REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kolorado valstijos, kurioje referendumu žmonės pritarė marihuanos vartojimus „pramogų tikslams“, gubernatorius suskubo nuraminti besidžiaugiančius, pareikšdamas, kad šventė prasidėjo per anksti.

Kolorado valstijos, kurioje referendumu žmonės pritarė marihuanos vartojimus „pramogų tikslams“, gubernatorius suskubo nuraminti besidžiaugiančius, pareikšdamas, kad šventė prasidėjo per anksti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir jis tam turi pagrindo. Remiantis federaliniais įstatymais, marihuana bet kuriuo atveju yra laikoma kontroliuojama medžiaga. Dėl to iškyla daugybė klausimų, kaip Kolorado ir Vašingtonas, taip pat legalizavęs „žolytę“, ketina imtis naujųjų pramogų.

REKLAMA

„Rinkėjai pasisakė šiuo klausimu, ir mes turime gerbti jų valią“, – vis dėlto tvirtina Johnas Hickenlooperis, Kolorado gubernatorius. „Tai bus nelengvas procesas, tačiau mes ketiname jį užbaigti. Tačiau norėtųsi priminti, kad federaliniai įstatymai nurodo marihuaną kaip nelegalią medžiagą, tad neskubėkite.“

Po referendumo Kolorade ir Vašingtone vyresni nei 21 metų piliečiai galės turėti nedidelį marihuanos kiekį, kurį galės įsigyti tik parduotuvėse su specialia valstijos vyriausybės licenzija. Iš šių licenzijų į valstijos iždą keliaus solidūs mokesčiai. Be to, „žolytę“ rūkyti viešose vietose iš esmės bus uždrausta. Tiesa, Koloradas savo piliečiams netgi leis keletą kanapių auginti ir namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas Kevinas A. Sabetas, buvęs pagrindinis Baracko Obamos administracijos patarėjas narkopolitikos klausimais ir dabartinis Narkopolitikos instituto direktorius, mano, kad balsavimo dėl šios pataisos rezultatai gali privesti prie „žolės“ karų tarp federalinės ir valstijos valdžių. „Kai tik šios valstijos pabandys pritaikyti šiuos įstatymus praktikoje, federalai tikriausiai pasistengs jiems sutrukdyti. Galima tik spėlioti, kokių priemonių jie imsis, tačiau neseni JAV generalinė prokuratūros veiksmai, nukreipti prieš medicininę marihuaną, aiškiai leidžia suprasti, kad ministerija pakankamai agresyviai bando užgniaužti bet kokius bandymus išvesti prekyba marihuana ir jos auginimą į valstybinį lygmenį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abiejų iniciatyvų tekstuose – „Pataisa nr.64“ Kolorade ir „Iniciatyvinė priemonė nr.502“ Vašingtone – tiesiogiai kalbama apie bausmės už marihuanos laikymą (ne daugiau vienos uncijos, 28,3 gramo) asmenims, vyresniems nei 21 metai, panaikinimą. Šis sprendimas pradės galioti per artimiausias 30 dienų, kai tik referendumo rezultatai bus ratifikuoti. Tačiau priemonių, reikalingų oficialiai kanapių prekybai, įvedimas pareikalaus papildomo reguliavimo, kuris galės būti atliktas ne anksčiau kitų metų.

JAV teisingumo ministerija kol kas atsisako komentuoti, kaip naujosios iniciatyvos derės su federaline teise. Ministerijos atstovas pareiškė, kad kol kas šios iniciatyvos nėra tiriamos, tad nieko konkretaus negali būti pasakyta.

REKLAMA

Barackas Obama apie medicininę marihuaną pasisako gerokai griežčiau, nei bet kuris kitas prezidentas iki jo, mano Robas Kampia, projekto „Marijuana Policy Project“ vykdomasis direktorius. 17 valstijų, kuriose medicininės marihuanos prekyba yra teisėta, prokurorai kartu su Kovos su narkotikais valdyba (DEA) ir Federaline mokesčių tarnyba (IRS) vos per kelerius metus uždarė šimtus vaistinių su marihuana.

Dar trijose valstijose antradienį vyko referendumai dėl medicininės marihuanos. Rezultatai nėra vienareikšmiški. Masačusetso rinkėjai palaimino iniciatyvą, kuri leis naudoti marihuaną medicininiais tikslais. Analogiška iniciatyva Arkanzase žlugo. Montanos rinkėjai tuo tarpu palaimino dabartinių įstatymų, susijusių su marihuana, sugriežtinimą.

REKLAMA

Buvęs DEA vadovas Peteris Bensingeris, atsidavęs marihuanos legalizavimo priešininkas, pareiškė, kad legalizavimas prives prie nusikalstamumo augimo ir taps grėsme visuomenės saugumui: „Žmonės praras darbingumą, keliuose prasidės avarijos, ir išvis paplitęs marihuanos pardavimas prives prie visuomenės silpnėjimo.“

Tačiau naujų iniciatyvų šalininkai tvirtina, kad jau senokai atėjo metas „žolytę“ legalizuoti, kad kova su ja būtų efektingesnė. „Prievarta, susijusi su prekyba narkotikais, stiprėja vartojimo lygis auga, pasitikėjimas teisėsaugos organais krenta, o valstybei nepavyksta su tuo kovoti“, – tvirtina legalizavimo šalininkas Allenas St. Pierre'as.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų