijoje tarp Marbeljos, Benahavio ir Esteponos, vadinamoje „auksiniu trikampiu“ (angl. golden triangle), yra pirmoji bendrovės investicija į NT projektus užsienyje.

„Pasirinkome investicijoms „auksine mylia“ vadinamą prabangiausių Marbeljos namų teritoriją, nes ši vieta ir jos apylinkės yra žinomos visame pasaulyje ne tik dėl puikaus klimato, bet ir išskirtinai gražių Viduržemio jūros pakrančių, puikios laisvalaikio infrastruktūros, golfo laukų.

Prabangaus NT rinka šioje Ispanijos dalyje pastaruoju metu labai aktyvi, čia būstus poilsiui ar laikinam gyvenimui įsigyja vis daugiau pirkėjų iš viso pasaulio“, – komentavo įmonės vadovas J. Dovidonis.

REKLAMA

Projekte „The Palms Marbella“ bus vystomos trys išskirtinio ploto ir dizaino vilos-rezidencijos.

Ypač prabangios (luxury) vilos bus statomos 35 arų sklype. Kiekvienoje 700 kv. metrų ploto viloje bus įrengta po 5–6 miegamuosius ir 6–7 vonios kambarius. Prie kiekvienos vilos bus įrengtos terasos su vasaros virtuve, valgomojo zona bei erdve leisti laiką ar pramogauti šalia baseino. Kita terasa numatoma ant vilos stogo, čia taip pat bus įrengtas baseinas ir baro erdvė.

Kiekvienos vilos požeminiame aukšte suplanuotos vietos 3 automobiliams bei dviračiams arba motociklui. Čia taip pat bus įrengtos pramogų erdvės: namų sporto salė, baras, vyno rūsys, žaidimų kambarys, namų kino zonos. Visus pastato aukštus sujungs liftas.

Vilų komplekso „The Palms Marbella“ statybas planuojama pradėti 2024 m. kovą ir užbaigti 2025 m. birželį. Galimybė mėgautis išskirtine prabanga jų savininkams kainuos nuo 6,5 mln. eurų.

Turėčiau nors kažkiek pinigų ir galimybę dirbt nuotoliu, seniai manęs nebūtų šitoj piktoj ir be saulės šaly..
Ozio karalyste ne bet kam
Ozio karalyste ne bet kam
Lietuva konservatoriams valdant jau darosi nelabai patraukli salis. Brangu ir totalitariska.
Tik labai cia idomiai. Kur anglai, tai ten nesutiksi vokieciu ir atvirksciai. O kur lietuviai, tai protingas lietuvis ten nepirks:). Kuo toliau nuo tokios gaujos:)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų