REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkričio 1-ąją visuomenei bus pristatyta interaktyvi elektroninė erdvė www.epolicija.lt, leisianti teikti pranešimus policijai elektroniniu būdu bei stebėti pranešimų nagrinėjimo eigą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat sistemos naudotojai galės pasirinkti ir rezervuoti laiką atvykimui į policiją, pateikti įvairius prašymus policijai, naudotis kitomis elektroninėmis policijos paslaugomis, pranešė Policijos departamentas.

REKLAMA

Šis policijos paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę pradėtas vykdyti 2009-ųjų metų gegužę, Policijos departamentui prie LR Vidaus reikalų ministerijos įgyvendinant Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ (toliau – „E-policija“). sakoma pranešime.

Policijos generalinio komisaro S. Skvernelio teigimu, planuojant į elektroninę erdvę perkelti kuo daugiau policijos teikiamų paslaugų, siekta sukurti lengvai prieinamą sistemą, kuri ir padidintų policijos darbo efektyvumą, ir būtų patogi bei naudinga gyventojams, teikiantiems pranešimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Gyventojai patys galės pasirinkti priimtiniausią pranešimo pateikimo būdą – užpildydami specialias formas interneto svetainėje www.epolicija.lt, elektroniniu paštu [email protected]t, taip pat trumposiomis žinutėmis (SMS) ar daugiaformačiais pranešimais (MMS) telefonu 8 614 34567. Pranešimai galės būti teikiami anonimiškai arba identifikavus savo tapatybę elektroninėmis tapatybės nustatymo priemonėmis“, – sakė policijos generalinis komisaras.

S. Skvernelis  taip pat paragino gyventojus aktyviai naudotis policijos teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, o teikiant pranešimus apie nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus – nebijoti identifikuoti savo tapatybės. „Asmeniui, kuris pateiks autorizuotą pranešimą, ne tik bus suteikta kokybiška policijos paslauga, bet jis galės naudotis ir kitais informacinės sistemos privalumais: matys savo išsiųstus pranešimus ir jų nagrinėjimo būsenas, paskirtų vykdytojų kontaktinius duomenis, galės keisti įvairius nustatymus, sistema automatiškai sugeneruos asmens duomenis“, – kalbėjo policijos generalinis komisaras. Jis taip pat pabrėžė, jog gyventojai, patvirtinę savo elektroninio pašto adresą ar mobilaus telefono numerį, informaciją apie pranešimų nagrinėjimo eigą gaus ir elektroniniu paštu bei trumposiomis žinutėmis (SMS).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Policijos departamento atstovų, per dvejus metus įgyvendinti visi planuoti darbai – išanalizuota ir paruošta sistemos perkėlimo į elektroninę erdvę struktūra, įgyvendinti sistemos diegimo darbai, o šiuo metu vykdoma bandomoji eksploatacija. „Elektroninė sistema pritaikyta dideliam vartotojų kiekiui – bandomosios eksploatacijos metu buvo sukurta šeši šimtai tūkstančių registruotų naudotojų ir simuliuotas dviejų tūkstančių naudotojų darbas. Patikrinimo metu klaidų aptikta nedaug, o ir tos bus ištaisytos, todėl galiu užtikrintai pasakyti, kad policija elektronines paslaugas gyventojams pradės teikti laiku ir kokybiškai“, – pranešime cituojamas T. Stankevičius, Policijos departamento prie VRM Policijos informacijos valdybos Projektavimo ir plėtros skyriaus viršininkas.

Šiais metais intensyviai vykdytos ir informavimo bei mokymo veiklos: apmokyti 134 sistemos naudotojai, kurie priims pranešimus, juos registruos, deleguos atitinkamiems padaliniams, ir 6 administratoriai, užtikrinsiantys sklandų sistemos veikimą. Apie elektroninės sistemos kūrimo ir diegimo eigą, laukiančius pokyčius, galimybes ir naudą projekto vykdytojai visuomenę informavo informacinių seminarų metu, kurie buvo suorganizuoti dešimtyje didžiausių Lietuvos miestų. Iš viso suorganizuota vienuolika seminarų, kuriuose dalyvavo per 400 dalyvių – policijos pareigūnų, valdžios atstovų, gyventojų, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų