REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui suteikus galimybę menininkams gauti iki 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dydžio paramą, Kultūros ministerija svarsto galimybę apriboti išmokas už kūrybinę prastovą.

REKLAMA
REKLAMA

Kultūros ministerijoje sudaryta darbo grupė rengia atitinkamus poįstatyminius aktus, BNS informavo ministro patarėja Dalia Vencevičienė.

REKLAMA

„Darbo grupės darbotvarkėje numatytas šis klausimas ir pasiūlymas, kad būtų numatyta tam tikra suma, kurią gavę iš 2 proc. meno kūrėjai negalėtų kreiptis dėl kūrybinės prastovos išmokos skyrimo“, – teigė ji.

Gruodį parlamentaras priėmė Labdaros ir paramos bei Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pataisas, kad nuo 2017 metų gyventojai galės skirti iki 2 proc. savo pajamų mokesčio menininkams: rašytojams, kompozitoriams, dailininkams ir kitiems. Tokia parama nebus apmokestinama.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar tokią paramą gali gauti tik juridiniai asmenys.

Tuo metu jokių pajamų neturintiems meno kūrėjams ministerija gali per kalendorinius metus tris mėnesius mokėti kūrybinės prastovos išmokas. Viena išmoka sudaro minimalios mėnesio algos (MMA) dydžio sumą, tai yra 325 eurus.

Šiemet kūrybinės prastovos išmokos skirtos 46 meno kūrėjams, išmokėta apie 43 tūkst. eurų. Pernai jas gavo 58 asmenys.

Meno kūrėjas gali pasinaudoti šia galimybe kartą per metus. Paprastai išmokos mokamos tris mėnesius, tačiau yra pasitaikę atvejų, kad suėjus pensiniam amžiui ar gavus informacijos, kad koks nors asmuo turėjo pajamų, išmoka skiriama trumpesniam laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bet taip nutinka ganėtinai retai“, – BNS teigė D.Vencevičienė.

Anot jos, nemažai kūrėjų išmokos už kūrybinę prastovą prašo ir po pertraukos. Pertraukos yra įvairios trukmės: kas prašo po metų, kas po kelerių.

Kūrybinė prastova – tai laikotarpis, kai darbingo amžiaus meno kūrėjas dėl nuo jo nepriklausančių objektyvių priežasčių laikinai neturi sąlygų meno kūrybai, jos rezultatų sklaidai ir neturi pajamų iš kūrybinės, individualios ar su darbo santykiais susijusios veiklos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų