REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmąjį gruodžio savaitgalį Čelsio botanikos sodas (Chelsea Physic Garden) Londone vėl atveria duris kasmetinei kalėdinei mugei „Chelsea Physic Garden Christmas Fair“. Žadama palepinti pirkėjus novatoriškų dovanų gausa, įskaitant ir sodo reikmenis, keramiką, vazonus, bus neįprastų papuošalų, drabužių iš kašmyro vilnos, įvairių vilnonių gaminių, rankų darbo šokolado, drabužių vaikams ir suaugusiems bei išskirtinių odos dirbinių. Sode esančioje kavinėje – karšti pusryčiai ir pietūs, šventiniai skanėstai ir karštas vynas, taip pat galėsite užsisakyti kalėdinių pyragų ir pyragėlių, kuriuos jums per Kalėdas pristatys į namus.

REKLAMA
REKLAMA

Mugės metu galėsite patys pasigaminti kalėdinių dekoracijų, – užsiėmimai vyks keturis kartus per dieną (£2,50 vienam asmeniui). Smagi kalėdinė mugė tai taip pat ir proga aplankyti sodą, pasislėpusį už mūro sienos ir apsaugotą nuo miesto triukšmo ir atšiaurių brizų. Šis sodas, tai kvapą gniaužiani vieta augalų mylėtojams, kur labiausiai klesti unikalių augalų kolekcija, rūpestingai sukurtas mikroklimatas. Po sodą galėsite pasivaikščioti tiek patys, tiek vedžiojami profesionalaus gido. Apsilankymas šiame sode prieš Kalėdas, tai ir dovana sau pačiam: čia, lauko sąlygomis, auga didžiausias Britanijoje alyvmedis, taip pat yra šiauriausiai pasaulyje lauke augantis greipfrutų medis. Čelsio botanikos sodas buvo įkurtas 1673 metais, kaip vaistininkų sodas, kuriame buvo mokoma atpažinti augalus.Tai antrasis pagal senumą botanikos sodas Anglijoje (pirmasis – Oksfordo universiteto botanikos sodas). Čelsio botanikos sodo vieta pasirinkta taip, kad netoliese būtų upė, šiltesnio mikroklimato sukūrimui, kad jame vešėtų iš svetimų kraštų atvežti egzotiniai augalai ir, kad jie ištvertų britiškas žiemas. Upė buvo svarbi ir susisiekimo prasme, kad būtų paprasčiau pasiekti Putney Heath bei gabenti augalus ir atvykti botanikams, taip pat patogi ir tarptautiniam bendradarbiavimui: iki 1700m. veikė tarptautinė sėklų mainų sistema, kuri gyvuoja ir šiandien.

REKLAMA

Vėliau, dr. Hans Sloane, kurio vardu dabar pavadinta netoliese esanti aikštė ir gatvė, nupirko Čelsio sodo žemę iš Charles Cheyne. Tai buvo maždaug 4 akrai, pirkinys buvo išnuomotas Vaistininkų draugijai, neribotam laikui už £5 į metus. Sode buvo sukurta speciali aplinka įvairių rūšių augalams, taip pat ir alpinariumas prie tvenkinio. Alpinariumui panaudojo įvairius akmenis: akmenis iš Londono Tauerio, Islandijos lavą (ją atvežė į sodą seras Joseph`as Banksas 1772m.), plytas ir titnagą. Alpinariumas buvo baigtas 1773 metų rugpjūtį. Šis įdomus statinys yra seniausias alpinariumas Anglijoje. 1876 metais sodas buvo išplėstas, jame vykdavo jaunų botanikos mokytojų apmokymai. XIXa. pab. sodas buvo įregistruotas kaip labdaros organizacija ir pirmą kartą tapo atviras visuomenei. Lapkričio 30d. – gruodžio 1d., šeštadienį ir sekmadienį nuo 10.00val. iki 16.00val., kaina £5 (bilietas abiems dienoms), vaikams iki 16m. nemokamai. Adresas Chelsea Physic Garden, 66 Royal Hospital Garden, Chelsea, London SW3 4HS

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų