REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būtent taip galima apibūdinti Kraujo donorystės tvarką Lietuvoje. Nuolatos pranešama, kad Lietuvoje trūksta savanoriškų kraujo donorų, tuo tarpu norintys jais tapti biseksualūs ir homoseksualūs vyrai to padaryti negali. Atsižvelgiant į tai, kad Sveikatos apsaugos ministerija nesiima jokių veiksmų padėtį keisti, šiandien, pasaulinės kraujo donorų dienos proga, prie jos pastato Vilniuje buvo surengta akcija.

REKLAMA
REKLAMA

„Šalia Sveikatos apsaugos ministerijos augantį medį nusprendėme papuošti lašelinėmis su užrašais, kuriais norime atkreipti visuomenės dėmesį į biseksualius ir homoseksualius vyrus diskriminuojančią kraujo donorystės tvarką“, - sako akcijos organizatoriai.

REKLAMA

Pasak jų, Lietuvoje norintieji duoti kraujo skirstomi pagal seksualinę orientaciją ir tai yra nepriimtina. „Jei esi heteroseksualus, donoru gali būti, jei kitos seksualinės orientacijos ir dar vyras – tau kelias duoti kraujo užkertamas. Įdomu tai, kad biseksualios ir homoseksualios moterys donorėmis tapti gali“, - teigia Socialinių investicijų valdymo savanoriai.

Oro pripūstomis lašelinėmis, kurios simbolizuoja nepanaudotus kraujo resursus, buvo papuoštos ir prie ministerijos esančios prieigos.

REKLAMA
REKLAMA

„Po per Valentino dieną rengtos atvirukų akcijos šia tema Sveikatos apsaugos ministras pažadėjo, kad tvarka bus pakeista. Tačiau vėliau sulaukėme rašto, kad donorystės tvarka atitinka Europinius reikalavimus ir nieko nediskriminuoja. Tikimės, kad ši akcija padės priminti ministrui jo pažadus“, - sako akcijos sumanytojai. Pasak Socialinių investicijų valdymo centro savanorių, birželio 14 d. yra puiki diena kalbėti apie kraujo donorystės svarbą siekiant išgelbėti žmonių gyvybes. Dalinimasis krauju yra ir atsakomybė, ir galimybė padaryti kažką gero bei prasmingo savo gyvenime. Nepaisant didžiuliu pokyčių kraujo donorystės srityje tiek Europoje, tiek kitose pasaulio šalyse – Lietuva iki šiol išlieka tarp tų, kurios taiko pasenusius ir diskriminuojančius žmones standartus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų