Sekmadienį Indianapolyje (JAV) vyko šeštosios „IndyCar“ sezono lenktynės – „Indianapolis 500“. Tai pačios prestižiškiausios čempionato lenktynės, kurios buvo surengtos jau 106-ą kartą. Šiemet jas stebėjo daugiau nei 300 tūkst. žiūrovų.

Pirmą kartą karjeroje šias lenktynes laimėjo buvęs „Formulės 1“ pilotas švedas Marcusas Ericssonas. Po paskutinio sustojimo jam pavyko aplenkti Felixą Rosenqvistą ir Patricio O‘Wardą bei tapti lenktynių lyderiu.

Šią poziciją švedas išlaikė iki finišo, nuvažiavęs 200 ratų per kiek daugiau nei 2 val. 51 min. 26 ratus lyderiavęs P.O‘Wardas finišavo antras, o trečią vietą užėmė brazilų veteranas Tony Kanaanas.

F.Rosenqvistas liko ketvirtas. Nepasisekė ispanui Alexui Palou. Daugiausiai – net 47 ratus – lyderiavęs ispanas buvo nubaustas už tai, kad pasuko į techninio aptarnavimo juostą, kai ši buvo uždaryta. A.Palou nepasisekė, nes jam važiuojant į boksus avariją patyrė Callumas Ilottas.

Po nuobaudos ispanas nebegalėjo pretenduoti į pergalę ir finišavo 9-as.

Čikagos lietuvis Deividas Malūkas trumpai buvo pakilęs iki 7-os vietos, bet po sustojimų prarado nemažai pozicijų ir finišavo 16-as. Tiesa, tai vis tiek buvo geriausias rezultatas tarp visų „Indy 500“ naujokų.

D. Malūko tėvai į JAV išvyko Lietuvai atgavus nepriklausomybę.

M.Ericssonas su 226 taškais tapo naujuoju „IndyCar“ čempionato lyderiu. Antras rikiuojasi P.O‘Wardas (213), trečias – A.Palou (212).

Tik 15-as finišavęs australas Willas Poweris prarado čempionato lyderio poziciją ir nukrito į ketvirtą vietą (202). D.Malūkas rikiuojasi 19-as (90).

Septintosios sezono lenktynės – „Chevrolet Detroit Grand Prix“ – vyks birželio 5 d. Detroite (JAV).