Klaipėdoje trečiadienį tęsėsi Lietuvos plaukimo čempionatas. Beveik 280 dalyvių, susirinkusių į Klaipėdos baseiną, varžosi dėl šalies čempionų titulų. Lietuvos plaukikams čia konkurenciją palaiko sportininkai iš kaimyninės Latvijos, Izraelio ir Ukrainos.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje su geriausiu rezultatu į A finalą pateko Tomas Navikonis (1:49.77). Kvalifikacijoje startuoti turėjęs Danas Rapšys, vakar tapęs čempionu 400 m l. stiliumi rungtyje, šįryt plaukė tik apšilime. Dalyvauti čempionate pilnu pajėgumu vienam iš nacionalinės rinktinės lyderių dar trukdo treniruočių stovykloje Turkijoje patirta nedidelė nugaros trauma.

Šios rungties kvalifikacijoje pasižymėjo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Martynas Bernotas. Nors kauniečiui nepavyko patekti į 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalinius plaukimus, jis užfiksavo naują šalies berniukų iki 13 metų rekordą. Distanciją M. Bernotas įveikė per 2 min. 7,13 sek. Ankstesnis bendraamžių pasiekimas (2:07.21) taip pat priklausė šiam jaunajam plaukikui.

Dar vienas amžiaus grupių rekordas buvo pagerintas vyrų 50 m plaukimo nugara atrankoje. Joje klaipėdietis Mantas Kaušpėdas finišavo per 27,13 sek. ir atnaujino sau priklausantį Lietuvos berniukų iki 15 metų rekordą. Kvalifikacijoje M. Kaušpėdo laikas buvo penktas. Greičiausias ryte buvo kaunietis Erikas Grigaitis, užfiksavęs naują karjeros rekordą (26.32).

Ilgiausioje čempionato distancijoje – 1500 m l. stiliumi – šįryt varžėsi vyrai. Čia nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo Džiugas Miškinis. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis nuotolį įveikė per 16 min. 13,76 sek., iškovojo auksą ir sėkmingai pasigerino asmeninį rekordą (16:15.44). Sidabras atiteko ukrainiečiui Danylo Chobanian (16:37.88). Trečią vietą užėmė Kostas Vaičiūnas (16:42.49) iš Panevėžio „Žemynos“ komandos.

Vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi A finale šalies čempionu tapo Tomas Navikonis. Panevėžietis distanciją įveikė per 1 min. 48,46 sek. ir užfiksavo naują karjeros rekordą. Sidabras atiteko taip pat asmeninį rezultatą pasigerinusiam Klaipėdos Gintaro sporto centro auklėtiniui Edvinui Česnakui (1:51.82), o bronzą pelnė jo komandos draugas Daniil Pancerevas (1:52.70).

„Džiaugiuosi pasigerinęs asmeninį rezultatą, bet dar yra kur tobulėti, pavyzdžiui, iki Europos čempionato normatyvo. Dar laukia ir 100 m laisvu stiliumi rungtis, kurioje galiu gerai pasirodyti. Tikiuosi, kad viskas klostysis kaip suplanuota“, – nulipęs nuo apdovanojimų pakylos kalbėjo T. Navikonis.

Moterų 100 m plaukimo peteliške finale aukso medalį iškovojo kaunietė Radvilė Kerševičiūtė, distanciją įveikusi su nauju asmeniniu rekordu – per 1 min. 2,67 sek. Jai iššūkį metė ukrainietė Anna Zahorovska (1:02.80), kuri finišavo antra. Bronzos medalį iškovojo šalies mergaičių iki 13 metų rekordą užfiksavusi Sostinės sporto centro plaukikė Liepa Veronika Borevičiūtė (1:06.11). Erikai Pašakinskaitei priklausiusį bendraamžių rekordą vilnietė pagerino 0,01 sek.

Andrius Šidlauskas dar vieną šalies čempiono titulą iškovojo 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Panevėžio Žemynos auklėtinis finišavo per 59,77 sek. Antrą vietą užėmė latvis Daniils Bobrovs (1:02.80), o bronza atiteko dar vienam panevėžiečiui Aleksui Savickui (1:03.82).

Kotryna Teterevkova puikiai pasirodė 400 m kompleksinio plaukimo finale. Vilnietė distanciją įveikė per 4 min. 55,85 sek. ir pakoregavo sau priklausiusį geriausią Lietuvos moterų pasiekimą (4:58.04).

„Treniruočių metu dažnai tenka plaukti kompleksiniu būdu, bendram treniruotumui, bet atskirai šiai rungčiai nesitreniruoju. Kadangi esame sugrįžę po stovyklos kalnuose, man šiek tiek sunkiai plaukiasi. Gali būti dabar toks „kalnų efektas“ arba „kalnų duobė“. Per Lietuvos žiemos pirmenybes irgi buvau gan pavargusi, bet kažkodėl visai kitaip plaukėsi ir viską tada pasigerinau, o dabar kitaip. Čempionate dar laukia pagrindinės rungtys, dabar tik apšilimas“, – sakė K. Teterevkova.

Sidabras atiteko atrankos lyderei Vytei Gelažytei (5:07.10) iš Panevėžio „Žemynos“, bronza – Guodai Tručinskaitei (5:08.45) iš Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“. Jos abi pasigerino asmeninius rekordus.

Vyrų 100 m plaukimo peteliške A finale stipriausiai pasirodė Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinis Deividas Margevičius. Čempiono laikas – 53,74 sek. Antrą ir trečią vietas užėmė Ukrainos plaukikai Andrii Kovalenko (54.66) ir Bohdan Tambovtsev (55.37).

Moterų 100 m plaukimo nugara finale šalies čempionės titulą iškovojo Paulina Pekūnaitė. Klaipėdietė distanciją įveikė per 1 min. 4,58 sek. ir buvo visai arti asmeninio rekordo (1:04.54). Sidabras atiteko šiaulietei Patricijai Geriksonaitei (1:04.58), sėkmingai pagerinusiai šalies plaukimo rekordą iki 15 metų (1:05.64). Ankstenis rekordas priklausė tame pačiame finale plaukusiai Ugnei Mažutaitytei. Ji finišavo ketvirta (1:05.90), o bronzą pelnė Beata Jakštaitė (1:05.57) iš Panevėžio.

„Aišku, tikėjausi geriau, bet treneris sako, kad rezultatas visai neblogas, kitą sezoną tikrai bus geriau, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo P. Pekūnaitė. – Plaukti Klaipėdoje labai patinka, nes esu namuose, geriau jaučiu vandenį. Baseinas yra greitas, labai džiaugiuosi, kad varžybos vyksta čia. Galiu ilsėtis namuose, savo lovoje, manau, tai irgi pliusas.“

Perpus trumpesnį nuotolį trečiadienio vakarą plaukė vyrai. 50 m nugara A finale čempionu tapo Edvinas Česnakas. Klaipėdietis finišavo per 26,22 sek. ir aplenkė ukrainietį Fen Herman (26.58) bei kaunietį Eimantą Milių (26.79). Finale puikiai pasirodė ir Mantas Kaušpėdas iš Klaipėdos. Antrą kartą per dieną pagerinęs savo bendraamžių iki 15 metų rekordą jis finišavo ketvirtas (27.08).

Moterų 50 m plaukimo krūtine A finale nugalėjo kaunietė Agnė Šeleikaitė (32.22). Ji aplenkė naują karjeros rekordą užfiksavusią Sostinės sporto centro auklėtinę Smiltę Plytnykaitę (32.74) ir ukrainietę Roksolaną Suleimanovą (33.00).

Antrosios čempionato dienos finalus užbaigė vyrų ir moterų komandinės estafetės 4 po 100 m kombinuotu būdu.

Vyrų estafetėje čempionais tapo panevėžiečiai Tomas Lukminas, Andrius Šidlauskas, Rokas Jazdauskas ir Tomas Navikonis. Nugalėtojų laikas – 3 min. 46,49 sek.

Moterų estafetėje greičiausios buvo Lietuvos jaunimo plaukimo rinktinės narės Beata Jakštaitė, Smiltė Plytnykaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Marija Romanovskaja. Plaukikių ketvertas finišavo per 4 min. 18,55 sek. – tai naujas šalies merginų iki 17 metų rekordas.