REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu kavinėse, restoranuose, viešbučiuose, kirpyklose, grožio salonuose ir kitose paslaugų teikimo vietose klientai, turintys galimybių pasus, galės nebedėvėti apsauginių kaukių. Tačiau ne visi verslininkai su tuo sutinka, dalis jų dar neleis klientams nusiimti kaukių ir teiks paslaugas tik jas dėvintiems.

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu kavinėse, restoranuose, viešbučiuose, kirpyklose, grožio salonuose ir kitose paslaugų teikimo vietose klientai, turintys galimybių pasus, galės nebedėvėti apsauginių kaukių. Tačiau ne visi verslininkai su tuo sutinka, dalis jų dar neleis klientams nusiimti kaukių ir teiks paslaugas tik jas dėvintiems.

REKLAMA

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė teigė, kad Vyriausybės sprendimai dėl galimybių paso sukėlė sumaištį ne tik grožio specialistams, bet apskritai visiems gyventojams.

„Labai sudėtinga greitai persiorientuoti ir imti įgyvendinti visus Vyriausybės sprendimus. Juk ne visi žmonės turi ir iki rugsėjo 13 d. turės galimybių pasus. Be to, dalis žmonių net nepritaria galimybių paso idėjai ir vakcinacijai.

Todėl tikrai negaliu tvirtinti, kad jau nuo šiandien grožio specialistai reikalauja iš klientų galimybių pasų“, – komentavo J. Mačiulienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ne visi gali ir galės skiepytis

Anot jos, grožio specialistai dirba su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, dalis jų turi įvairių alergijų, todėl dėl sveikatos problemų negali skiepytis.

REKLAMA

„Tad tikrai ne visi grožio specialistai galės skiepytis. Jie jau dabar kreipėsi pas savo gydytojus dėl pažymų. Tad reikėtų pagalvoti, kaip mes toliau gyvensime, jeigu visuomenėje turėsime ir nevakcinuotų žmonių? Visos asociacijos vardu rengiame raštą Vyriausybei ir klausime, ką daryti tiems, kurie dėl sveikatos problemų negalės skiepytis

Keista, kad iki šiol buvo leidžiama rengti koncertus, šventes, mitingus ir staiga nusprendžiama, kad tam tikra grupė žmonių nebegali naudotis tam tikromis paslaugomis. Valdžia dėl šitų sprendimų nesitarė su verslais ir paslaugų teikėjais“, – piktinosi asociacijos prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA

Grožio specialistai dirbs šešėlyje?

J. Mačiulienė pastebėjo, kad jau pirmo ir antro karantino metu grožio specialistai prarado dalį klientų.

„Ne visiems žmonėms priimta kontrolė ir klausimai apie skiepus. Žinoma, savo nuolatinius klientus pažįstame, jų klausti galime drąsiai. Tačiau kita dalis klientų ateina tiesiog iš gatvės. Tad jų klausinėti apie galimybių pasą, prašyti asmens dokumentų nenorime. Juk yra ir asmens duomenų įstatymas, kuris gina žmonių asmeninius duomenis.

O patys specialistai jau garsiai kalba apie ėjimą dirbti į pogrindį šešėlyje Juk, jeigu grožio specialistas negalės dėl sveikatos problemų skiepytis, jis turės testuotis, o testai yra mokami. Darbuotojai gali tam tiesiog neturėti pinigų“, – pasakojo asociacijos prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, pirmojo ir antrojo karantino metu grožio specialistai sutiko su visomis Vyriausybės sąlygomis.

„Nedirbome ilgą laiką, tada teko kilti kaip tiems feniksams iš pelenų. O dabar vėl gauname smūgį, kad be galimybių paso negalima bus vykdyti veiklos.

Ir su problemomis susiduria ne tik darbuotojai, bet ir jų klientai. Ką daryti senjorams, kurie nori ateiti kirptis ir būti gražūs. Jie atsineša savo mygtukinius telefonus, kuriuose tikrai negalės atsisiųsti galimybių pasų. Tokie vyresni žmonės sako, kad į kirpyklas tiesiog nebeis“, – piktinosi J. Mačiulienė.

Visus klientus aptarnauja tik su kaukėmis

Grožio studijos „OK“ vadovė Olga Mačionienė teigė, kad kol kas laikomasi visų taisyklių, kokios ir buvo numatytos.

REKLAMA

„Galimybių pasų kol kas iš klientų neprašome. O kaukes pas mus dėvi tiek darbuotojai, tiek klientai, kol kas jokių pakeitimų nenumatome iki rugsėjo 13 dienos. Be to, dabar viskas labai greitai keičiasi, norime tiesiog palaukti kol visa informacija susigulės ir tada daryti sprendimus.

O apskritai visą šią problemą išspręstų skiepai. Kuo greičiau visi pasiskiepys tuo greičiau viskas ir pasibaigs. Savaime ši problema neišnyks. Jeigu norime grįžti į normalų gyvenimą reikia ne tik apie save galvoti, bet ir apie kitą“, – komentavo O. Mačionienė.

Grožio salono „Expert“ atstovė Rasa Pavlovičė sakė, kad kol kas klientų galimybių pasų neprašo.

