• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva turėtų pasinaudoti savo privalumais bei galimybėmis technologijų srityse ir aktyviai prisidėti prie žinių visuomenės kūrimo Europos Sąjungoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai penktadienį po susitikimo su premjeru Gediminu Kirkilu sakė Lietuvoje viešintis Europos Komisijos mokslo ir mokslinių tyrimų komisaras Janezas Potočnikas.

REKLAMA

Susitikimo metu kalbėta apie Lietuvos galimybes prisidėti prie iniciatyvos steigiant Europos technologijų institutą.

"Tai dar tik idėja, bet mums svarbu, kur Lietuva galėtų prisidėti. Aš minėjau komisarui, kad Lietuva šitoje srityje turi pakankamai stiprias pozicijas, turime dvi aukštąsias mokyklas (technologijų srityje-BNS). Turime kelias stiprias sritis. Mūsų technologijų potencija yra lazeriai, puslaidininkiai, biotechnologijos. Taip pat ir komisaras galvoja, kad Lietuvai šitos sritys galėtų būti perspektyvios", - sakė G.Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot J.Potočniko, instituto steigimo idėja yra žinių visuomenės kūrimo projekto dalis. Ši institucija, turėtų apjungti mokslo, technologijų ir inovacijų sritis, kurios Europos lygiu dar nėra pakankamai integruotos.

J.Potočnikas ir kiti aukšto rango EK pareigūnai dalyvauja Europos Sąjungos septintosios bendrosios mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros programos (7BP) pristatymo Lietuvoje konferencijoje, kurioje supažindinama su projekto tikslais, uždaviniais, prioritetais, struktūra, biudžeto paskirstymu ir dalyvavimo taisyklėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Europos komisaro, Lietuva sėkmingai dalyvavo ir ankstesniųjų metų programoje 6BP, o dabar savo pozicijas gali dar labiau sustiprinti ir tapti pilnaverčiu partneriu kuriant žinių ekonomiką.

"Jūsų šalies dalyvavimas ankstesnėje programoje buvo geras, bet reikia suprasti, kad norint tapti lygiu, stipriu, visaverčiu partneriu reikia daugelio metų. Tikiu, kad šioje programoje jūsų šalis stabilizuos ir dar labiau pagerins savo dalyvavimą", - sakė J.Potočnikas.

7BP, kurios biudžetas siekia 53,2 mlrd. eurų, ES Tarybos septyneriems metams buvo patvirtinta pernai gruodį. Pagal ją Lietuvos mokslininkai dalyvaus tarptautinėse programose, plės mokslinius tyrimus, stiprins mokslininkų profesinę kompetenciją.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų