Lietuvės patyrė pralaimėjimą, bet išsaugojo pirmąją vietą grupėje

Lietuvos jaunių (U18) merginų krepšinio rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą Europos čempionate. Daliaus Ubarto auklėtinės 76:66 (13:23, 13:23, 25:17, 15:13) turėjo pripažinti Izraelio komandos pranašumą.

Lietuvės prastai pradėjo rungtynes ir po dviejų kėlinių turėjo 20-ies taškų deficitą (26:46). Mūsiškėms pralaimėjimas didesniu nei 24-ių taškų skirtumu reiškė, jog jos grupėje užimtų trečiąją vietą ir toliau kautųsi dėl 9–16 pozicijų. O pralaimėjimas daugiau nei 12-os taškų skirtumu būtų nustūmęs lietuves į antrąją turnyro lentelės vietą.

Vis dėlto merginos antrojoje susitikimo pusėje pradėjo mažinti deficitą (51:63), o likus iki rungtynių dviems minutėms, komandas skyrė šeši taškai (66:72). Per likusį laiką varžovės padidino persvarą iki 10-ies taškų ir iškovojo pergalę.

Lietuvės čempionate ketvirtfinalyje ketvirtadienį susitiks su Portugalijos rinktine.

Lietuva: Kristina Masionytė 16 tšk. (8 at. kam., 8 rez. perd.), Gabija Šegždaitė 10 tšk. (9 at. kam.), Patricija Sribikytė 9 tšk.

Izraelis: Lior Garzon 18 tšk. (8 at. kam.), Daniel Karsh 15 tšk. (8 at. kam., 7 rez. perd.), Romi Levi 14 tšk., Gili Eisner 13 tšk. (8 at. kam., 8 rez. perd.).

Pirmose čempionato rungtynėse lietuvės 84:67 įveikė Bulgarijos ekipą, taip pat nugalėjo Graikijos rinktinę – 83:67 bei užtikrintai 130:38 sutriuškino Albanijos ekipą. Antradienį aštuoniolikmetės nugalėjo ir Šveicarijos krepšininkes – 92:62.