REKLAMA

„Rekomendacijų dėl kaukių taip pat netaikome, visi jas dėvime. Taip pat esame įsikūrę dideliame prekybos centre. Čia visur klientai turi būti su kaukėmis, o sprendimas jų nedėvėti turi būti bendras. Mes vieni tokių dalykų tikrai nesprendžiame“, – pažymėjo grožio salono atstovė.

Galimybių paso privilegijomis nesinaudos ir restoranai?

Daugiau nei pusšimtį restoranų ir kavinių visoje Lietuvoje valdančios bendrovės „Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis teigė, kad kol kas galimybių paso teikiamomis galimybėmis nebus naudojamasi. Anot jo, bus stebima klientų reakcija ir, esant poreikiui, taisyklės bus keičiamos.

„Tad dabar restoranuose priimsime visus klientus. Visi žmonės viduje galės sėdėti tik po du, laikysimės numatytų atstumų. Didesnėmis kompanijomis žmonės galės valgyti lauko lauko terasose. Ten gali būti iki 5 žmonių prie vieno staliuko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stebėsime situaciją, galbūt vėliau tam tikruose restoranuose priimsime sprendimą dirbti tik su galimybių pasais. O nuo rugsėjo 13 d. visiems jau galios bendra tvarka dėl galimybių paso, jis bus privalomas“, – sakė G. Balnis.

Baruose, viešbučiuose kaukių nereikės

Tuo metu Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka turėjo kitokią nuomonę. Pasak jo, dauguma barų klientus priims tik su galimybių pasais, tad žmonės galės nebedėvėti ir kaukių.

„Taip darome, nes nebenorime apribojimų. Be to, tokiu būdu siekiame skatinti žmones skiepytis.

Tačiau nesąžininga, kad Vyriausybė visą atsakomybę dėl galimybių pasų padirbinėjimo numeta ant mūsų pečių. Jeigu įleisime žmogų, kuris galimybių pasą padirbo, galime gauti baudą, o klientas nuo atsakomybės išsisuks. Barai dabar turi prisiimti policijos vaidmenį, tikrinti galimybių pasus, juos skenuoti, kilus įtarimui prašyti žmonių asmens dokumentų. Tikimės, kad šią nuostatą Vyriausybė pakeis. Ir už padirbinėjimą bus baudžiami ir klientai“, – piktinosi R. Pranka.

REKLAMA

Anot jo, pasipiktinę antivakseriai gali užpulti kokį nors restoraną ir specialiai ateiti su padirbtais galimybių pasais ir laukti tikrintojų, kad šie nubaustų restoraną.

„Mes jau dabar Facebooke matome, kad žmonės specialiai barams, kavinėms restoranams, numušinėja reitingus, rašo neigiamus komentarus. Jiems nepatinka, kad tam tikros įstaigoms priima klientus tik su galimybių pasais“, – pasakojo R. Pranka.

„Amberton Hotel Group“ generalinis direktorius Tadas Matjošaitis teigė, kad viešbučiuose bus laikomasi visų numatytų įstatymų.

„Jeigu jis leidžia klientams su galimybių pasais būti be apsauginių kaukių, tikrai neversime jų dėvėti. Tikrai laikysimės visų numatytų taisyklių.

REKLAMA

O kol kas juk iki rugsėjo 13 d. galime priimti visus žmones, tiek su galimybių pasais, tiek be jų. Tad iki numatytos datos priimsime visus. Vėliau, kaip minėjau, laikysimės Vyriausybės numatytų taisyklių“, – komentavo T. Matjošaitis.

Vyriausybės sprendimas dėl kaukių

Portalas tv3.lt primena, kad penktadienio vakare buvo paskelbti sveikatos apsaugos ministro ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Arūno Dulkio sprendimai dėl reikalavimų, kurie taikomi turintiems galimybių pasą ir jo stokojantiems. Šie nauji reikalavimai įsigalioja nuo pirmadienio, rugpjūčio 16 d., ir galios beveik mėnesį – iki rugsėjo 13 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš reikalavimų, kuris kinta po A. Dulkio sprendimo – kaukių dėvėjimo privalomumas.

Nuo pirmadienio įsigaliojusi tvarka nustato, kad turintiems galimybių pasą daugelyje vietų kaukės yra tik rekomenduotinos, o neturintiems galimybių paso beveik visur jos yra privalomos.

Nuo rugpjūčio 16 d. įsigalioję reikalavimai nustato, kad galimybių paso neturintys gyventojai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) privalo:

- Viešo maitinimo įstaigose (restoranuose, kavinėse, baruose), kai yra nesėdima prie stalo;

- Vietose, kur paslaugos teikiamos kontaktiniu būdu (pavyzdžiui, grožio salonuose);

- Parduotuvėse, turgavietėse ir kitose prekybos vietose;

- Laisvalaikio ir pramogų vietose (pavyzdžiui, lošimo namuose, bingo salonuose);

- Apgyvendinimo paslaugų vietose (viešbučiuose, moteliuose);

- Renginiuose uždarose erdvėse;

- Kino teatruose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų