• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Breste žuvusiojo VSD darbuotojo Vytauto Pociūno sutuoktinė tikina, kad jos vyras atliko Valstybės saugumo departamento (VSD) užduotį.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausiasis administracinis teismas pradėjo nagrinėti žurnalistės ir Breste žuvusio VSD karininko Vytauto Pociūno našlės prašymą įpareigoti atlikti išsamų tyrimą bei sumokėti kompensaciją už dešimt metų.

REKLAMA

Anot moters ir advokato Jono Butkaus, VSD atliktas tyrimas įrodytų, kad ši įstaiga yra garbinga: „Jie privalo prisipažinti, kad 2006 metais V. Pociūnas vykdė VSD užduotį.“

J. Butkus akcentavo, kad, jei pavyks laimėti bylą, daugelis dabartiniu VSD žvalgų šeimoms būtų lengviau kovoti dėl savo teisių žuvus šeimos „galvai“.

Savo ruožtu VSD atstovas Ramūnas Ramanauskas teisme įrodinėjo, kad V. Pociūnas žūties metu jau nebedirbo šioje įstaigoje, o vykdė Užsienio reikalų ministerijos (URM) misiją.

REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt primena, kad V. Pociūnas žuvo 2006 m. rugpjūčio 23 d., tariamai iškritęs pro Bresto (Baltarusijoje) viešbučio „Inturist“ langą.

V. Pociūnas nuo 1992 m. dirbo VSD. Tapo vyresniuoju valstybės patarėju, VSD Ekonominės valdybos viršininku. 2005 m. spalį tapo Lietuvos generalinio konsulato Gardine ministru patarėju. 2007 m. premjero Gedimino Kirkilo teikimu V. Pociūnas apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

2006 m. lapkritį žuvusiojo našlė Liudvika Pociūnienė paprašė atnaujinti nutrauktą tyrimą, pasigedusi išsamaus ir nešališko aplinkybių tyrimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaras K. Masiulis viešojoje erdvėje yra pareiškęs, kad Vytautas Pociūnas jam buvo minėjęs, jog VSD pareigūno darbas yra nepalankus tam tikroms grupėms ir juo norima atsikratyti.

Po karininko žūties atliktas VSD veiklos tyrimas atskleidė skandalingas departamento aukštų pareigūnų sąsajas su prorusiškomis interesų grupėmis ir išvertė iš pareigų tuometinį VSD vadovą, KGB rezervininką Arvydą Pocių.

L. Pociūnienes teigimu, vyras žuvo atlikdamas VSD užduotį. Pasak jos, tuo metu algą vyrui mokėjo URM, tačiau jis priklausė VSD žvalgybos departamentui. Advokato J. Butkaus teigimu, VSD privalo atlikti išsamų tyrimą ir sumokėti našlei kompensaciją. Generalinė prokuratūra net keletą kartų kėsinosi nutraukti tyrimą, tačiau L. Pociūnienė pratęsimo išsireikalaudavo teismuose.

REKLAMA

VSD ir po šio tyrimo lydėjo skandalai, buvo keičiama jo vadovybė. Suomijoje prieglobstį radusių Maliko ir Khadizhat Gatajevų byla, žurnalistų sekimas, Eglės Kusaitės persekiojimas – tik dalis visuomenėje neigiamą VSD įvaizdį palaikančių bėdų. Dalis visuomenininkų laikosi nuomonės, kad VSD nepakankama kontrolė stipriai prisidėjo ir prie dabartinės vyriausybės krizės.

Taip pat skaitykite:

AK išvados: vieniems demokratijos triumfas, kitiems – sąmokslas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų