REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijai paskelbus apie kariuomenės atsitraukimą iš Chersono, netgi aršiausi Kremliaus propagandistai pakeitė iki šiol naudotą retoriką.

Rusijai paskelbus apie kariuomenės atsitraukimą iš Chersono, netgi aršiausi Kremliaus propagandistai pakeitė iki šiol naudotą retoriką.

REKLAMA

Kaip skelbia UNIAN, Rusijos 1-ojo kanalo propagandistė Olga Skabejeva kalbėjo apie vėl plėvesuojančias Ukrainos vėliavas Chersone ir bandė pateisinti rusų kariuomenės atsitraukimą.

„Pasakysiu iškart, kad dabar laikai yra sunkūs, visi tą suprantą. Mes nerimaujame dėl Chersono. Sprendimas buvo priimtas, jis sudėtingas. 

Mums buvo pasakyta, kad [sprendimas atsitraukti] yra susijęs su siekiu išgelbėt Rusijos kariuomenę“, – eteryje kalbėjo O. Skabejeva propagandistė.

Pasak propagandistės, kad rusų kariuomenės gėdingai pabėgo iš Chersono dėl karinės logistikos sutrikimų, įskaitant amunicijos tiekimą.

REKLAMA
REKLAMA

Chersono išvadavimas sukėlė džiaugsmo protrūkį Kyjive

Chersono gyventojai penktadienį vakare susirinko Kyjivo Maidano aikštėje švęsti savo gimtojo miesto išvadavimo ir tai buvo pirmas džiaugsmo proveržis Ukrainos sostinėje per beveik devynis karo mėnesius.

REKLAMA

„Mano miestas, kur aš gimiau ir kur gyvenau visą savo gyvenimą, pagaliau laisvas“, – su ašaromis akyse sakė 17-metė Nastia Stepenska.

„Kai atėjo [rusai], buvo baisu. Nežinojome, kas nutiks kitą dieną ir ar išvis būsime gyvi“, – sakė moksleivė. Ji pripažino patyrusi šoką.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį paskelbė, kad Chersonas yra „mūsų“, Rusijos pajėgoms atsitraukus iš šio pietinio miesto, kuris buvo vienintelis jų užimtas Ukrainos sričių centras.

Miestas gali atverti kelią Ukrainos pajėgoms į visą Chersono sritį, Juodosios ir Azovo jūrų pakrantes.

REKLAMA
REKLAMA

„Sugrįšiu, kai tik bus įmanoma ir saugu, – sakė N. Stepenska. – Tikiuosi, greitai.“

Pranešimai, kad Ukrainos pajėgos žengia į Chersoną, sukėlė retą džiaugsmo bangą Kyjive. Sostinės gatvėse skambėjo muzika, aidėjo automobilių garsiniai signalai.

„Geriausias netikėtumas“

Chersono gyventojai, išvykę į Kyjivą Rusijos kariuomenei kovo mėnesį užėmus jų miestą, Maidano aikštėje su vėliavomis ėmė rinktis 19 valandą. Jie šventė su šampanu, glėbesčiuodamiesi.

„Iš pradžių tuo nepatikėjau. Maniau, kad tam prireiks savaičių ar mėnesių... Ir vos per vieną dieną jiems pavyko įžengti į Chersoną. Tai geriausias visų laikų netikėtumas“, – sakė 41 metų Artiomas Lukivas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasakiau savo vaikams: „Mes išvaduoti.“ Ir visi apsiverkėme“, – sakė jis, glausdamas savo du vaikus ir laikydamas Ukrainos vėliavą.

Prie aikštėje stovinčio paminklo Ukrainos nepriklausomybei nuo Sovietų Sąjungos Chersono gyventojai vieningai sugiedojo šalies himną ir braukė ašaras.

„Mes tikrai laimingi... Mūsų kariai yra dievai, – sakė A. Lukivas. – Laukiau to devynis mėnesius. Chersonas priklauso ir amžinai priklausys Ukrainai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų