REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Margarita Alper, LRT televizijos „Panorama“, LRT.lt

Abstrakčiojo ekspresionizmo dailininko Marko Rothko gimtajame mieste Latvijoje atidarytas dailininkui skirtas meno centras – praėjus šimtui metų po to, kai šis menininkas išvyko ir savo šlovę bei turtus rado Amerikoje.

REKLAMA
REKLAMA

Markas Rothko gimė 1903-aisiais Daugpilyje kaip Markus Rotkovičius, žydų šeimoje. Tuo metu jo gimtasis miestas vadinosi Dvinsku ir priklausė Rusijos imperijai. Po dešimtmečio jo šeima pabėgo baimindamasi didėjančių antižydiškų nuotaikų. Praėjus šimtmečiui nuo šeimos pasitraukimo į Jungtines Amerikos Valstijas, jo gimtajame mieste Daugpilyje atidarytas jo meno centras, praneša „Panorama“.

REKLAMA

„Tai tikrai labai svarbus centras, kur žmonės galės daug sužinoti apie Rotko, susipažinti su jo kūryba. Jis identifikuojamas kaip amerikiečių menininkas, jo amerikietiška patirtis labai svarbi, bet jo šaknys buvo čia ir esu tikras, kad tai svarbi jo formavimosi dalis“, – sako dailininko sūnus Christopheris Rotho.

Menininko duktė prisimena, kaip tėvas sėdėdavo su ja prie žemėlapio ir rodydavo, iš kur yra ir kodėl Dvinsko žemėlapyje nebėra. Todėl ji džiaugiasi, kad tėvo darbai eksponuojami jo gimtinėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Visada sunku atrinkti darbus, kurie tiktų eksponavimui kartu. Ypač kai renki darbus teoriškai, kai galerija dar nebaigta kurti. Bet kai šiandien pamačiau šešis jos darbus greta, pagalvojau, kad jie puikiai reprezentuoja visą tėvo kūrybos spektrą“, – sako Kate Rotho Prizel.

M. Rotho yra vienas iš reikšmingiausių XX amžiaus dailininkų, išgarsėjusių visame pasaulyje. Būdamas vienas iš JAV pokario tapybos pagrindinių asmenybių, jis atstovauja Niujorko mokyklos vadinamajai abstraktaus ekspresionizmo krypčiai.

Kaip ir kiti jo kartos dailininkai, Rotko išbandė daugybę stiliaus krypčių ir šimtmečio viduryje sukūrė tik jam vienam būdingą stilių. Pernai vienas Rotko paveikslas aukcione Niujorke buvo nupirktas už 230 milijonų litų – tai buvo šiuolaikinio meno kūrinių rekordas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų