REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laima AGANAUSKIENĖ

Vien Radviliškio rajone medikamentais, alkoholiu ar cheminėmis medžiagomis kasmet apsinuodija kelios dešimtys žmonių. Kone pusė apsinuodijusiųjų tai daro apgalvotai. Ši sunerimti verčianti statistika nesikeičia jau kelerius metus.

Daugiau nei pusė apsinuodijimų – apgalvoti

Šiaulių visuomenės sveikatos centro Radviliškio skyrius kasmet ištiria iki 70 žmonių neinfekcinių apsinuodijimų atvejų. Iki lapkričio 28 dienos Radviliškio skyriaus specialistai ištyrė 57 tokio apsinuodijimo atvejus. Neramina tai, kad daugiau kaip pusė apsinuodijimų buvo apgalvoti.

Apgalvotų apsinuodijimų atvejų, kai buvo siekiama nusižudyti vartojant alkoholį kartu su medikamentais, nustatyta net 29.

Per devynis šių metų mėnesius apsinuodijo 17 vyrų ir 33 moterys. Dažniausiai – raminamaisiais ir kitais medikamentais arba alkoholiu. Alkoholiu apsinuodijo 6 asmenys, 4 iš jų – nepilnamečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Nesaugiai laikomais medikamentais apsinuodijo net 4 dvimečiai. Viena nepilnametė, namuose kilus gaisrui, apsinuodijo smalkėmis.

Nelaimių atvejai – patys įvairiausi

Užfiksuoti pavieniai suaugusiųjų apsinuodijimo atvejai actu, amoniaku ar herbicidais, skirtais piktžolių naikinimui. Šie atvejai, Visuomenės sveikatos centro duomenimis, įvyko netyčia, sumaišius indus, kuriuose buvo laikomos nuodingos ar pavojingos medžiagos.

REKLAMA

Vienas asmuo, netyčia sumaišęs ampules, susileido preparatą, skirtą blusoms naikinti.

Pasak Šiaulių visuomenės sveikatos centro Radviliškio skyriaus vedėjos Loretos Stirblienės, atliekant tyrimą, buvo fiksuoti tik rajono medicinos įstaigose gydytų pacientų atvejai. Dalis sunkiau apsinuodijusių radviliškiečių buvo gydomi Šiaulių ar kitose aukštesnio lygio medicinos įstaigose, tad bendra statistika yra dar liūdnesnė.

26 apsinuodiję Radviliškio rajono gyventojai buvo gydomi Šiaulių miesto ligoninėse, tarp jų trys – 11-13 metų amžiaus vaikų globos namų auklėtiniai, kurie galimai apsinuodijo pasivaišinę nepažįstamo asmens siūlomais saldainiais. Šių apsinuodijimų aplinkybes tiria Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Saugokime savo artimuosius

„Būtina atminti, kad kasdienės namuose esančios buitinės chemijos priemonės ar vaistai gali būti nuodingi vaikams. Aktyvūs, smalsūs vaikai dažnai tiria ir kartais bando valgyti ar gerti bet ką, ką jie gali pasiekti. Medikamentus, taip pat valymo, šveitimo ar skalbinių balinimo priemones reikia laikyti vaikams neprieinamose vietose ir tik tam skirtose gamyklinėse pakuotėse.

Ne tik vaikai, bet ir suaugę asmenys apsinuodija netyčia pavartoję į maistui skirtą tarą supiltų nuodingų cheminių medžiagų“, – sakė tyrimą atlikusio Šiaulių visuomenės sveikatos centro Radviliškio skyriaus vedėja Loreta Stirblienė.

Pasak vedėjos, neinfekcinių apsinuodijimų skaičius rajone beveik nesikeičia pastaruosius penkerius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Suaugusius darbingo amžiaus žmones ryžtis savižudybei dažniausiai paskatina konfliktai ir nesutarimai su artimaisiais, šeimoje patiriamas smurtas, depresija. Kai žmogus sakosi pavargęs nuo gyvenimo, nematąs prasmės toliau gyventi, nereikia į tai numoti ranka. Svarbiausias uždavinys yra jį išklausyti. Jei žmogus bandė žudytis, reikėtų pasirūpinti, kad jis gautų reikiamą specialisto pagalbą“, – patarė L. Stirblienė.

L. Stirblienės nuomone, ir rajone yra kvalifikuotų specialistų, galinčių padėti gyvenimu nusivylusiems žmonėms. Bėda ta, kad dėl psichologo ar kitų specialistų konsultacijų kol kas yra įsibujojęs nepasitikėjimo ar baimės stereotipas, kurį sunku įveikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų