REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kongo Respublikoje vyksta prezidento rinkimai

Kongo Respublikoje sekmadienį vyksta prezidento rinkimai, kuriuos boikotuoja pagrindinė opozicija.

Kongo Respublikoje sekmadienį vyksta prezidento rinkimai, kuriuos boikotuoja pagrindinė opozicija.

REKLAMA

Manoma, kad veteranas lyderis, 77 metų Denisas Sassou Nguesso, laimės prieš šešis pretendentus, tarp kurių yra ekonomistas, 2016 metų rinkimuose antras likęs Guy-Brice'as Parfait Kolelasas, šeštadienį atskleidęs, kad jis sunkiai serga.

Likus kelioms valandoms iki balsavimo punktų atidarymo 7 val. vietos (8 val. Lietuvos) laiku, šalyje buvo išjungtas internetas, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

D. Sassou Nguesso, buvęs desantininkas, į valdžią atėjo 1979 metais ir prezidento poste dirbo iki 1992-ųjų. Po penkerių metų jis vėl sugrįžo į šias pareigas.

Iš viso D. Sassou Nguesso 36 metus dirba prezidento poste ir yra vienas ilgiausiai pasaulyje dirbančių lyderių.

Jis tikisi pergalės pirmajame etape, kad užsitikrintų ketvirtąją kadenciją iš eilės.

Tuo metu jo varžovas G.-B. P. Kolelasas internete paskelbė vaizdo įrašą, kuriame jis buvo matomas ligos patale, ir nusiėmęs kvėpavimo kaukę pareiškė, kad „kovoja su mirtimi“.

REKLAMA
REKLAMA

„Kilkite kaip vienas žmogus... Aš kovoju ant savo mirties patalo, jūs taip pat kovojate dėl savo pokyčių“, – ragino jis savo šalininkus sakydamas, kad rinkimai nulems „jūsų vaikų ateitį“, o tada vėl užsidėjo kaukę.

REKLAMA

60 metų G.-B. P. Kolelasui buvo testu patvirtinta COVID-19 infekcija, todėl sekmadienį jis bus išskraidintas gydytis į Prancūziją, pažymėjo jo rinkimų štabo vadovas Cyras Mayanda.

2016 metų prezidento rinkimuose antrą vietą užėmęs G.-B. P. Kolelasas vertinamas kaip vienintelis stiprus kandidatas, pajėgus mesti rimtą iššūkį D. Sassou Nguesso.

Abejonės ir boikotai

Kongo Respublikos katalikų bažnyčios vyskupų konferencija pažėrė „rimtų abejonių“ dėl balsavimo skaidrumo, o sekmadienį išreiškė susirūpinimą dėl planų išjungti internetą.

REKLAMA
REKLAMA

Apie 50 organizacijų, įskaitant nevyriausybinę organizaciją „Internet Without Borders“, praėjusią savaitę ragino prezidentą „visu 2021 metų prezidento rinkimų laikotarpiu užtikrinti interneto atvirumą, prieinamumą ir saugumą“.

Skirtingai nei per ankstesnius rinkimus, vykusius 2016 metais, telefono ryšiu sekmadienį buvo galima naudotis.

Didžiausia opozicijos jėga – Visos Afrikos socialdemokratijos sąjunga (UPADS) – šiemet boikotuoja balsavimą.

UPADS, anksčiau vadovauta eksprezidento Pascalio Lissoubos, kuris mirė pernai Prancūzijoje, yra vienintelė opozicijos partija, atstovaujama dabartiniame parlamente.

Buvusi Prancūzijos kolonija, įsiterpusi tarp didžiulių kaimynių Kongo Demokratinės Respublikos ir Gabono, turi naftos atsargų, o didžioji dalis jos biudžeto sudaro pajamos iš šių išteklių pardavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Kongo Respublikos ekonomika išgyvena nuosmukį, sukeltą žalios naftos kainų kritimo, ilgalaikės skolos, koronaviruso pandemijos ir prasto įvaizdžio dėl korupcijos.

Per rinkimų kampaniją D. Sassou Nguesso daug dėmesio skyrė žemės ūkio plėtrai ir pozicionavo save kaip Kongo jaunimo gynėją: Jungtinių Tautų duomenimis, vidutinis amžius šioje 5 mln. gyventojų turinčioje valstybėje yra vos 19.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų