REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuo labiau išvystytos ryšių priemonės, tuo sunkiau bendrauti, ir net XXI amžiuje didžiausia problema gali būti komunikacijos bei žinių trūkumas. Tuo vakar galėjo įsitikinti Tibeto skvero iniciatoriai Vilniaus miesto savivaldybėje.

REKLAMA
REKLAMA

Beveik dvejus metus trunkančią kovą sostinės savivaldybės koridoriuose vakar aplankė pergalė - Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetas pritarė siūlymui skverą Užupyje pavadinti Kinijos okupuotos tautos vardu.

REKLAMA

Įdomu tai, kad komitetas, ne kartą nesėkmingai ieškojęs priekabių planuose dėl skvero, teigiamą sprendimą priėmė į savo posėdį galų gale pasikvietus idėjos iniciatorius bei šalininkus.

Iš pradžių komitetas siūlė skverui surasti vietą kitame rajone (buvo minima Pilaitė, Antakalnis ir Justiniškės), kadangi, pasirodo, komiteto nariai paprasčiausiai nežinojo, kodėl buvo pasirinktas Užupis. „Jie nežinojo, kad Užupio bendruomenė tam pritaria, jie nežinojo mūsų argumentų, - portalui „Balsas.lt“ pasakojo Tibeto laisvės judėjimo narė Rūta Norkutė. Užupis jau „įkrautas“ Tibeto dvasia“.

REKLAMA
REKLAMA

Tibeto dvasiniam lyderiui Dalai Lamai, kuomet jis čia lankėsi 2001 metais, buvo suteiktas Užupio garbės piliečio vardas. Dalai Lama buvo vienas pirmųjų, prieš 20 metų pasveikinęs Lietuvą su Nepriklausomybe, o jau 1991 metais lankėsi Lietuvoje. „Ir jau nuo tada prasidėjo aktyvus lietuvių domėjimasis Tibeto kultūra, kurį taip gražiai įprasmina rašytojos Jurgos Ivanauskaitės kūrybinis palikimas“, - teigia Tibeto aktyvistai.

Nors motyvai skverą Užupyje pavadinti Tibeto vardu ne kartą buvo dėstomi oficialiuose iniciatorių raštuose, viešinti spaudoje, tačiau paaiškėjo, kad didžioji dalis komiteto narių tebuvo girdėję vieną pusę – Kinijos ambasados. Mero patarėja Larisa Dmitrijeva vakar pripažino, kad Kinijos ambasadorius aktyviai reiškia savo neigiamą nuomonę dėl Tibeto skvero. Be to, anot idėjos iniciatorių, galbūt tam tikriems žmonėms buvo palanku komiteto nariams pateikti tik „išfiltruotą“ informaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šitas klausimas būtų buvęs daug greičiau išspręstas, jeigu mes būtumėme nuo pat pradžių kviečiami į komiteto posėdžius – tuomet nariai būtų išgirdę mūsų argumentus. Galbūt dabar jau turėtumėme tą skverą“, - apgailestavo R. Norkutė.

Skvero pavadinimo okupuotos tautos vardu iniciatoriai kratosi priekaištų, kad jų užmojai neva gali pakenkti Lietuvos santykiams su Kinija. „Ne mes politikuojam, o Kinijos ambasadorius. Mes pabrėžiame kultūrinę pusę – mums nereikia tik lentelės su skvero pavadinimu. Šią apleistą vietą mes norime sutvarkyti ir prižiūrėti“, - tvirtino R. Norkutė.

Po teigiamo Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komiteto sprendimo skvero idėja jau turi du „pliusus“ – jam neprieštarauja ir Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija. Netrukus klausimas keliaus į Miesto plėtros departamentą, o jam pritarus tašką turėtų padėti taryba. Iniciatoriai teigė tikį, kad komunikacija vėlgi nenutrūks ir jiems pavyks pateikti savo argumentus ir kituose posėdžiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų