Šiandien Ciuriche savo ginklus surėmė mirtininkų grupės komandos – Italija ir Rumunija. Įtempto siužeto trilerį priminusios rungtynės baigėsi lygiosiomis, tad tiek vienos, tiek kitos šalies futbolininkai dar labiau susikomplikavo savo padėtį kovoje dėl kelialapio į ketvirtfinalį.

Parodyk, kaip žaidi, pasakysiu, kas esi...

Taip teigė publicistas Eduardo Galeano. Ką, remdamiesi šio publicisto įžvalga, galime pasakyti apie Italijos ir Rumunijos rungtynes? Abi rinktinės atrodė daug įtikinamiau nei pirmajame ture. Italai po gėdingo pralaimėjimo Olandijai tiesiog buvo priversti reabilituotis ir nuo pat susitikimo pradžios ieškojo kelių varžovų vartų link. Tuo tarpu nesnaudė ir rumunai, kurie jau buvo tituluojami antraisiais šio čempionato graikais.

Roberto Donadonio komandoje išvydome net penkis naujus futbolininkus. Bene pastebimiausi iš jų buvo Fabio Grosso ir Alessando Del Piero, be atokvėpio draskę Balkanų šalies gynybines užtvaras. Tiesa, pirmajame kėlinyje bene visų Italijos atakų epicentre visada atsidurdavo Miuncheno „Bayern“ aukštaūgis puolėjas Luca Tonis, negailėjęs darbo Bogdanui Lobontui.

uefa.com nuotr.

Nors tiek teritorinė, tiek žaidimo kontrolė priklausė Italijos žaidėjams, 20 minutę rumunai tik atsitiktinumo dėka neišsiveržė į priekį: po sumaniai Christiano Chivu pakelto baudos smūgio kamuolys atšoko į Christiano Panuccio koją, o nuo jos – į Gianluigi Buffono vartų virpstą.

Jau per pridėtą pirmojo kėlinio laiką Luca Toni po Gianlucos Zambrottos perdavimo nuginklavo rumunų vartų sargą Bogdaną Lobontą, bet šoninis teisėjas neatlaikė įtampos ir kilstelėjo nuošalę fiksuojančią vėliavėlę. Kaip galėjome įsitikinti pakartojimo metu, blogiausiu atveju nuošalėje buvo Alessandro Del Piero, kuris visa savo povyza rodė, kad nedalyvauja atakoje. Kad ir kaip ten būtų, teisėjo sprendimo jau nepakeisim, tad pradėti verkšlenti dėl neteisybės gal ir neverta.

Antrajame kėlinyje komandų puolamieji veiksmai dar suaktyvėjo, ypač tai pasakytina apie italus, kuriems pergalės reikėjo kaip oro, o gal net ir labiau. Deja, 55 minutę Gianluca Zambrotta neatleistinai vaikiškai suklydo, kai užuot išspiręs kamuolį į užribį, nusprendė jį išsaugoti savo komandai ir galva perduoti vartininkui G. Buffonui. Tiesa, rumunų puolėjas Adrianas Mutu perskaitė gynėjo mintis ir pavogęs kamuolį iš italo, negalėjo nepasinaudoti tokia puikia dovanėle - pasiuntė kamuolį į viršutinį G. Buffono vartų kampą.

Nepraėjus nė minutei džiūgavo jau italai. A. Del Piero sėkmingai pakėlė kampinį ir galva pabandė smūgiuoti Giorgio Chiellinis. Kur buvęs, kur nebuvęs pirmąkart šiame čempionate reikiamoje vietoje ir reikiamu metu atsidūrė Christianas Panuccis, pataisęs kiek netikslų komandos draugo smūgį ir iš poros metrų tiesiog sušaudęs niekuo padėti nebegalėjusį B. Lobontą – 1:1.

Italų atakų banga ir toliau ritosi viena po kitos, bet, kaip ir vakar, šlovės spinduliuose nusprendė išsimaudyti ir mačo teisėjas – norvegas Tomas Henningas Ovrebo, 80 minutę paskyręs tokį vienuolikos metrų baudinį, kurio nesitikėjo nei nepelnytai nuskriausti italai, nei netikėtai apdovanoti rumunai.

Vis tik prie atžymos atsistojęs Andrianas Mutu sužaidė ne itin sėkmingai, bet už tai garbingai - G. Buffonas atrėmė smūgį ir išplėšė italams bent lygiąsias. Paskutiniame ture Italijai trūks plyš reikės įveikti prancūzus ir tikėtis, kad kitų rungtynių rezultatas bus palankus.

Įdomiausia dvikova

Luca Toni prieš Rumunijos gynėjus. Tenka pripažinti, kad nors L. Toni ir buvo labai aktyvus, rumunų gynėjai Dorinas Goianas ir Gabrielis Tamasas su juo tvarkėsi kaip galėjo, o antrajame kėlinyje beveik visiškai neutralizavo ir išjungė iš žaidimo.

Geriausias žaidėjas

Gianluigi Buffonas. Turino „Juventus“ vartų sargas dar kartą įrodė, kas yra geriausias Europos vartininkas. Atrėmęs ne tik vienuolikos metrų baudinį, bet ir dar kelis itin pavojingus rumunų smūgius, G. Buffonas bent kuriam laikui išgelbėjo Italijos garbę ir orumą bei privertė komandos trenerį Robertą Donadonį susimąstyti, ar teisingai iš jo buvo atimtas kapitono raištis.

Rungtynių nevykėlis

Gianluca Zambrotta. Patyręs Italijos gynėjas šiandien padarė tik vieną rimtesnė klaidą, bet užtat kokią – ji vos nepalaidojo visos rinktinės. „Barcelona“ klubo gynėjas po visiškai nepavojingo rumunų tolimo perdavimo padovanojo kamuolį Adrianui Mutu, o ne savo vartininkui G. Buffonui. A. Mutu su malonumu įmušė įvartį ir tikriausiai po mačo nusiųs padėkos atviruką G. Zambrottai.

Žmogus su švilpuku

Tomas Henningas Ovrebo. Atrodo, kad mistiškose naujosiose taisyklėse yra ir punktas, kad nuo šiol kiekvienose rungtynėse yra būtina paskirti bent vieną vienuolikos metrų baudinį ir rekomenduotina, kad jis būtų visai nepelnytas. Beje, susidaro toks įspūdis, kad Italijos rinktinės nemėgsta visa UEFA teisėjų kasta. Tiek susitikimą su Olandija, tiek ir su Rumunija lydėjo skandalingi arbitrų sprendimai ir, kas keisčiausia, visi jie buvo nepalankūs italams - tik sutapimas? Įdomu, ko teisėjai, siekdami nužudyti Pasaulio futbolo čempionus, griebsis per Italijos rungtynes su Prancūzija.