REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lazdynuose esantį daugiabutį, kur rasti negyvų merginos ir vaikino kūnai, nelaimės išvakarėse kaimynai kvietė policiją, girdėjo pagalbos klyksmus. Nužudyta jauna moteris galimai pagalbos nesulaukė, nors kaimynė nebuvo abejinga ir iškvietė policijos pareigūnus, bet šiems atvykus vyravo ramuma, todėl durų nelaužė. Kitą dieną tragiška atomazga – bute kraujo klanuose motina aptiko poros kūnus.

Į Lazdynuose esantį daugiabutį, kur rasti negyvų merginos ir vaikino kūnai, nelaimės išvakarėse kaimynai kvietė policiją, girdėjo pagalbos klyksmus. Nužudyta jauna moteris galimai pagalbos nesulaukė, nors kaimynė nebuvo abejinga ir iškvietė policijos pareigūnus, bet šiems atvykus vyravo ramuma, todėl durų nelaužė. Kitą dieną tragiška atomazga – bute kraujo klanuose motina aptiko poros kūnus.

REKLAMA

Lazdynų gyventoja sunkiai renka žodžius. Moteris iš daugiabučio Architektų gatvėje sako dabar negalinti ramiai miegoti – ją labai smarkiai sukrėtė įvykis, moteris abejoja, ar viskas padaryta, ką buvo galima padaryti.

Paaiškėjo, kad Architektų gatvėje, Vilniuje, į butą, kuriame buvo aptikti nužudytos merginos ir vėliau nusižudžiusio vaikino kūnai, buvo kviečiama policija. Policiją kvietė kaimynė balandžio 18 d., apie pusę aštuonių vakaro, išgirdusi baisius klyksmus.

REKLAMA
REKLAMA

„Kada prasidėjo žiaurus klyksmas, pagalbos šauksmas, toks pagalbos šauksmas – ne tiesiog, kad kažkas isteriškai rėkia, bet per skausmą, aš greitai į šlepetes, pakilau į viršų, skambinau į duris – vaikino vardo neminėsiu – aš jam sakau, atidaryk duris, kas vyksta? Skambinau ilgai, ilgai“, – pasakoja Daina.

REKLAMA

Iš karto po to liudininkė grįžo namo, skambino telefonu 112. Operatorei pranešėja net davė paklausyti, kaip iš buto šaukė mergina.

„Ir aš įjungus mikrofoną daviau klausyti, kaip ta mergina klykia – ta mergina ,atrodė, aš ištiesčiau ranką ir ją pasiekčiau. Ji buvo greičiausiai prie durų. Ji rusakalbė, rusiškai prašėsi pagalbos, kad padėkite man, prašau, gelbėkit, gelbėkit. Kadangi aš įjungiau mikrofoną, kad manim patikėtų operatorė iš 112 tuo skambučiu, aš sakau, jūs suprantate, kas vyksta, ko mes laukiame, detales išsiaiškinsime – ji vis tiek delsė“, – sako Daina.

REKLAMA
REKLAMA

V. Bužinskas: šitie dalykai dažniausiai nevyksta apgalvojus

Advokatas Valdemaras Bužinskas kalbėdamas apie ištikusią tragediją Lazdynų daugiabutyje, neslepia, kad poros santykius galėjo lydėti konfliktai. 

„Jau pirminiais duomenimis aišku, kad toks tragiškas įvykis, jo pagrindas yra vis tiek smurtas, kažkokie ginčai, kurie yra artimoje aplinkoje, nesvarbu ar jie buvo santuokoje ar ne, bet turbūt, kažkokie santykiai tarp jų jau buvo. Ir turint galvoje, kad jau buvo prieš tai pranešta policijai apie vykstantį konfliktą – jie tarpusavyje konfliktavo“, – sako jis.

Pasak advokato praktikos, tokių atvejų Lietuvoje, kuomet buitinis konfliktas arba smurtas artimoje aplinkoje perauga į tragiškus įvykius pasitaiko retai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ar dažnai smurtas artimoje aplinkoje perauga į tragiškus įvykius? Nedažnai, bet būna. Ir pats savo praktikoje turėjau vieną bylą, kuomet buvo nužudyta moteris. Ten įvairios aplinkybės buvo nustatytos, bet nužudymas yra nužudymas. 

Gyvybės atėmimas, kažkiek pateisinamas būtinosios ginties atveju, visais kitai atvejais gyvybės atėmimas nepateisinamas. Ir dėl būtinosios ginties atvejo yra labai kruopščiai aiškinamasi“, – teigia jis.

V. Bužinskas sako, kad tokios tragiškos pabaigos nutinka dėl nesukontroliuojamo žudiko įniršio, tačiau, pykčiui nuslūgus, aplanko priešingos emocijos. 

„Yra toks dalykas, kaip psichologinis stabilumas, nežiūrint, kaip žmonės tuos ginčus tarpusavyje sprendžia. Paleisti save iš rankų yra silpnumo požymis. Jeigu žmogus nemoka susivaldyti, tai niekas nekaltas, tik jis pats. 

REKLAMA

Praėjus tam ūmiam pykčio priepuoliui pamato, ką jis padarė. Tada ateina ta reakcija ir jis sau pats atima gyvybę. Toks pat atvejis buvo, kai iššaudė šeimą, vaikus, po to pats nusižudė. 

Šitie dalykai dažniausiai nevyksta apgalvojus. Tai yra ta spontaniško, momentinio didelio pykčio, įniršio pasekmė“, – vardija advokatas. 

Iki šiol žinomi faktai:

  • Balandžio 19 d. apie 13 val. Vilniuje, Lazdynų mikrorajone, Architektų gatvėje rasti 2001 m. gimusio vyro ir 2003 m. gimusios moters kūnai. Pirminė versija, kad vyras nužudė moterį ir pats nusižudė. Kūnus rado giminaitė.

  • Balandžio 18 d. apie 19.30 val. vakaro kaimynė iškvietė policiją dėl smurto pas kaimynus, Bendrojo pagalbos centro operatorei per telefono garsiakalbį leido paklausyti moters klyksmų ir pagalbos prašymų rusų kalba.

    REKLAMA
  • Atvykus policijos pareigūnams triukšmas buvo liovęsis, niekas neatidarė durų. Kaimynės teigimu, pareigūnai prie buto durų praleido apie 10 minučių, bet niekas neatidarė, pareigūnai durų nelaužė. Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos žiniomis, pareigūnai po pirmojo bandymo prisibelsti grįžo antrą kartą, bet situacija buvo analogiška – durų niekas neatidarė, už jų buvo ramu.

  • Kaimynė teigia informavusi pareigūnus apie tai, kad bute gyvenantis vyras oficialiai globoja pradinukę seserį. Mergaitė kartais būdavo pas senelius, tačiau tuo metu nebuvo aišku, kur tiksliai buvo vaikas.

  • Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis informavo, kad į butą nepatekę policijos pareigūnai imitavo kviečiantys ugniagesius gelbėtojus, kad išlaužtų duris. Buvo siekiama įsitikinti, ar viduje tikrai nėra asmenų, kurie sureaguotų į tokį perspėjimą.  

    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
  • Policija į šį butą buvo kviesta ir šių metų vasario 27 dieną. Pareigūnus taip pat kvietė kaimynė, tačiau atvykus pareigūnams situacija buvo panaši – niekas durų neatidarė, už jų nieko nesigirdėjo, todėl pareigūnai išvyko. R. Požėlos tvirtinimu, pagal algoritmą, po iškvietimo tyrėjai per keletą dienų susisiekia su abiem asmenimis, bet nė vienas iš asmenų pretenzijų vienas kitam neturėjo.

  • Kaimynė pasakojo, kad po pirmojo policijos iškvietimo bandė pakalbėti su mergina, kad galbūt jai reikia pagalbos, bet šioji atsisakė, paminėdama, kad su vaikinu buvo tiesiog susipykę.

  • Kai dėl smurto šeimoje iškviečiama policija, bet ikiteisminis tyrimas nepradedamas, policija šiuo metu neperduoda asmenų kontaktų Specializuotos pagalbos centrams, kad šie skambintų ir bandytų padėti potencialiai aukai. Nuo liepos 1 d. įsigalioja nauja Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo redakcija, pagal kurią policija privalės pranešti apie visus atvejus, net jei ikiteisminis tyrimas nepradedamas, taip pat įsigalios apsaugos nuo smurto orderis, kuris leis policijos pareigūnui priimti sprendimą iškeldinti įtariamą asmenį 15 dienų laikotarpiui, net jei nepradedamas ikiteisminis tyrimas.

Jei pranestu kad ten yra zmogus su 0.0001gr narkotiku tai but policija atskrydus su helikopteriu,cia jokio nuotykio jiems ner,juk zmogus saukiasi pagalbos!O ka sako ju pareigybes?!Padeti zmogui ar ne?!Tada kam jie reikalingi ir uz ka gauna atlyginima is mokesciu moketoju jei nesugeba musu apginti?!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų