vašingtonas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vašingtonas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vašingtonas“.

URM: 22 valstybės Vašingtone pasirašė deklaraciją dėl ilgalaikės paramos Ukrainai

Paskutinę NATO viršūnių susitikimo Vašingtone dieną 22 valstybės, tarp kurių ir Lietuva, pasirašė deklaraciją, kuria susitarė ir toliau užtikrinti ilgalaikę paramą Ukrainai. „Šiandien kartu su sąjungininkais ir partneriais sutvirtinome Vilniuje Ukrainai duotą pažadą, kad mūsų parama jai bus tęstinė ir ilgalaikė“, – po Vašingtone įvykusios iškilmingos ceremonijos sakė Lietuvai joje atstovavęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
2024-07-12

NATO suvažiavime – pažadai Kyjivui: daugiau ginklų ir naikintuvų

Ukraina – jubiliejinio NATO viršūnių susitikimo epicentre, tačiau proveržio dėl narystės, panašu, nebus. Karo su Rusija vengiančios sąjungininkės nesiryžta apsispręsti net dėl laikotarpio, kada Ukraina galėtų pradėti stojimo procesą. Vietoj narystės, Kyjivui pažadėta daugiau strateginių oro gynybos sistemų ir naikintuvų, dalis jų – jau pakeliui į Ukrainą. Daugiau apie tai – TV3 žinose.  Nato šalių lyderiai prieš vakarienę Baltuosiuose rūmuose, rikiuojasi bendrai nuotraukai.
2024-07-11

NATO lyderiai pažadėjo skirti Ukrainai mažiausiai 40 mlrd. eurų vertės karinę pagalbą

NATO lyderiai trečiadienį savo susitikime Vašingtone pažadėjo „per ateinančius metus“ suteikti Ukrainai mažiausiai 40 mlrd. eurų vertės karinę pagalbą. „Skirdamos proporcingus įnašus, sąjungininkės ketina per ateinančius metus suteikti minimalų 40 mlrd. eurų finansavimą ir teikti tvaraus lygio saugumo pagalbą, kad Ukraina nugalėtų“, – pažymima susitikimo deklaracijoje.
2024-07-11

Rados vicepirmininkė: Vašingtono susitikime tikimės įsipareigojimų dėl oro gynybos sistemų

Vašingtone antradienį NATO viršūnių susitikime pradedant rinktis Aljanso lyderiams, Vilniuje viešėjusi Ukrainos parlamento pirmininko pavaduotoja Olena Kondratiuk teigia, jog Kyivas tikisi įsipareigojimų dėl naujų oro gynybos sistemų. Anot jos, sistemomis būtų geriau apsaugotas Ukrainos dangus ir taip sprendžiamas jau humanitariniu tapęs klausimas. „Ir, žinoma, kas mus domina, ko mes tikimės daugiau gauti, tai oro gynybos sistemų.
2024-07-09

Vašingtone prasideda jubiliejinis NATO viršūnių susitikimas

Antradienį Vašingtone prasidės tris dienas truksiantis jubiliejinis NATO viršūnių susitikimas. 75-ąsias įkūrimo metines mininčio Aljanso valstybių lyderiai ypatingą dėmesį susitikimo metu skirs paramos Ukrainai didinimui – sieks priimti sprendimus dėl ilgalaikės karinės bei finansinės paramos, Ukrainos karių mokymų. Taip pat bus aptariamos Rusijos agresiją atremiančios šalies narystės NATO perspektyvos.
2024-07-09

JAV turėtų paskelbti apie naują 150 mln. dolerių vertės karinės pagalbos Ukrainai paketą

Vašingtonas antradienį turėtų paskelbti apie naują 150 mln. JAV dolerių (97,79 mln. eurų) vertės karinės pagalbos Ukrainai paketą, pranešė keli JAV pareigūnai.  Apie naujausią JAV pagalbos Ukrainai skyrimą bus paskelbta tuo metu, kai Rusija pirmadienį išsikvietė Vašingtono ambasadorių, kad išreikštų protestą dėl, jos teigimu, JAV pagamintų pažangiųjų raketų panaudojimo Ukrainai sekmadienį atakavus Krymą.
2024-06-25

Prie Izraelio ambasados Vašingtone susidegino JAV karinių oro pajėgų narys

JAV karinių oro pajėgų nario, kuris, protestuodamas prieš karą Gazos Ruože, savaitgalį prie Izraelio ambasados Vašingtone save padegė, gyvybė užgeso, pirmadienį pranešė Pentagonas. Socialiniame tinkle „X“ paskelbtame Vašingtono ugniagesių departamento pranešime teigiama, kad ugniagesiai į įvykio vietą atvyko sekmadienį prieš pat 13 val. vietos (20 val. Lietuvos) laiku, gavę pranešimą, kad prie Izraelio ambasados dega žmogus.
2024-02-26

JAV kariškis mėgino susideginti prie Izraelio ambasados Vašingtone

Sekmadienį JAV oro pajėgų kariškis mėgino susideginti prie Izraelio ambasados Vašingtone, pareiškė pareigūnai, žiniasklaidai pranešus, kad jis protestavo prieš karą Gazos Ruože. Kaip informavo socialiniame tinkle X Amerikos sostinės priešgaisrinė tarnyba, gelbėtojai atskubėjo prie Izraelio ambasados prieš pat 13 val. vietos laiku pagal iškvietimą.
2024-02-26

Britų ambasadorius: per NATO viršūnių susitikimą Vašingtone Ukraina neturėtų tikėtis didelio šuolio į priekį

Įstoti į NATO siekianti Ukraina neturėtų tikėtis didelės pažangos per NATO viršūnių susitikimą Vašingtone, interviu „Politico“ sakė Jungtinės Karalystės ambasadorius NATO Davidas Quarrey, pranešė „Ukrinform“. „Nesitikiu didelio šuolio į priekį, daugiausia dėl tikėtinos padėties vietoje“, – sakė britų diplomatas.
2024-02-08

Kinija sako griežtai smerkianti JAV pareiškimą dėl Taivano rinkimų

Kinija sekmadienį pareiškė, kad griežtai smerkia Jungtinių Valstijų pareiškimą dėl Taivano rinkimų, Vašingtonui pasveikinus nepriklausomybės šalininką Lai Ching-te su pergale savivaldžios salos prezidento rinkimuose. JAV pareiškimas „siunčia labai klaidingą signalą „Taivano nepriklausomybės“ separatistinėms jėgoms“, teigė kinų užsienio reikalų ministerija ir pridūrė: „Griežtai smerkiame ir griežtai tam prieštaraujame.
2024-01-14
REKLAMA
REKLAMA

Vašingtonas: Pchenjano branduolinė ataka prieš JAV reikštų Kim Jong Uno valdymo pabaigą

Vašingtonas šeštadienį dar kartą perspėjo Pchenjaną, kad bet koks branduolinis išpuolis prieš JAV reikštų Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno valdymo pabaigą.  Bendrame JAV ir Pietų Korėjos branduolinių klausimų konsultacinės grupės išplatintame pareiškime teigiama, kad į bet kokį Šiaurės Korėjos branduolinį išpuolį bus atsakyta greitai ir ryžtingai.
2023-12-16

JAV viešintis Zelenskis: Putino svajonės pildosi

JAV besilankantis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad Kyjivas pasikliauja Vašingtonu, o karinės pagalbos vėlavimas, anot jo, yra svajonių išsipildymas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. „Putinas privalo pralaimėti, – Nacionaliniame gynybos universitete Vašingtone kalbėjo V. Zelenskis. – Jūs galite pasikliauti Ukraina, o mes lygiai taip pat tikimės, kad galime pasikliauti jumis.
2023-12-11

Volodymyras Zelenskis atvyko į Vašingtoną: mažėjant pagalbos finansavimui, susitiks su Bidenu

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį atvyko į Vašingtoną sakyti kalbos, kurioje, kaip tikimasi, jis prašys JAV pagalbos jo šaliai, tęsiančiai kovą su Rusijos invazija, pranešė Pentagonas. Pentagono pareiškime sakoma, kad V. Zelenskis 12 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku po JAV gynybos sekretoriaus Lloydo Austino (Loido Ostino) pristatymo pasakys kalbą Nacionaliniame gynybos universitete Vašingtone.
2023-12-11

JAV policija atlieka tyrimą dėl namą sugriovusio sprogimo netoli Vašingtono

JAV policija antradienį atlieka tyrimą po to, kai pirmadienį Vašingtono priemiestyje nugriaudėjo stiprus sprogimas, sugriovęs namą, pranešė pareigūnai. Socialiniuose tinkluose pasidalintoje filmuotoje medžiagoje matyti galingas sprogimas, dėl kurio pastatas virto griuvėsiais. Įtariamasis, kuris sprogimo metu buvo namuose, 30-40 kartų iš signalinio pistoleto iššovė į kaimynystėje esantį namą, ankstyvą antradienį paskelbtame pareiškime nurodė Arlingtono, esančio Virdžinijos valstijoje, policija.
2023-12-05

„Politico“ Europos įtakingiausiųjų sąraše – ir viceministrė Neliupšienė

Naujausiame „Politico“ sudarytame įtakingiausių Europos Sąjungos politikos formuotojų reitinge atsidūrė ir Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė. Jai skirtas „Vašingtono užkalbėtojos titulas“. Ji atsidūrė septintoje „Sutrikdytojų“ sąrašo vietoje. „Jovitai Neliupšienei tenka nemažai darbo.
Aktualijos 2023-11-28

Kinijos URM vadovas tikisi su JAV palaikyti stabilesnius ryšius

Kelionę į Vašingtoną surengęs Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi ketvirtadienį išreiškė viltį, kad po kelis mėnesius trukusios įtampos santykiai su Jungtinėmis Valstijomis taps stabilesni. Jo viešnagė vyksta rengiantis galimam prezidento Xi Jinpingo vizitui. JAV prezidentas Joe Bidenas yra pakvietęs pastarąjį į San Fransiske kitą mėnesį vyksiantį Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimą.
2023-10-27

Kinijos diplomatijos vadovas pradeda vizitą JAV

Kinijos diplomatijos vadovas ketvirtadienį pradeda derybas Vašingtone, rengdamas prezidentų Xi Jinpingo ir Joe Bideno, kuris prieš derybas žadėjo ginti sąjungininkes Azijoje, galimą susitikimą. Kinų užsienio reikalų ministras Wang Yi atvyko reto aukšto lygio vizito, dviem didžiausioms pasaulio ekonomikoms siekiant valdyti virtinę ginčų, dėl kurių pastaraisiais metais ne kartą buvo smarkiai išaugusi įtampa. Wang Yi pirmiausiai susitiks su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.
2023-10-26

Bidenas ragina nutraukti politinius nesutarimus Vašingtone

JAV prezidentas Joe Bidenas  trečiadienį paragino nutraukti politinius nesutarimus Vašingtone, kad būtų užkirstas kelias politiniams neramumams šalyje. Prezidento raginimas nuskambėjo po to, kai antradienį kraštutinių dešiniųjų respublikonai per istorinį balsavimą nušalino Keviną McCarthy nuo JAV Atstovų Rūmų pirmininko pareigų. „Turime pakeisti nuodingą atmosferą Vašingtone“, – Baltuosiuose rūmuose sakė J. Bidenas.
2023-10-04

Spalį Vašingtone vyks JAV ir ES viršūnių susitikimas

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis spalį vyks į Europos Sąjungos (ES) ir JAV viršūnių susitikimą Vašingtone. JAV prezidentas Joe Bidenas džiaugiasi spalio 20 d. Baltuosiuose rūmuose vyksiančiu susitikimu su abiem aukščiausiais Europos politikais, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.
2023-09-28

Popiežiaus pasiuntinys išvyko į Vašingtoną aptarti Ukrainos vaikų padėtį

Popiežiaus Pranciškaus taikos pasiuntinys pirmadienį išvyko į Vašingtoną dalyvauti Šventojo Sosto iniciatyvose dėl taikos Ukrainoje, tikėdamasis paremti humanitarines operacijas, ypač susijusias su vaikais, pirmadienį pranešė Vatikanas. Kardinolo Matteo Zuppi vizitas, truksiantis iki trečiadienio, vyksta po naujausios jo misijos Maskvoje ir ankstesnio vizito Kyjive, kur susitiko su prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
2023-07-17

„Microsoft“ pradeda naują darbo vietų mažinimo etapą

Tarptautiniu mastu veikianti JAV technologijų milžinė „Microsoft Corp.“  toliau mažina darbuotojų skaičių – tai palies klientų aptarnavimo ir pardavimų padalinių darbuotojus. Remiantis pranešimu, kurį korporacija išsiuntė Vašingtono valstijos užimtumo departamentui, Sietle bus panaikintos 276 darbo vietos. Šių metų pradžioje „Microsoft“ vadovas Satya Nadella pristatė korporacijos planus panaikinti 10 tūkst. darbo vietų.
2023-07-11

Viename Vašingtono rajone sulaikytas vyras, turėjęs medžiagų sprogmeniui ir ginklų

Viename iš Vašingtono rajonų ketvirtadienį buvo sulaikytas vyras, turėjęs sprogstamųjų medžiagų ir ginklų, pranešė teisėsaugos pareigūnai. Teigiama, kad sulaikytasis yra susijęs su 2021 metų sausio 6 dieną įvykusiu Kapitolijaus šturmu. Teisėsaugos pareigūnai 37-erių Taylorą Taranto pastebėjo už kelių kvartalų nuo buvusio JAV prezidento Barako Obamos namų. Jis pasišalino iš įvykio vietos, nors jį persekiojo JAV slaptosios tarnybos agentai.
2023-06-30

Vašingtono valstijoje per šaudymą žuvo du asmenys, dar trys – sužeisti

Policija pranešė, kad šeštadienio vakarą Vašingtono valstijoje esančioje stovyklavietėje, kurioje buvo apgyvendinti netoliese vykusiame muzikos festivalyje dalyvavę žmonės, per šaudymą žuvo du asmenys ir trys buvo sužeisti. Granto apygardos šerifo biuras nurodė, kad pranešimą apie šaudymą stovyklavietėje netoli nedidelio Džordžo miesto, esančio už 239 km į rytus nuo Siatlo, gavo netrukus prieš 20 val. 30 min. vietos (sekmadienį 6 val. 30 min. Lietuvos) laiku.
2023-06-18

Sunakas skelbia pirmąjį viršūnių susitikimą dėl dirbtinio intelekto, siūlo JK lyderystę

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas trečiadienį viešėdamas Vašingtone paskelbė apie pirmąjį pasaulyje aukščiausiojo lygio susitikimą dirbtinio intelekto klausimais, siekdamas, kad britai imtųsi vadovaujančio vaidmens suvaldant galimą pražūties pavojų. Ketvirtadienį R. Sunakas Baltuosiuose rūmuose susitiks su JAV prezidentu Joe Bidenu. Abu lyderiai per derybas taip pat pareikš tvirtą paramą Ukrainai.
2023-06-08

Virdžinijos valstijoje sudužo virš Vašingtono skridęs lėktuvas, išgyvenusiųjų nėra

Trenksmą, primenantį bombos sprogimą, sekmadienį virš Vašingtono sukėlė du naikintuvai, atskridę perimti nereaguojančio lėktuvo, kuris vėliau sudužo Virdžinijos kaime, naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnai. Po kelių valandų policija pranešė, kad gelbėtojai pasiekė lėktuvo katastrofos vietą kaimiškoje Šenandoa slėnio dalyje ir kad išgyvenusiųjų nerasta.
2023-06-05

Ar jums pavyko suprasti? Pribloškiantis krašto apsaugos ministro Anušausko pasisakymas

Lietuva, kaip ir kitos mažos šalys, už dėmesį užsienyje turi susimokėti mokesčių mokėtojų pinigais, nes nemokamas sūris būna tik pelėkautuose ir tai tik antrai pelei. Krašto apsaugos ministerija su JAV analitiniu centru „Atlantic Council“ yra sudariusi 150 tūkst.

Vašingtone pražydo sakuros – ten jų net 3 tūkstančiai

Vašingtone pražydo sakuros. Jų ten net 3000. Į parką pasidžiaugti pavasariu ir įspūdingais žiedais plūsta tūkstančiai žmonių. Vašingtone jau tikras, ilgai lauktas pavasaris. Ten pražydo sakuros. Ir jei Vilniaus sakurų parke žiedais pasipuošia 200 medelių, tai čia jų net 3000. Šiuo metu Vašingtone pats japoniškų vyšnių žydėjimo pikas. O tai reiškia, kad žydi maždaug 70 procentų visų ten augančių medžių.
2023-03-27

Vašingtonas pasirengęs kalbėtis su Rusija dėl jos dalyvavimo ginklų kontrolės sutartyje

  JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas antradienį pareiškė, kad Rusijos sprendimas sustabdyti savo dalyvavimą branduolinės ginkluotės ribojimo sutartyje su Vašingtonu yra „labai netinkamas ir neatsakingas“, tačiau pabrėžė, kad JAV ir toliau nori kalbėtis šiuo klausimu. „Esame pasirengę bet kada kalbėtis su Rusija apie strateginės ginkluotės apribojimus, nepriklausomai nuo to, kas dar vyksta pasaulyje ar mūsų santykiuose“, –  sakė A. Blinkenas.
2023-02-21

Blinkenas palestiniečių prezidentui patvirtino, kad JAV remia „dviejų valstybių“ idėją

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas šeštadienį kalbėjosi su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu ir dar kartą patvirtino, kad Vašingtonas remia „dviejų valstybių sambūviu pagrįstą sprendimą“ regione nuolatinio jame tvyrančio smurto metu.
2023-02-19

Pekinas patvirtino, kad virš Lotynų Amerikos pastebėtas balionas yra Kinijos

Kinija pirmadienį patvirtino, kad virš Lotynų Amerikos skriejantis balionas, apie kurį pranešė Vašingtonas, yra Kinijos. Šis pranešimas pasirodė po to, kai savaitgalį amerikiečiai numušė panašų prietaisą, skriejusį virš JAV. Penktadienį Pentagonas pranešė, kad antras įtariamas kinų šnipinėjimo balionas pastebėtas virš Lotynų Amerikos.
2023-02-06

Kinija teigia, kad JAV numuštas balionas „pakenkė“ santykiams

Jungtinių Valstijų sprendimas numušti Kinijos oro balioną, kuris, Pekino teigimu, nukrypo nuo kurso, „smarkiai paveikė ir pakenkė“ abiejų šalių santykiams, pirmadienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerija. Orlaivis, kuris, anot Vašingtono, buvo šnipinėjimo balionas, kelias dienas skraidė virš Šiaurės Amerikos, todėl JAV atšaukė planuotą valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno vizitą į Pekiną.
2023-02-06

Maskva: Vašingtonas sugriovė ginklų kontrolės susitarimus

Kremlius trečiadienį apkaltino Vašingtoną, jo tvirtinimu, sugriovus ginklų kontrolės susitarimus, Jungtinėms Valstijoms pareiškus, kad Rusija nesilaiko jų paskutinio likusio pakto dėl branduolinės ginkluotės kontrolės – naujosios START sutarties. Įtampa tarp dviejų didžiausių pasaulio branduolinių galybių buvo pasiekusi aukščiausią nuo Šaltojo karo laikų tašką dar prieš Rusijai pasiunčiant karius į Ukrainą praėjusių metų vasarį, tačiau nuo to laiko ji yra dar labiau išaugusi.
2023-02-01

Vašingtonas su Vakarų sąjungininkais aptars galimybę Ukrainą aprūpinti naikintuvais F-16

Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno administracija „nuodugniai aptars“ su Vakarų sąjungininkais galimybę Ukrainai tiekti naikintuvus F-16. Pasak JAV kabelinės televizijos tinklo MSNBC, J. Bideno nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotojas Jonathanas Fineris (Džonatanas Faineris) pareiškė, jog Jungtinės Valstijos „nieko neatmeta“.  „Mes labai išsamiai tai aptarsime [su sąjungininkais]", – sakė jis.
2023-01-27

Žiaurios šaudynės Vašingtone: žuvo žmogus, sužeistas 8-metis

Vašingtone antradienį per šaudymo incidentą žuvo vyras, o trys žmonės, įskaitant 8-erių vaiką, buvo sužeisti, pranešė policija. Televizijos kanalas WJLA-TV skelbia, kad Vašingtono policijos departamentas nurodė, jog apie 18 val. vietos (trečiadienį 1 val. Lietuvos) laiku šaudymo vietoje buvo konstatuota vyro mirtis.  Pranešama, kad du vyrai patyrė šautines žaizdas.  Policijos teigimu, taip pat netoliese buvo rastas vaikas, galimai sužeistas atsitiktinės kulkos.
2023-01-04

JAV: Vašingtonas ir Seulas planuoja atsaką, jei Šiaurės Korėja panaudotų branduolinį ginklą

Baltieji rūmai antradienį pareiškė, kad Vašingtonas ir Seulas planuoja „veiksmingą koordinuotą“ atsaką, jei Šiaurės Korėja panaudotų branduolinį ginklą. Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas ir JAV prezidentas Joe Bidenas „pavedė savo komandoms suplanuoti veiksmingą koordinuotą atsaką į įvairius scenarijus, įskaitant Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo panaudojimą“, pranešė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai.
2023-01-03

Lucasas: Ukrainos heroizmas moko Vakarus

Prezidento Volodymyro Zelenskio prieššventinė kelionė į Vašingtoną žymi naują etapą kantriame, varginančiame ir vis dar nebaigtame Ukrainos išorinio pasaulio mokyme. Šiais metais ukrainiečiai vieną po kito griovė nusistovėjusius įsitikinimus. Šalis, padalinta į „ukrainakalbius“ ir „rusakalbius“? Nebėra. Korumpuota, oligarchinė valstybė, valdanti apatiškus gyventojus? Nebėra. Nacių nostalgijos bastionas? Nebėra. Kareiviai mėgėjai, nemokantys naudotis šiuolaikiniais ginklais? Nebėra.

JAV svarsto galimybę taikyti COVID-19 atvykimo apribojimus keliautojams iš Kinijos

Jungtinės Valstijos svarsto galimybę įvesti atvykimo į šalį apribojimus keliautojams iš Kinijos, antradienį pranešė JAV pareigūnai, po to, kai Pekinas šį mėnesį smarkiai sušvelnino griežtas viruso kontrolės priemones. Kinijoje smarkiai padaugėjo užsikrėtimo atvejų, sugriuvus pagrindiniams viruso sulaikymo politikos ramsčiams, todėl JAV pareigūnai išreiškė susirūpinimą, kad gali atsirasti naujų viruso atmainų.
2022-12-28

Kremlius: ryšiai su JAV po kadencijos vidurio rinkimų išliks blogi

Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Maskvos ryšiai su Vašingtonu tikriausiai išliks blogi nepriklausomai nuo JAV kadencijos vidurio rinkimų rezultatų. JAV ir Rusijos santykiai yra itin prasti dėl Kremliaus invazijos į Ukrainą. „Šie rinkimai nepadarys jokio reikšmingo poveikio. Dabartiniai mūsų ryšiai yra blogi ir jie išliks blogi“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Jį citavo Rusijos naujienų agentūros.
2022-11-09

Xi Jinpingas: Pekinas ir Vašingtonas turi „rasti būdų, kaip sugyventi“

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pareiškė, kad Pekinas ir Vašingtonas turi „rasti būdų, kaip sugyventi“, kad užtikrintų taiką ir vystymąsi pasaulyje, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, jam pradedant precedento neturinčią trečiąją kadenciją valdžioje. Pastaraisiais metais Kinija ir Jungtinės Valstijos nesutaria įvairiais klausimais – nuo Pekino vis agresyvesnės pozicijos savivaldaus Taivano atžvilgiu iki represijų Honkonge ir įtariamų teisių pažeidimų Sindziange.
2022-10-27

Pamatykite: JAV – bėgimo su aukštakulniais varžybos

Vašingtone vyko itin spalvingos ir itin triukšmingos bėgimo su aukštakulniais varžybos, kuriose dalyvavo būrys transvestitų. Net 35-ąjį kartą vykusių varžybų pasižiūrėti susirinko ir šimtai smalsuolių. Organizatoriai duoda startą ir šimtai vyrų su aukštakulniais pasileidžia bėgti. Visi bėgimo dalyviai su aukštakulniais, tik vienų „kulniukai“ išties aukšti, kitų – gerokai žemesni. Šis bėgimas Vašingtone vyksta jau 35 kartą.
2022-10-26

Pamatykite: Sietle ir Portlande smogas „paskandino“ viską

Dėl milžiniškų gaisrų Vašingtono valstijoje kai kuriuos miestus apgaubė tirštas smogas. Ypač – Sietlą ir Portlandą. Čia gyventojai raginami neiti į lauką be apsauginių kaukių. Žmonės tikisi, kad šiandien prapliups lietus, kuris ne tik prigesins gaisrus, bet ir pagerins oro kokybę. Smogas Sietle „paskandino“ viską – ir daugiaaukščius namus, ir tiltus.
2022-10-21

G-20 finansų ministrų susitikimas baigėsi be bendro pareiškimo

Didžiojo dvidešimtuko (G-20) derybos Vašingtone ketvirtadienį baigė be bendro komunikato, nes stiprėjanti JAV ir Saudo Arabijos nesantaika sukėlė naują įtampą grupėje, kuri jau ir taip buvo susiskaldžiusi dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.
2022-10-14

Zelenskis dėkoja Bidenui už „nuolatinę gynybinę paramą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį per pokalbį telefonu padėkojo JAV kolegai Joe Bidenui už „nuolat besitęsiančią gynybinę ir finansinę paramą“, Vašingtonui paskelbus apie naują ginklų siuntą į Kyjivą. Kaip rašoma V. Zelenskio „Facebook“ paskyroje paskelbtame pranešime, abi pusės aptarė „papildomas sankcijas (ir) padėtį mūšio lauke“, po to, kai Jungtinės Valstijos pranešė skirsiančios Ukrainai 625 mln. JAV dolerių (627 mln. eurų) vertės karinę pagalbą.
2022-10-05

Iranas ir JAV susitarė dėl apsikeitimo kaliniais

Teheranas ir Vašingtonas pasiekė susitarimą dėl apsikeitimo kaliniais, apimantį Irano lėšų užsienyje atblokavimą, pirmadienį pranešė iraniečių žiniasklaida. Pagal susitarimą bus paleisti keturi Irane laikomi žmonės – mainais į keturis JAV laikomus asmenis, pranešė naujienų agentūra „Nournews“. Vašingtonas šių pranešimų kol kas nepatvirtino.
2022-10-04

JAV bazinės palūkanos prognozuotai kilstelėtos dar 75 baziniais punktais

JAV centrinis bankas (Federalinė rezervų sistema, FRS) bazines palūkanas trečiadienį kilstelėjo trimis ketvirtadaliais procentinio punkto iki 3-3,25 proc. metų palūkanų. Sprendimas sutapo su daugumos ekonomistų ir analitikų prognozėmis ir buvo priimtas vienbalsiai visų 12 balsavimo teisę turinčių Federalinio atvirosios rinkos komiteto narių.
2022-09-22

Karas žemėje netrukdo siekti kosmoso: rusai ir amerikiečiai išskris į orbitą

Jungtinių Valstijų astronautas ir du rusų kosmonautai trečiadienį išskris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), nepaisant didėjančios įtampos tarp Maskvos ir Vašingtono dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Pasak Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“, planuojama, kad NASA pilotas Frankas Rubio ir rusai Sergejus Prokopjevas bei Dmitrijus Petelinas iš Rusijos nuomojamo Baikonuro kosmodromo Kazachstane pakils 16 val. 54 min. Lietuvos laiku.
2022-09-21

Kinija sureagavo į Bideno pareiškimus: tai „šiurkščiai pažeidžia“ JAV politiką

Pekinas pirmadienį pareiškė, kad naujausias JAV prezidento Joe Bideno pasisakymas, jog Jungtinės Valstijos gintų Taivaną nuo Kinijos invazijos, „šiurkščiai pažeidžia“ Vašingtono neutralią politiką salos atžvilgiu. „JAV pareiškimai.
2022-09-19

Kabulas: JAV ir Talibanas apsikeitė kaliniais

Talibanas pirmadienį Jungtinėms Valstijoms perdavė daugiau nei dvejus metus kalintą amerikiečių karinio jūrų laivyno veteraną mainais į vieno svarbaus talibų sąjungininko paleidimą, pranešė Kabulas. Afganistano užsienio reikalų ministras Amiras Khanas Muttaqi sakė, kad 2020 metais pagrobtas amerikietis Markas Frerichsas buvo iškeistas į Basharą Noorzai – kovotojų vadą, 17 metų kalintą Jungtinėse Valstijose už heroino kontrabandą.
2022-09-19

Joe Bidenas patvirtino: JAV gins Taivaną, jei Kinija pradės invaziją

JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos gintų Taivaną per potencialią Kinijos invaziją, nors Baltieji rūmai patikino, jog Vašingtono politika šiuo klausimu išlieka nepakitusi.
2022-09-19

Baltieji rūmai paskelbė apie naują 600 mln. dolerių karinės pagalbos Ukrainai paketą

Baltieji rūmai ketvirtadienį patvirtino naują papildomos karinės pagalbos Ukrainai paketą, vertą iki 600 mln. dolerių (eurų), Vašingtonui stengiantis paremti Kyjivo kontrpuolimą prieš Rusijos pajėgas. Pagalbos paketą sudaro įranga, paslaugos ir instruktavimas, sakoma Baltųjų rūmų pranešime. Daugiau detalių jame nepateikiama, todėl neaišku, kokia ginkluotė bus tiekiama ukrainiečiams.
2022-09-16
Į viršų