REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kurmiai retai graužia augalus, tačiau kuria tunelius, kurie leidžia kenkėjams lengviau pasiekti jūsų gėles ir daržoves.

Kurmiai retai graužia augalus, tačiau kuria tunelius, kurie leidžia kenkėjams lengviau pasiekti jūsų gėles ir daržoves.

REKLAMA

Nors kurmiai nėra patys blogiausi gyvūnai, kai kalbama apie sodo kenkėjus, jie sukuria nepatogumų. Žemėje gyvenantis žinduolis, kurį galima atpažinti iš smailaus snukučio ir mažyčių akių, retai graužia augalus, tačiau gali padaryti nemažai bėdos knisdamas požeminius tunelius. Kurmių sukurti tuneliai savo ruožtu sukuria tobulą prieglobstį problemiškesniems padarams (pavyzdžiui, pelėnams ir pelėms).

Nustatyti, ar jūsų kieme yra kurmių, yra be galo paprasta, tereikia pasižiūrėti ar kieme nėra „iškilusių ugnikalnio formos iūkilimų“, – sako Gregas Niewoldas, sodininkystės ekspertas, rašoma marthastewart.com.

„Jie mėgsta drėgną, priemolio dirvą ir  yra aktyvūs anksti ryte arba vakare, pavasarį ir rudenį“, – priduria jis. „Jie taip pat išlenda po lietaus“. Jei jūsų erdvėje tikrai yra kurmių, štai kaip jų atsikratyti.

REKLAMA
REKLAMA

Naudokite augalus arba vandenį

Jei ieškote natūralaus būdo iš kiemo išvyti kurmius, Niewoldas pataria rinktis augalus, dėl kurių jūsų kiemas bus nesvetingas šiems gyvūnams.

REKLAMA

„Kurmius iš sodų baido narcizai, medetkos, česnakai, margutės, karpažolė“, – sako jis. „Jie greitai auga, sumažina dirvožemio drėgmę ir sumažina žemės kenkėjų kiekį. Be to, aplink veją ar sodą galite pabarstyti granuliuotų repelentų (ieškokite natūralių produktų, pagamintų iš ricinos aliejaus). Taikant šiuos metodus, „laikui bėgant kurmiai susiras naujus namus“, – sako jis.

O jei jau turite problemų su kurmiais? Niewoldas sako, kad galite priversti juos pabėgti pasitelkę vandenį. „Tiesiog įkiškite žarną į kurmiarausio skylę ir įjunkite vandenį 10-15 minučių“, – sako jis.

REKLAMA
REKLAMA

Sukurkite požemines kliūtis

Niewoldo teigimu, geriausia gynyba nuo kurmių yra puolimas. „Iškaskite maždaug 30 cm duobę ir užkaskite tinklinę tvorą“, – siūlo jis ir priduria, kad ši tvora turėtų būti išdėstyta L raidės forma; tai pasiųs kurmius kita kryptimi.

Gaudykite spąstais

Kurmiai yra maži, maždaug 17 centimetrų ilgio ir 110 gramų svorio, o gaudymas spąstais yra sėkmingiausias kurmių kontrolės būdas, sako Niewoldas. „Spąstai dažniausiai dedami pavasarį arba rudenį, kai kurmiai yra aktyviausi, o ankstyvas pavasaris yra pats palankiausias metas – tada patelės vaikingos“, – aiškina jis. „Yra kelių tipų  spąstų], kurie visi turėtų būti dedami šalia aktyvių kurmiarausių ir ypač ten, kur jie maitinasi“.

Jei savo sode vis tiek pastebėsite kurmį ar du, būkite dėmesingi, sako Niewoldas. Kurmiai gali aeruoti dirvožemį aplink jūsų turtą, todėl jūsų vejos ir sodo augalų augimas bus geresnės. Jie taip pat minta baltažiedžiais ir kitais nepageidaujamais vabzdžiais (vabzdžiai ėda žolės šaknis ir virsta vabalais, kurie minta rožėmis ir kitais augalais). „Be to, jie palieka jums nemokamų trąšų!“.

Nenaikinkit kurmių! Po to graudžiai verksit, kai užpuls kurkliai. Taip jau nutiko vieniems mūsų pažįstamiems...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų