Gairės

kultūros ministerija

Kultūros ministerija yra vyriausybės institucija, atsakinga už šalies kultūros politikos formavimą ir įgyvendinimą. Jos pagrindinės funkcijos apima kultūros paveldo išsaugojimą ir prieinamumą, meno ir kultūros skatinimą, kūrybinės veiklos ir kultūros industrijų plėtrą, taip pat kultūrinės įvairovės ir tautinio identiteto stiprinimą. Kultūros ministerija yra atsakinga už muziejų, bibliotekų, teatrų, koncertų organizacijų ir kitų kultūros įstaigų veiklos reguliavimą ir palaikymą, skiria finansavimą kultūros projektams ir programoms, skatina tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą ir kultūros mainus.

Vaizdai iš Vilniaus striptizo klubo: klientai sūkurinėje vonioje grožisi ne tik šokėjomis

Vilniaus striptizo klubuose, pasirodo, galima rasti ir tikrų meno šedevrų arba, kitaip tariant, „Tris mūzas“ – taip vadinasi po dviejų dešimtmečių nežinomybės atrastas dailininko Kazio Morkūno luitinio stiklo vitražas „Trys mūzos“ – jis puošė striptizo klubo sieną šalia sūkurinės vonios, kurioje striptizo šokėjos pildo klientų fantazijas. Viename iš nedaugelio striptizo klubų Vilniaus senamiestyje rastas įspūdingas šedevras.

Ministerija ieško vadovų dar trims muziejams – Jūrų, Etnokosmologijos ir Aviacijos

Kultūros ministerija paskelbė dar trijų jai pavaldžių muziejų direktorių konkursus – Lietuvos jūrų muziejaus, Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ir Lietuvos aviacijos muziejaus, dabartinių vadovų kadencijoms einant į pabaigą.
Aktualijos 2024-02-08

Skelbiamas Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovo konkursas

Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinio direktoriaus pareigas. „Vadovauti šiam muziejui – tai savo žiniomis, gebėjimais, patirtimi bei prisiimta lyderyste aktyviai ir kryptingai, muziejaus rinkinių pagrindu, kurti atvirą kultūrinio ir socialinio dialogo erdvę, kurioje praeities pasakojimai nuolat kintančiai visuomenei leidžia suprasti šių dienų politinius, ekonominius, socialinius ir kultūrinius valstybės pokyčius europiniame ir pasaulin...
2024-02-07

Kultūros ministerija laukia siūlymų suteikti nacionalinio, savivaldybės ar bendruomenės mecenato vardą ir prašymų suteikti mecenuojamojo projekto statusą

Kultūros ministerija priima siūlymus suteikti nacionalinio, savivaldybės ar bendruomenės mecenato vardą ir prašymus suteikti mecenuojamojo projekto statusą. Jie laukiami iki kovo 1 d. Prašyti suteikti projektui mecenuojamojo projekto statusą ir (arba) suteikti nacionalinio, savivaldybės ar bendruomenės mecenato vardą gali fiziniai ir juridiniai asmenys, susiję su tokio projekto iniciavimu, vykdymu ar vertinimu.
2024-01-24

Kultūros ministerija perka galimybių studiją kovoti su piratavimu internete

Kultūros ministerija perka galimybių studiją sukurti technologinį sprendimą, ribojantį prieigą prie nelegalaus turinio internete. „Rinkos konsultacija atskleidė, kad tokio technologinio sprendimo modeliai gali būti įvairūs, pavyzdžiui, išmanaus įskiepio įdiegimas, galimybė prisijungti prie integruotos legalaus turinio platformos, dirbtinio intelekto įgalinimas, tačiau ne visi šie modeliai gali būti vienodai efektyvūs juos įgyvendint Lietuvos audiovizualinio turinio rinkoje.
Aktualijos 2024-01-04

Vilniuje bus paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Vilniuje, Kultūros ministerijoje, pirmadienį bus skelbiami Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.  Į Į aukščiausią šalies kultūrinį apdovanojimą pretenduoja dvylika savo srities profesionalų, atrinktų iš 47 pasiūlytų kandidatų.

Trakų istoriniam nacionaliniam parkui vadovaus KPD kancleris Kvedaravičius

Trakų istoriniam nacionaliniam parkui vadovaus įstaigos direktoriaus konkursą laimėjęs Dalius Kvedaravičius, ketvirtadienį pranešė Kultūros ministerija. Kaip skelbia ministerija, šiuo metu Kultūros paveldo departamento (KDP) kanclerio pareigas einančio D. Kvedaravičiaus kandidatūra pasirinkta iš dviejų baigiamajame konkurso etape dalyvavusių kandidatų.

Gintaras Abaravičius apskundė konkursą į Trakų nacionalinio parko direktoriaus pareigas

Trakų nacionalinio istorinio parko vadovas Gintaras Abaravičius teismui apskundė Kultūros ministerijos sprendimą dėl konkurso paskelbimo į šias pareigas. Spalio pabaigoje jis kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT),  prašydamas panaikinti Kultūros ministerijos rugsėjo 25 dienos sprendimą dėl konkurso į Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktoriaus pareigas paskelbimo.

Kultūros ministras abejoja Valotkos galimybėmis toliau eiti pareigas: keista vyresnį žmogų auklėti kaip vaiką

Kultūros ministras Simonas Kairys kritiškai vertina šią savaitę viešojoje erdvėje pasipiktinimą sukėlusius Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) viršininko Audriaus Valotkos pasisakymus. Ministras teigia, kad tokie VKI viršininko išstojimai trukdo tiesioginiam jo darbui ir neslepia abejojantis A. Valotkos galimybėmis toliau eiti šiuo metu užimamas pareigas. Todėl, kaip teigia S. Kairys, ministerijoje darkart bus buriama komisija VKI vadovo pasisakymams įvertinti.

Tarptautinį skandalą tarp Lietuvos ir Lenkijos sukėlęs Valotka sulaukė atsako

Tarptautinį skandalą tarp Lietuvos ir Lenkijos sukėlę Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo Audriaus Valotkos žodžiai apie kaimų pavadinimus lenkų kalba uždirbo jam kultūros ministro pastabą. Tiesa, A. Valotka iš kovos lauko nesitraukia. Nors ministro kritiką priima, savo pozicijos nekeičia: kalbos inspekcija toliau teismuose bandys įrodyti savo tiesą ir sieks pašalinti lenkiškus užrašus.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų