REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiais metais turėtume gerokai priartėti prie galimybės įsivesti vieningą Europos Sąjungos (ES) valiutą. Europos Komisija ir Europos centrinis bankas šiemet vertins Lietuvos atitiktį Mastrichto kriterijams, rašo „Lietuvos žinios“. Kai kurių ekonomistų vertinimu, realu, kad Lietuva juos atitiks dar šiemet, taigi jau 2014-aisiais galėtume įsilieti į euro zoną. Neviršijus reikiamo biudžeto deficito lygio ir aprimus infliacijai formalių kliūčių tam gali nebelikti. O iki tol, kol neįsivesime euro, siūloma neprisiimti dalies įsipareigojimų, naudingų tik euro zonos valstybėms.

Tai pirmadienį pasitarime Vyriausybei svarstant, kaip prisidėti prie ES valstybių susitarimo dėl ekonominės sąjungos stiprinimo, pasiūlė Finansų ir Ūkio ministerijos. Pernai Lietuva atitiko tris iš penkių eurui įsivesti būtinų Mastrichto kriterijų. Mastrichto kriterijaus neatitiko valstybės biudžeto deficitas - pernai jis viršijo numatytą 3 proc. BVP ribą, taip pat su Mastrichto kriterijumi prasilenkė ir infliacija.

Finansų ministrės Ingridos Šimonytės teigimu, vykdant nuoseklią deficito mažinimo politiką Lietuva sistemingai, žingsnis po žingsnio didina prielaidas atitikti Mastrichto kriterijus. Tiesa, ministrės tikinimu, svarbiausia ne euras, o ekonomikos sveikata, tačiau ji nekeičia nuomonės dėl būtinybės įsivesti bendrą ES valiutą.

Tuo tarpu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus teigimu, įsivesti eurą 2014-aisiais - nerealu. „Lietuvoje sumažinti biudžeto deficitą siekiama ne skatinant ekonomiką, o mažinant išlaidas. Tai trumpalaikis procesas, kuriuo tam tikru laikotarpiu galima pasiekti makroekonominių rodiklių atitiktį Stabilumo ir augimo paktui. Tačiau toks kelias neefektyvus“, - sakė jis. A. Butkevičiaus nuomone, prisijungti prie vieningos ES valiutos Lietuva galėtų 2016 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų