Šiąnakt Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate buvo sužaista net 12 mačų. Bene didžiausią sensaciją pateikė L. Kleizos Denverio „Nuggets“ ekipa, kuri svečiuose patiesė patį NBA čempioną Bostono „Celtics“ klubą.

„Nuggets“ krepšininkai po mainų su „Pistons“ komanda pradėjo demonstruoti kur kas sėkmingesnį žaidimą ir jie tai dar kartą patvirtino šiąnakt Bostone, kuriame 94:85 (23:29, 25:13, 16:23, 32:20) susitvarkė su titulą ginančiais „Celtics“ žaidėjais ir į savo sąskaitą įsirašė jau penktą pergalę šiame sezone.

Denverio komandos gretose pirmaisiais smuikais griežė: Chauncey Billupsas ir Carmelo Anthony's po 18 taškų, Kenyonas Martinas 16 taškų.

Neblogai jiems talkino ir lietuvis Linas Kleiza, kuris per 19 minučių pelnė 10 taškų (2/4 dvitaškių, 1/3 tritaškis, 1/1 baudos metimas), atkovojo 3 kamuolius, blokavo vieną varžovo metimą, perėmė vieną kamuolį ir kartą pažeidė taisykles.

Šeimininkus į priekį vedė: Ray‘us Alenas 26 taškai, Paulas Pierce‘as 19 taškų ir Kevinas Garnettas 16 taškų.

Beje, Bostono ekipai šiemet tai buvo pirmas pralaimėjimas savo arenoje.

Kito lietuvio Dariaus Songailos Vašingtono „Wizards“ klubas vėl pralaimėjo. Šį kartą JAV sostinės atstovai išvykoje 77:97 (20:27, 16:22, 17:27, 24:21) nepasipriešino Majamio „Heat“ ekipai ir toliau lieka su vienintele pergale.

„Wizards“ skęstantį laivą gelbėti mėgino: Antanas Jamisonas 15 taškų, Nickas Youngas ir JeVale McGee po 13 taškų.

D. Songaila per aikštelėje praleistas 8 minutes kalnų nuversti nesugebėjo ir sukrapštė tik 2 taškus (1/1 dvitaškis). Be to, mūsiškis du kartus pametė kamuolį, surinko vieną asmeninę pražangą, po kartą atkovojo ir perėmė kamuolį bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Po šios nakties rungtynių NBA lygoje nebeliko nepralaimėjusių ekipų, nes po septynių iš eilės pergalių serijos pagaliau suklupo Los Andželo „Lakers“ krepšininkai, kurie savo „Staples Center“ tvirtovėje 95:106 (16:23, 28:30, 18:24, 33:29) palūžo prieš Detroito „Pistons“.

„Lakers“ kolektyve išsiskyrė: Kobe Bryantas 29 taškai, Pau Gasolis 15 taškų ir Lamaras Odomas 11 taškų.

„Pistons“ orkestrui dirigavo: Allenas Iversonas ir Rasheedas Wallace‘as po 25 taškus, Tayshaunas Prince‘as 18 taškų.

Visų penktadienio rungtynių rezultatai:

Bostono „Celtics“ - Denverio „Nuggets“ 85:94 (29:23, 13:25, 23:16, 20:30)

Majamio „Heat“ – Vašingtono „Wizards“ 97:77 (27:20, 22:16, 27:17, 21:24)

Indianos „Pacers“ - Fildalfijos „Sixers“ 92:94 (38:13, 19:36, 21:22, 14:23)

Šarlotės „Bobcats“ – Jutos  „Jazz“ 104:96 (18:25, 26:18, 27:25, 33:28)

Naujojo Džersio „Nets“ - Atlantos „Hawks“ 115:108 (27:22, 22:28, 24:26, 42:32)

Niujorko „Knirks“ – Oklahomos „Thunder“ 116:106 (37:20, 31:24, 25:33, 23:29)

Naujojo Orleano „Hornets“ – Portlendo „Trail Blazers“ 87:82 (21:19, 20:25, 23:18, 23:20)

Merfio „Grizzlies“ - Milvokio „Bucks“ 96:101, po pratęsimo (25:21, 24:16, 15:27, 23:23; 9:14)

Dalaso „Mavericks“ - Orlando „Magic“ 100:102 (21:17, 35:29, 24:26, 20:30)

San Antonijaus „Spurs“ – Hiūstono „Rockets“ 77:75 (21:23, 19:20, 15:19, 22:13)

Sakramento „Kings“ – Fynikso „Suns“ 95:97, po pratęsimo (23:27, 19:26, 19:17, 25:16; 9:11)

Los Andželo „Lakers“ – Detroito „Pistons“ 95:106 (16:23, 28:30, 18:24, 33:29).