REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį pradėjo svarstyti tik „tvarkiečių“ siūlymus dėl nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ likimo - siūloma pripažinti negaliojančiu pernai priimtą bendrovės įkūrimo įstatymą.

REKLAMA
REKLAMA

Už tai, kad „tvarkiečių“ siūlymus Seimas svarstytų, balsavo 74 Seimo nariai, prieš - vienas, o susilaikė 13 parlamentarų.

REKLAMA

Toliau Seimas projekto imsis gegužės viduryje.

Konservatorių, siekiančių, kad Seimas įpareigotų Vyriausybę įgyvendinti turtinių ir teisinių santykių, buvusių iki „Leo LT“ sukūrimo, restituciją, projekto Seimas nutarė imtis kitą savaitę.

Toks sprendimas priimtas, nes dėl projekto atitikimo Konstitucijai suabejojo Seimo Teisės departamentas, o esant tokiai abejonei, projektą, prieš jį pateikiant Seimui, komitetas turi apsvarstyti.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalcentristas Raimondas Šukys tvirtino, kad Seimui pasielgus neišmintingai - apsiėmus svarstyti projektą dėl „Leo LT“ kūrimą reglamentavusio įstatymą naikinimo, pradėta vienašališka sandorio nutraukimo procedūra, „kuri valstybei, vienai iš sandorių dalyvių, neleistina“.

„Seimas, keisdamas valstybės kaip sandorio šalies, teisinę padėtį, elgiasi teisiškai ydingai. Šitoks įstatymo panaikinimas nenutrauks paties sandorio, tokio nutraukimo nepripažins joks arbitražas, joks teismas“, - sakė jis.

„Tvarkiečių“ siūlomų pataisų iniciatorius frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis sakė, kad „Leo LT“ buvo steigiama vadovaujantis įstatymu, kurio vieną iš svarbiausių nuostatų Konstitucinis Teismas (KT) pripažino prieštaraujančia Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Leo LT“ išformavimas yra net ne teisinis ar ekonominis, o politinis - mūsų valstybės buvimo arba nebuvimo klausimas“, - kalbėjo V. Mazuronis. Jis pabrėžė, kad „Leo LT“ steigimo aplinkybės svarstomos ir Europos Komisijoje.

Atsakydamas į liberalcentristo Artūro Zuoko nuogąstavimus, kad iš „Leo LT“ naikinimo pasipelnys privatus akcininkas, V. Mazuronis aiškino, kaip to galima būtų išvengti: „Jeigu grąžinimo procesas bus vykdomas skaidriai, jeigu akcijų įvertinimas ir atidalinimas vyks skaidriai ir teisingai, o ne taip kaip buvo, kai buvo steigiamas „Leo LT“ darinys...“, - kalbėjo V. Mazuronis.

REKLAMA

Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis piktinosi, kad V. Mazuronio siūlymas naikinti „Leo LT“ tėra jo rinkimų į prezidentus šou. Jis taip pat abejojo, ar paties V. Mazuronio siūlymas neprieštarauja Konstitucijai.

„Tvarkiečiai“ siūlo Atominės elektrinės įstatymą pripažinti netekusiu galios, o Vyriausybės susitarimus su privačiu investuotoju „NDX energija“ - neteisėtais ir niekiniais.

Konservatoriai Seimas ragina atsižvelgti į KT nutarimą ir pripažinti, kad Vyriausybės nutarimai, kuriais buvo nustatyta valstybės turto investavimo į „Leo LT“ tvarka, buvo neteisėti, o nacionalinio investuotojo sukūrimo sandoris yra niekinis.

REKLAMA

Seimui taip pat siūloma pripažinti, kad „Leo LT“ nėra nacionalinio investuotojo bendrovė, kaip tai nustatyta Atominės elektrinės įstatyme.

Tuo tarpu premjeras Andrius Kubilius sako, kad „Leo LT“ panaikinimas būtų naudingas privačiai akcininkei „NDX energijai“. Pasak jo, valstybei ir mokesčių mokėtojams tai galėtų kainuoti kelis milijardus litų.

KT yra paskelbęs, kad nacionalinė energetikos bendrovė „Leo LT“, kuriai patikėti milijardinės vertės strateginiai projektai, buvo įsteigta pažeidžiat Konstituciją.

Vyriausybė valdo 61,7 proc. pernai gegužę įkurtos „Leo LT“ akcijų, „NDX energija“ - 38,3 proc.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų